Szukaj
Aktualnie jesteś: Strona główna Artykuły 5 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO BYWAĆ Z RODZINĄ W PARKACH ROZRYWKI

5 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO BYWAĆ Z RODZINĄ W PARKACH ROZRYWKI

Obecnie parki rozrywki już nie wyglądają jak dawne wesołe miasteczka. W takich właśnie miejscach dostępne są najróżniejsze atrakcje nie tylko dla najmłodszych, ale też dla ich rodziców. Wszystko po to, aby przyciągnąć jak największą rzeszę odwiedzających. I udało się, ponieważ wyprawy do tego rodzaju obiektów to niemal całodniowe wycieczki. Na rynku dostępne są najróżniejsze parki rozrywki począwszy od tworzonych z wielkim rozmachem Aquaparków, a skończywszy na nieco mniej okazałych miasteczkach czy parkach tematycznych, których jak się okazuje w ostatnich latach, nie brakuje w Polsce. Wiele z nich ma swojej ofercie również zaplecze kulinarne i hotelowe, co sprawia, że rozrywka nabiera zupełnie nowego charakteru.

Przedstawiamy kilka powodów, dla których warto odwiedzać takie miejsca:
 
Rozrywka dla całej rodziny przez cały dzień – w parkach rozrywki może bawić się każdy od lat 5 do 105, ponieważ oferta jest tak zróżnicowana, że każdy znajdzie coś dla siebie. Zabawa trwa przez cały dzień.
 
Wspólne spędzanie czasu – podczas zabawy możecie wszystko robić razem, rodzice więc mają pod kontrolą swoje dzieci i nie muszą skupiać się na ich pilnowaniu, a jak wiadomo chwile, kiedy robi się coś wspólnie sprzyjają integracji.
 
Gwarancja niezwykłych przeżyć i niezapomnianych doznań – parki rozrywki mają niezwykle rozbudowaną ofertę, dzięki której nikt nie będzie się nudził. Wybór infrastruktury jest przeogromny od parków wodnych, po miasteczka tematyczne oraz wrażeniach audiowizualnych kończąc. 
 
Jeden bilet wstępu na wszystkie atrakcje – to chyba znaczące ułatwienie, ponieważ nikt nie musi się martwić o koszty dodatkowe, gdy chce skorzystać z kolejnej atrakcji dowolną ilość razy. Wszystko jest w cenie.        
 
Zabawa połączona z edukacją i aktywnością fizyczną – są takie miejsca jak parki miniatur czy parki edukacyjne, gdzie można nauczyć się wiele o historii czy budowlach, ponieważ uczymy się przez doświadczanie zjawisk oraz oglądanie obiektów. Dla aktywnych dobrym pomysłem na spędzanie wolnego czasu będą Aquaparki, czy kolejki linowe wymagające odwagi i sprytu.
 
Oto naszym zdaniem parki rozrywki, które mogą Was zainteresować: 
 

Legendia "Śląskie Wesołe Miasteczko"​

Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko to jedyne takie miejsce na Śląsku i zarazem największy park tematyczny w Polsce. Od blisko 60 lat bawi kolejne pokolenia i zapewnia całym rodzinom niezapomniane wrażenia.
Goście parku mogą korzystać z ponad 40 atrakcji, w tym dziecięcych, rodzinnych i ekstremalnych, zlokalizowanych na 26 ha, w pięknym otoczeniu zieleni oraz sąsiedztwie klimatycznego jeziora. Są to m.in. hit wśród europejskich roller coasterów, nagrodzony w 2017 roku Lech Coaster, Legendia Flower czyli Diabelski Młyn – symbol Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka, czy DremFlight Airlines (Samoloty Duże) – kultowe i najstarsze urządzenie w parku. Nowością 2018 jest Bazyliszek – rodzinna i interaktywna atrakcja typu Dark Ride, uwielbiana przez młodych pogromców potworów.
Przekraczając próg Legendii przenosicie się do magicznego świata zabawy, w którym motywem przewodnim są legendy, baśnie i opowiadania. Odkryjecie tu legendę o Skarbniku – śląskim, dobrym duchu kopalni, o Lechu – legendarnym twórcy państwa polskiego, strasznym Bazyliszku oraz wiele innych historii ubranych w piękne i bajeczne wizualizacje.

Śląskie Wesołe Miasteczko
Plac Atrakcji 1
41-501 Chorzów
www.legendia.pl

EnergyLandia

EnergyLandia to największe centrum rozrywki rodzinnej w Europie. Na Gości czeka aż 70 atrakcji, które znajdują się na 26 ha. Obiekt istnieje na rynku zaledwie od 4 lat. Zapraszamy do skorzystania z mocy atrakcji i świata bajek dla najmłodszych oraz rozrywek dla młodzieży jakie zapewnia te niezwykłe miejsce. Zarówno dorośli, jak i dzieci znajdą w tym miejscu coś dla siebie. Dla najmłodszych jest kraina dziecięcych marzeń - Bajkolandia czy strefa familijna zapewniające rozrywkę dla całej rodziny. Zaś strefa ekstremalna to idealna rozrywka dla fanów mocnych wrażeń. Dla amatrów wodbnych kąpieli dostępny są następujęce miejsca: Water Park, czyli 1800 m2 powierzchni basenowych dla miłośników słońca, relaksu i wodnych atrakcji czy Speed Water Coaster – łodzie z dwoma mega splashami oraz Jungle Adventure – spływ ogromnymi pontonami. Jeśli kogoś znudzą tradycyjne zajęcia, mogą pooglądać pokazy kaskaderskie, teatrzyki, musicale na 4 scenach widowiskowych w teatrach i amfiteatrach. Na wielbicieli sztuki cyrkowej czekają akrobaci i cyrkowcy, a gdy będą chcieli odpocząć, mogą liczyć na seanse filmowe w jakości 7D, wizytę w planetarium lub skorzystać z 40 punktów gastronomicznych znajdujacych się na terenie obiektu.    

EnergyLandia
Al. 3 Maja 2
32-640 Zator
www.energylandia.pl​

Dream Park Ochaby

Na 5 hektarach terenu zostało stworzone miejsce, w którym fantastycznie spędzicie czas wraz z całą rodziną. Obiekt w swojej ofercie ma restaurację, w której można zjeść nie tylko posiłki typu fast food, ale również dania obiadowe. Po wyczepującej zabawie każdemu należy się chwila odpoczynku przy aromatycznej kawie serwowanej w pobliskiej kawiarni. Oprócz tego, do dyspozycji gości i tych małych, i dużych są następujące atrakcje: dom do góry nogami, park linowy, oceanarium prehistoryczne, park dinozaurów, wieża mocy, park miniatur, kino 2D i 6D, małpi gaj, zwierzęta tropikalne, trampoliny i dmuchańce, aquapadler, strzelnica i plac zabaw.

Dream Park
ul. Hodowlana 2
43-430 Ochaby Wielkie
www.dream-park.pl​

Park Ogrodzieniec 

Kompleks składa się z 5 atrakcji, które dedykowane są nie tylko rodzinom, ale wszystkim sympatykom dobrej zabawy! Znajdziecie więc tutaj: Park Miniatur, Park Rozrywki, Park Doświadczeń Fizycznych, Dom Legend i Strachów oraz Tor Saneczkowy. W wszystko to niezwykle pięknym otoczeniu pobliskiej Jury Krakowsko-Częstochowskiej oraz zamku Ogrodzieniec. 

Park Ogrodzieniec
ul. Zamkowa 33,
42-440 Podzamcze
(Gmina Ogrodzieniec)
www.park-ogrodzieniec.pl

Sea Park w Sarbsku 

Park Rekreacyjno-Edukacyjny Sea Park w Sarbsku koło Łeby to pierwszy w Polsce komercyjny park, w którym znajdują się foki bałtyckie, uchatki kalifornijskie i kotiki południowo-amerykańskie. Oprócz tego Mali Goście mogą liczyć m.in. na 5 ha powierzchni do zabawy, 2 sceny widowiskowe mieszczące do 1000 osób, 2 rodzaje wodnych show na żywo z fokami bałtyckimi i uchatkami kalifornijskimi, interaktywne multimedialne show Błękitek - Mówiący Wielorybek, 2 oceanaria: prehistoryczne i współczesne audiowizualne, repliki Galeonów Wojennych z Bitwy Oliwskiej. Dla spragnionych mocny wrażeń organizatorzy przygotowali park zwierząt morskich w skali 1:1 i park zręcznościowo-linowy. Zapraszamy wszystkich miłośników prehistorycznych gadów.  

Park Rekreacyjno-Edukacyjny w Sarbsku
Sea Park Sarbsk
Sarbsk 39
84-352 Wicko
www.seapark.pl   

Jak widać na podstawie powyższych przykładów, obecnie mamy mnóstwo ciekawych parków rozrywki, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Wybór jest przeogromny, więc wystarczy tylko odpowiedzieć sobie na pytanie, czego potrzebuje Wasza rodzina. 

 
Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę