Szukaj
Aktualnie jesteś: Strona główna Wydarzenia Kultura "Opowieść o Piotrusiu i Wilku" - przedstawienie dla dzieci

To wydarzenie już się zakończyło, wróć na listę wydarzeń

"Opowieść o Piotrusiu i Wilku" - przedstawienie dla dzieci

ikona Data wydarzenia: 2017-06-11 - 2017-06-13

ikona Adres:

ul. Duża 9, Kielce

ikona Cena: 17 zł/dziecko

ikona Strona internetowa: http://www.teatrkubus.pl/spektakle-dla-dzieci/opowiesc-o-piotrusiu-i-wilku

Mały i nieśmiały Piotruś mieszkał z dziadkiem pod lasem. Spędzając beztrosko czas razem z przyjaciółmi: Kaczką, Ptaszkiem i Kotem, chłopiec nie przypuszczał nawet, że wkrótce stanie się uczestnikiem dramatycznych wydarzeń. Pewnego razu w pobliżu gospodarstwa pojawił się Wilk, który złapał Kaczkę. Dzielny Piotruś z pomocą Ptaszka, zwabił Wilka do pułapki, a potem razem z myśliwymi zaprowadził go do ZOO.

Ta pierwotna fabuła słynnej bajki symfonicznej „Piotruś i Wilk” Sergiusza Prokofiewa, w inscenizacji Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” została wzbogacona o nowe wątki, a jej przesłanie nabrało więcej znaczeń i odniesień do współczesności.  

„Opowieść o Piotrusiu i Wilku” jest spektaklem o marzeniach, wyobraźni i wspomnieniach, które wydają się ulotne i kruche. Ale to dzięki nim zdobywamy to, co zdaje się nieosiągalne, albo radzimy sobie z tym, co nieuniknione. Każdy z nas, tak jak Piotruś, może odnaleźć w sobie na tyle odwagi i siły, by pokonać Wilka. Jeśli tylko w to uwierzy.

To również opowieść o nas samych. Postacie symbolizujące głównych bohaterów wydają się nam znajome. Jeśli się uważnie rozejrzymy, to Kaczkę, Wilka czy Kota, z ich wadami i zaletami, bez trudu odnajdziemy w osobach z najbliższego otoczenia.

Przedstawimy Wam tę historię, nie używając ani jednego słowa. Sugestywnym ruchem aktorów (gestem, mimiką) oraz muzyką, które oddadzą nastrój i emocje towarzyszące dziejącym się na scenie wydarzeniom.

Zapraszamy Was do malowniczego świata pantomimy i dźwięków! Poznajcie ich piękno!

Spektakl aktorski i lalkowy.

Czas trwania - 55 min. (bez przerwy)

  • Zamów produkt:
  • Zgłoś błąd: 
Wydarzenie dodano: 2017-05-31 10:54:58, wyświetleń: 302
 
Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę