Szukaj
Aktualnie jesteś: Strona główna Artykuły 3 POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO ROBIĆ SESJĘ NOWORODKOWĄ

3 POWODY, DLA KTÓRYCH WARTO ROBIĆ SESJĘ NOWORODKOWĄ

Pojawienie się noworodka na świecie to za każdym razem niezapomniane przeżycie w życiu świeżo upieczonych rodziców. Jest to też chwila, do której zawsze się wraca. Warto więc uwiecznić w obiektywie ulotność tych chwil, aby nic nam nie umknęło. Wiadomo, że wszyscy rodzice w tych początkowych dniach po narodzinach pstrykają dziecku zdjęcia nawet kilkadziesiąt razy w ciągu dnia. Wysyłają je potem do znajomych oraz rodziny, aby pochwalić się swoim pięknym cudem natury. Może więc warto zastanowić się nad profesjonalną sesją noworodkową? Wyspecjalizowany fotograf zadba o komfort naszego maluszka. Uchwyci jego naturalność w sposób, w jaki nie patrzą na niego rodzice. Przecież nie ma nic piękniejszego niż widok szczęśliwych rodziców z niemowlęciem na rękach. Te chwile czułości i bliskości aż proszą się o zdjęcie.

Jeśli ktoś z Was się jeszcze zastanawia, przedstawiamy Wam powody, dla których warto zrobić sesję noworodkową:

  1. Zatrzymać chwile – niemowlę rośnie bardzo szybko, więc warto zachować na całe życie pamiątkę, kiedy dziecko było jeszcze „okruszkiem”. Najpiękniej bowiem wygląda, gdy śpi swoim beztroskim snem. Wtedy także sesja przebiega bezproblemowo. Trzeba też pamiętać, że malec zmienia się z dnia na dzień i wiele chwil zwyczajnie ulatuje w ferworze obowiązków. W ciągu pierwszego roku życia Wasz milusiński przechodzi swój największy skok rozwojowy. Sesje noworodkowe podkreślają zatem piękno i kruchość dzidziusia. Częstym motywem uwiecznianym na zdjęciach się detale: małe stópki czy rączki.
  2. Piękne aranżacje – fotografowie specjalizujący się w sesjach noworodkowych maja szereg pięknych stylizacji i słodkich gadżetów, dzięki czemu, potrafią nietypowym kadrem lub ułożeniem dziecka wytworzyć nadzwyczajny klimat. Korzystają z tego, że maluszek przyjmuje typowe dla tego okresu rozwoju pozy, których potem już nikt nie odtworzy. Warto zatem niepowtarzalność tych chwil zachować.
  3. Pamiątka na długie lata – każdy może potem z takiej sesji wybrać serię fotek i ozdobić nimi ścianę w salonie czy pokoju dziecięcym. Pakiet zdjęć to również doskonały prezent dla rodziców, dziadków i znajomych. Jest to świetny materiał do przygotowania pamiątkowej fotoksiążki, albumu, kalendarza czy nawet spersonalizowanych pocztówek świątecznych. Wielu chętnie zamieszcza też wizerunek maleństwa na kartce urodzinowej. Pomysłów jest wiele, a ogranicza nas tylko wyobraźnia. Czyż to nie wspaniałe? Ponadto, dzieci chętnie oglądają nie tylko własne zdjęcia, ale też starsze fotografie swoich rodziców i dziadków, gdy byli jeszcze mali. Fotografia uwiecznia zatem dawno głęboko zachowane wspomnienia również dla przyszłych pokoleń.

O czym warto pamiętać, decydując się na sesję noworodkową

  1. Drodzy Rodzicie, koniecznie zapiszcie się na sesję jeszcze przed narodzeniem dziecka. Zdjęcia najlepiej jest wykonać od 5 do 14 dnia życia – przynajmniej tak radzą fotografowie. W pierwszych dniach po porodzie dzieci przesypiają większą część dnia, a ich sen jest na tyle głęboki, że nie przeszkadza im układanie w różnych koszach i misach. Maleństwo śpi i nawet nie wie, że jest bohaterem sesji zdjęciowej. Jakież to będzie zaskoczenie, gdy po latach zobaczy siebie na fotografii.
  2. Spróbujcie zrozumieć świat noworodka – to potrafią tylko profesjonaliści i…, oczywiście, rodzice. Dopiero ta współpraca gwarantuje niezapomnianY efekt finalny w postaci cudownych, pełnych miłości zdjęć, będących potem powodem do wzruszeń, a także szczęścia dorosłych. Sesja zdjęciowa najmniejszych modeli wymaga wiele pracy, zaangażowania i umiejętności fotografa.
  3. Najlepiej jest, gdy sesje przeprowadza się w warunkach domowych we wcześniej odpowiednio docieplonym pomieszczeniu, aby maluszek mógł być bez ubranek (gdyż w nim panuje naturalne środowisko maleństwa, co ogranicza jego stres) lub w specjalnie do tego przygotowanych studiach fotograficznych, gdzie maluszek i Wy – Rodzice – możecie czuć się bezpiecznie i komfortowo.
  4. Przygotujcie ulubioną zabawkę oraz wszelkie akcesoria dziecka. Maleństwo musi być najedzone, suche. Warto również pamiętać o smoczku, jeśli takiego używa. Należy mieć na uwadze, iż to noworodek nadaje rytm pracy, dlatego potrzeba jest do tego duża cierpliwość.

Poniżej znajdziecie adresy studiów fotograficznych, gdzie w Waszym mieście można zrobić taka sesję. Jeśli znacie miejsca, w których i Wy – Drogie Mamy – oraz maluszki poczułyście się komfortowo, napiszcie nam o tym, a my chętnie o nich napiszemy.

Studio „Magiczny Moment”

Tutaj zdjęcia powstają z miłości do dziecka. Nie od dziś wiadomo, że rodzice już od pierwszego dnia narodzin masowo pstrykają fotki swoim smartfonem, aby potem ustawić tapetę w swoim smartfonie z wizerunkiem maluszka. Warto jednak zadbać o ich profesjonalny charakter i na taką właśnie pełną wzruszeń oraz ciepła sesję zaprasza swoich Małych Klientów wraz z rodzicami studio fotograficzne Magiczny Moment. W wygodnym, przestronnym i pięknie zaaranżowanym wnętrzu odbywają się sesje noworodkowe. To 2-4 godzin pracy z maluszkiem, podczas którego jest czas na karmienie i uśpienie. Wszystko po to, aby powstały najpiękniejsze zdjęcia. Studio oferuje ogromny wybór strojów i dodatków do sesji oraz bogaty wybór akcesoriów. My już sprawdziliśmy. Teraz czas na Was.

Studio „Magiczny Moment”
ul. Lipowa 30 lok.212
15-427 Białystok
www.magicznymoment.com

Och Studio Fotografia

Nie ma nic piękniejszego, jak wspomnienia zachowane w kadrze przez profesjonalistę. Tylko w ten sposób możecie w pełni oddać uczucia związane z pojawieniem się na świecie Waszego dziecka. Sesje noworodkowe w Och Studio Fotografia pomogą Wam – Drodzy Rodzice – zatrzymać te wszystkie emocje. Dzieciaczki rosną tak szybko, że warto uchwycić te pełne miłości chwile po narodzeniu maluszka w obiektywie aparatu. Można je potem oglądać na ścianie pokoju dziecięcego lub salonie albo zwyczajnie trzymać w kredensie w formie fotoksiążki dla kolejnych pokoleń. Czyż to nie wspaniałe?

Och Studio
Blachownia k/Częstochowy
ul. Wiśniowa 31
www.och-studio.pl

My Day Photo

To zdecydowanie miejsce dla tych, którzy lubią przeglądać po latach swoje albumy rodzinne z rozrzewnieniem wspominając narodziny swoich milusińskich. Jeśli więc marzycie o magicznej sesji zdjęciowej, podczas której główną rolę odegra Wasze nowo narodzone maleństwo, My Day Photo oferuje pełne miłości i radości zdjęcia indywidualne i z rodzicami, ponieważ warto zatrzymać w kadrze ten niepowtarzalny moment, aby potem pokazać swojemu dorosłemu już dziecku, jak to było, gdy się pojawił na świecie.

My Day Photo
os. Przyjaźni 15
61-688 Poznań
www.mydayphoto.pl

Frugie Photography

To miejsce stworzone przez profesjonalnego fotografa, który z pasją oddaje się swojej pracy. Wykonuje sesje noworodkowe w domu maleństwa lub w studiu fotograficznym. Chcąc zapewnić maluszkowi oraz jego rodzicom jak największy komfort, dostosowuje swój tryb pracy do Małego Klienta. Dysponuje szerokim wyborem akcesoriów, dzięki czemu Wasz noworodek będzie wyglądał uroczo w każdej pozie. Jedyne, o czym powinniście pamiętać jako rodzice, to aby zarezerwować termin jeszcze przed porodem. My już wypróbowaliśmy, a Was gorąco zachęcamy.

Studio Fotografii Dziecięcej i Rodzinnej
ul. Plastyczna 25/9
Warszawa
www.frugiephotography.com

Jeśli więc macie jeszcze jakiekolwiek wątpliwości co do powodów wykonywania takich sesji, zapraszamy do dyskusji. Nam takie przedsięwzięcia bardzo się podobają. Szczęściem trzeba się dzielić, gdyż wspomnienia stopniowo ulegają zatarciu. Warto więc je zachować, aby po latach przypomnieć sobie, jak to było kiedyś…

 
Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę