Szukaj
Aktualnie jesteś: Strona główna Artykuły #KATOWICE #GRYFNEGRANIE #PÓŁKOLONIE

#KATOWICE #GRYFNEGRANIE #PÓŁKOLONIE

CZYLI JAK SIĘ NIE NUDZIĆ PODCZAS WAKACJI W MIEŚCIE

Zbliżają się wakacje i czas letnich podróży. Nie wszyscy rodzice mogą jednak wyjechać ze swoimi dziećmi na dwa miesiące w poszukiwaniu letnich przygód. Jak zagospodarować czas dzieciom, żeby wakacje w mieście były czasem odpoczynku i beztroskiej zabawy? Z pomocą przychodzą liczne oferty półkolonii letnich organizowane w miastach w całej Polsce.

Jeżeli jesteście mieszkańcami Śląska, to zapraszamy na niezwykłe półkolonie organizowane przez świetlicę Gryfne Granie w Katowicach.

Gryfne Granie to kolorowa, przyjazna dzieciom przestrzeń. O maluchy dba wykwalifikowana kadra pedagogiczna oferując program pełen ciekawych wyjść, zabaw oraz warsztatów. Przykładowo podczas pierwszego turnusu przygotowano dla dzieci m.in:

  • Dzień muzyczny, w ramach którego dzieci wybiorą się do NOSPR i wezmą udział w Małej Akademii Jazzu. Każdy maluch zrobi też swój instrument muzyczny – egzotyczny kij deszczowy.
  • Wyjście do kina oraz do ZOO.
  • Warsztaty dogoterapii: Gryfne Granie odwiedzi, wraz z instruktorkami, pies Szumak. Maluchy będą miały okazję nauczyć się, w jaki sposób podejść do obcego czworonoga, poznają podstawy szkolenia psów i dowiedzą się o nich wielu ciekawostek.

Wakacje to czas aktywności ruchowej na dworze, także i takich atrakcji u nas nie zabraknie:

  • wyjścia na plac zabaw,
  • zabawy z kolorową chustą Klanza,
  • podchody,
  • zawody sportowe.

To wszystko wraz z popołudniowymi warsztatami plastycznymi zapewni dzieciakom dni pełne wrażeń i niezapomniane, wakacyjne wspomnienia.

Tym, co wyróżnia półkolonie w Gryfnym Graniu jest duży wybór gier planszowych i brak rozrywek elektronicznych. Tutaj nie ma czasu i miejsca na komórki, tablety czy komputery. Dzieciaki będa miały okazję odpocząć od "elektroniki" i spędzić wesoły czas podczas kreatywnych zabaw "bez prądu".

Półkolonie skierowane są do dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Pięciodniowe turnusy (poniedzialek – piątek) zaczynają się od 3. lipca i potrwaja do 25. sierpnia (z wyłączeniem turnusu w dniach 14.-18. sierpnia).

Gryfne Granie mieści się w ścisłym centrum Katowic przy ul. Korfantego 8. By wyjść naprzeciw potrzebom pracujących rodziców, świetlica oferuje opiekę już od godziny 7:30. Dzieci można odbierać do godziny 16:30.

Maluchy będą miały zapewnione równiez wyżywienie (dwudaniowy obiad, podwieczorek oraz ogólnodostępną wodę i herbatę). Koszt jednego turnusu to 390 zł. Przewidziano zniżki dla rodzeństw oraz możliwość pobytów jednodniowych.

Szczegółowy program poszczególnych turnusów dostępny jest na stronie Gryfnego Grania: www.gryfnegranie.pl. Informacje można również uzyskać pod nr tel. 798807601.  

Julia Pirowska

Autor: Julia Pirowska

 Pedagog, kierownik Gryfnego Grania, prywatnie miłośniczka gier planszowych.

 
Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę