Szukaj
Aktualnie jesteś: Strona główna Artykuły 8 POMYSŁÓW NA PUZZLE DLA PRZEDSZKOLAKA

8 POMYSŁÓW NA PUZZLE DLA PRZEDSZKOLAKA

Choć na rynek zabawek napływają coraz to nowocześniejsze przedmioty, niektóre zabawki są ponadczasowe, dzięki czemu wciąż cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Mowa tu przede wszystkim o… puzzlach! I choć niekiedy odrobinę zmieniają swoją formę – ich zastosowanie pozostaje takie samo! Doradzamy, jakie puzzle dla dzieci wybrać, aby zapewnić im niesamowitą rozrywkę!

Zalety układania puzzli

Puzzle dla dzieci posiadają wiele właściwości – zarówno edukacyjnych jak i wspierających rozwój dziecka. Do najważniejszych z nich, należy ćwiczenie koncentracji. Układanie wymaga od dziecka maksimum skupienia, dzięki czemu w pełni wykorzystuje ono możliwości swojego mózgu. Puzzle dla dzieci rozwijają logiczne oraz kreatywne myślenie, a także ćwiczą motorykę paluszków. Są doskonałym kompanem podczas nauki – pokazują dziecku świat w bardzo kreatywny sposób. Poza tym puzzle to niesamowity pochłaniacz czasu!

1. Klasyczne puzzle

Choć produkuje się coraz więcej „urozmaiconych” wersji puzzli, mimo wszystko najczęściej sięgamy po te klasyczne. Są one łatwo dostępne, a także zachęcają swoją ceną. Dodatkowym atutem jest tematyka, która jest tak różnorodna, że często znalezienie wymarzonych puzzli, nie stanowi żadnego wyzwania!

2. Drewniane puzzle

Drewniane puzzle są najczęściej rozchwytywane przez młodsze dzieci. Choć nie zawierają dużej ilości elementów, ich rozmiar jest odpowiednio dostosowany do wieku dziecka, by zabawa była w pełni bezpieczna. Takie zabawki drewniane dla dzieci świetnie sprawdzają się w roli edukacyjnej – pomagają dziecku przyswoić literki, cyferki, a także zwierzęta czy rośliny… wszystko zależy od wybranej tematyki!

3. Puzzle sensoryczne

Puzzle sensoryczne łączą w sobie wiele funkcji, dzięki czemu układanie jest jeszcze bardziej efektywne. Takie puzzle dla dzieci przede wszystkim pobudzają zmysł dotyku. Najczęściej zawierają elementy wykonane z innego materiału, co umożliwia dziecku poznanie dotykowe. Dodatkowo świetnie usprawniają logiczne myślenie!

4. Metrowe puzzle

Zabawki dla niemowlaków są najlepsze w dużych rozmiarach! Wzbudzają one nie tylko większą motywację do działania, ale także wydają się o wiele bardziej atrakcyjne niż te w standardowych rozmiarach. W związku z tym, producenci często wychodzą poza schemat, tworząc puzzle, spełniające ich oczekiwania.

5. Puzzle-kolorowanki

Połączenie układania i kolorowania… brzmi niesamowicie! A jak przyjemnie się takie puzzle użytkuje! Możliwość układania – wpływa na dziecięcą koncentrację i ćwiczy logikę, natomiast kolorowanie – pozwala dziecku na odrobinę artystycznego szaleństwa oraz rozwija kreatywność. Tyle niesamowitych korzyści… w jednej zabawce!

6. Puzzle „szukaj i znajdź”

Jest to nowy wymiar tradycyjnych puzzli dla dzieci, które umożliwiają jeszcze więcej zabawy, ale i nauki. Po ułożeniu puzzli, namalowana wokół obrazka ramka, pokazuje dziecku jakich elementów powinien szukać na obrazku. Cała zabawa polega na skoncentrowaniu się i odnalezieniu ukrytych fragmentów. Świetnie wpływa to na dziecięcy umysł!

7. Puzzle świecące w ciemności

Świecące w ciemności elementy, zawsze wzbudzają w dzieciach zaskoczenie i entuzjazm. A co dopiero… świecące puzzle! Jest to zabawka, którą na pewno każde dziecko chciałoby mieć w swojej kolekcji. Świecące puzzle to tradycyjna układanka, urozmaicona niesamowitymi efektami, które dziecko może podziwiać w ciemności.

8. Puzzle z brokatem

Puzzle z brokatem znacznie bardziej zachwycą dziewczynki, aniżeli chłopców. Dostępne w klasycznej wersji, która została urozmaicona brokatem, co doskonale zachęca do zabawy! Brokatowe elementy budzą w dziecku prawdziwy zachwyt, dzięki czemu… budzi się jego wyobraźnia!

Spodobały Ci się nasze propozycje puzzli dla dzieci? Te oraz inne produkty, znajdziesz w sklepie internetowym, dostępnym na stronie www.zabawkirozwojowe.pl. Zapraszamy na zakupy!

 
Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę