Szukaj
Aktualnie jesteś: Strona główna Artykuły CO ROBIĆ W WEEKEND 02-04.02. W STOLICY

CO ROBIĆ W WEEKEND 02-04.02. W STOLICY

CZYLI SUBIEKTYWNY PRZEGLĄD WYDARZEŃ W STOLICY 

Przed nami kolejny zimowy weekend. Zapowiada się, że pogoda nie będzie nas rozpieszczała promieniami słonecznymi, więc nie ma co myśleć o długich spacerach. Co jednak robić, aby ten czas zagospodarować i miło spędzić te dwa dni z dziećmi? Mamy dla Was propozycje, które z pewnością się Wam spodobają. Co, gdzie i za ile można zrobić z dzieckiem w stolicy? Wybrać się do kina, na zajęcia plastyczne lub jeszcze coś innego? Zapraszamy na subiektywny przegląd wydarzeń. Sprawdźcie, co przygotowała dla Was stolica.   

„Babcia mówi pa, pa” Agaty Biziuk i Agnieszki Makowskiej to autorski spektakl familijny Teatru Rampa (www.teatr-rampa.pl), który w niebanalny i zabawny sposób pomaga dzieciom osobiście odkrywać ważne prawdy i oswoić się z tematem przemijania. Jest to historia o tym, jak poradzić sobie z odejściem osoby, która była przy nas zawsze, bez której nie wyobrażamy sobie życia. Krzyś pragnie odnaleźć babcię, która pewnego dnia po prostu zniknęła.  Ani rodzice, ani zabawki nie są w stanie powiedzieć mu, co się z nią stało. Wobec tego, to on wyrusza w niezwykłą podróż, podczas której spotyka wiele barwnych postaci: porzucone zabawki, dzieci, które nie chcą dorosnąć i zapomniane mityczne stworzenia. Krzysiowi podczas tej podróży towarzyszy Komandos – ulubiona zabawka, którą dostał od Babci oraz wierny Anioł Stróż, który podpowiada mu, co robić Czy Krzyś odnajdzie babcię? Tego dowiecie się już w lutym, gdyż wtedy planowana jest pemiera. Najbliższe spektakle odbędą się już 2. lutego, a potem 4., 10. i 11. lutego o godzinie 16.00. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do obejrzenia.  

Wielopoziomowy sens przedstawienia oraz intrygująca nowoczesna inscenizacja zapewnią dobrą zabawę zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Sztuka daje pretekst do rozmowy z znajmłodszymi o ważnych etapach życia każdego człowieka.

Tekst „Babcia mówi pa, pa” autorstwa Agaty Biziuk i Agnieszki Makowskiej znalazł się w finale 19. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej w 2013 roku. Spektakl otrzymał również atest stowarzyszenia ASSITEJ jako „świadectwo Wysokiej Jakości i Poziomu Artystycznego za 2012 rok”. Dekoracje i kostiumy do naszej inscenizacji projektuje Marika Wojciechowska - laureatka wielu prestiżowych nagród za scenografię teatralną. Więcej o tym wydarzeniu przeczytacie tutaj http://bit.ly/2FJlag2​. 

Już 3. lutego w stolicy na ul.  Gintrowskiego 32 odbedą się warsztaty dla dzieci w wieku 5-6 lat w ramach Rodzinnego Dziedzińca Nadzwyczajności. Ten kurs łączy ulubione narzędzia programowania dla dzieci – Scratch Jr i Roboty Dash! Podczas procesu kodowania ze Scratchem Jr., dzieci nauczą się tworzyć projekty, definiować i rozwiązywać problemy oraz logicznie myśleć. Roboty Dash to jedne z najlepszych dostępnych na rynku robotów do nauki programowania. Podczas zajęć dzieci będą uczyć się programowania na tabletach, tworząc programy dla robotów. Zajęcia rozwijają wyobraźnię, uczą algorytmicznego myślenia, oswajają uczestników z nowymi technologiami oraz słownictwem w języku angielskim. Więcej informacji znajdziecie tutaj http://bit.ly/2nlMOId.

 

3 lutego (sobota), w siedzibie UKE (ul. Kasprzaka 2/8) odbędą się zajęcia z podstaw programowania dla dzieci w przedziale wiekowym 6-10 lat, ich dziadków i rodziców. Na zajęciach "ŁĄCZYMY POKOLENIA" mile widziane są całe rodziny. Ich celem jest podnoszenie kompetencji cyfrowych nie tylko dzieci, ale też osób starszych. Najlepszy sposób na naukę to dobra zabawa. Uczestnicy warsztatów będą pracowali w grupach przy wsparciu specjalistów. Wszystkie szczegóły są dostępne tutaj http://bit.ly/2Gu6KRi.

 

3. lutego  wszystkie dzieci od 3. roku życia mogą przyjść na BAL KARNAWAŁOWY, który odbędzie się przy ul. Przasnyska 11 w godzinach 10.00-11.30. W programie dostępne będą nastepujace atrakcje: malowanie buziek, tańce i zabawy z Elsą, konkursy z nagrodami, brokatowe tatuaże, niespodzianka od Olafa, zabawa na sali zabaw. Więcej o tym wydarzeniu dowiecie się tutaj http://bit.ly/2nlEVmj.

Zajęcia ruchowe przy muzyce są znakomitą formą rekreacji. W przypadku zajęć dla dzieci i rodziców jednocześnie są elementem integracji rodzinnej oraz sposobem budowania lepszych relacji poprzez dotyk i wspólną ekspresję. Dzieci wykazują naturalną ekspresję i swobodę podczas poruszania, natomiast osoby dorosłe są już często pozbawione tych cech. Dzieci są natomiast pozbawione samokontroli, co z kolei jest domeną ludzi dorosłych. Stworzenie, zatem formy zajęć, podczas których rodzice i dzieci będą wspólnie modelować swoje i partnerów ciała doprowadzi do powstania synergicznej ekspresji i wzajemne nabywanie cech, które są domeną poszczególnych osób – dzieci i dorosłych. Stąd więc potrzeba stworzenia rodzinnych warszatów tanecznych organizowanych już 3. lutego przy ul. Gintrowskiego 32.​ Więcej o tym przedsięwzięciu poczytajcie tutaj http://bit.ly/2rQbL3o.   

Na lutowych (3. lutego) zajęciach poszukacie zimy przy ul. Freta 20/24a i sprawdzicie, co ciekawego można robić w mroźne dni na dworze. Będą lodowe zabawy i eksperymenty, produkcja szronu i tworzenie zamarzniętych dzieł sztuki. Czy pogoda będzie zimowa czy nie, wspólnie każdy da radę! Jeśli aura pozwoli, większą część zajęć spędzicie w stupociechowym ogrodzie, jeśli nie - poszukacie zimy na zajęciach w sali. Mile widziane są dzieci powyżej 4 lat z rodzicami. Będą to więc rodzinne warsztaty przyrodnicze, badawcze i twórcze, czasem z większym naciskiem na badanie, a czasem na twórczość. Na zajęciach stworzycie dzieła sztuki i dziwne konstrukcje, zbadacie rośliny, kamienie, błoto, zaobserwujecie owady, ptaki i chmury. Będzie interesująco. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami tutaj http://bit.ly/2noto4T​

Już 3. lutego w Wołominie przy ul. Prądzyńskiego 31 odbędzie się wyjątkowe wydarzenie - sesja zdjęciowa z panią Magdę, na której mile widziani są rodzicie z dziećmi i innymi członkami rodziny. Więcej informacji znajdziecie tutaj http://bit.ly/2DYn1iJ.

 

W sobotę, 3. lutego ul. Gintrowskiego 32 odbędą się warsztaty dla dzieci w wieku 3-6 lat i ich rodziców w ramach Rodzinnego Dziedzińca Nadzwyczajności. Zabawy matematyczne to kreatywne spotkania z matematyką i logiką, na których dzieci wspólnie z rodzicami uczą się poprzez ruch, muzykę, zabawę oraz wyobraźnię. Zajęcia mają na celu pomóc zrozumieć zasady logiki, matematycznych działań, obliczeń pieniężnych, podstawowej geometrii i ważenia. Po więcej szczegółów zapraszamy tutaj http://bit.ly/2nkWByi.  

Opowiadanie nawet najprostszej historii to skomplikowana sprawa. Na warsztatach komiksowych dzieci będą wymyślać sceny do narysowania i uczyć się, jak ważne jest to, co poza kadrem – czego czytelnik nigdy nie zobaczy. Wszystkiego tego nauczą się dzieci już 3. lutego przychodząc na ul. Gintrowskiego 32. Więcej informacji o tym znadziejdziecie u nas http://bit.ly/2Eki2GV.

  

Profesor Hilary Szczebrzeszyński wraz z asystentką - panią Anią opowiada legendę o Złotej Kaczce oraz bajkę o Grzecznym Rycerzu, który dobrocią pokonał smoka. Lalki stworzone z kuchennych przedmiotów, mieszkające w starym kredensie, nie mogą doczekać się wejścia na scenę. Stolnica staje się stolicą bajkowego królestwa, gdzie rządzi król Wałek Pierwszy, a w pobliskiej pieczarze hałasuje smok stworzony z tłuczka, drewnianych łyżek i foremek do ciasta. Wszystko to już 3. lutego na ul. Estrady 112. Więcej informacji o tym teatrze znajdziecie tutaj http://bit.ly/2nroWCd.

  ​

W sobotę, 3. lutego o godz. 17.00 dzieci mogą przyjść na Al. KEN 83 i załapać się na wyprawę do niezwykłego świata podziemi! Dowiedzą się, jak wygląda tajemniczy świat jaskiń, dlaczego grotołazi go badają oraz jaki sprzęt muszą ze sobą zabrać i czy łatwo poruszać się pod ziemią. Jeśli zastanawiacie się, jak w ogóle powstają jaskinie i jakie niezwykłe formy skalne i zwierzęta można tam znaleźć, to przyjdźcie koniecznie! Tutaj poznacie tajniki pracy w jaskini. Więcej informacji znajdziecie tutaj http://bit.ly/2Fs7apQ​

Jak zmierzyć miłość, jeśli jej wielkość mieści się w sercu? Teatr Palladium przedstawia  musical CALINECZKA inspirowany  baśnią  Hansa Christiana Andersena, który  jest w warstwie fabularnej jej dojrzalszą wersją. Spektakl w  wyjątkowej oprawie muzycznej i wizualnej, wykorzystujący elementy tańca, pięknej scenografii, gry świateł, niesamowitych kostiumów, elementów kaskaderskich – taniec na szarfie, podwieszonej pod sufitem. Wszystkich miłośników powieści zapraszamy już 4. lutego (niedziela) na ul. Złotą 9. Więcej informacji znajdziecie tutaj http://bit.ly/2npc0xB.

 

Muzyczny spektakl edukacyjny wprowadzający dzieci w świat najważniejszych dla ludzkości odkryć i wynalazków! Mądry i zabawny Profesor Rozumny (w tej roli Krzysztof Tyniec) przedstawia swoim uczniom przełomowe zdobycze cywilizacji. Dzięki niemu, dzieci poznają dokonania Newtoona, Einsteina oraz odkrycia Krzysztofa Kolumba. Dlatego nie waha się nurkować w WANNIE, aby poznać prawo ARCHIMEDESA i stwierdzić, że może przepłynąć przez ocean na pokładzie słynnej SANTA MARII, aby razem z Krzysztofem Kolumbem odkryć Amerykę, poddać się silnemu przyciąganiu ziemskiemu CIOTKI GRAWITACJI, ulec czarowi CHIŃSKICH CIENI, spotkać z DUCHAMI i dowiedzieć się wreszcie KTO WYMYŚLIŁ KOŁO. To wszystko już 4. lutego na ul. Marszałkowska 115. Więcej o tym spektaklu znajdziecie u nas http://bit.ly/2FtTScm.

4. lutego przybywajcie do pałacu Pod Blachą (Plac Zamkowy 4) na bajkowe spotkanie z cyklu "Szlakiem orientalnych opowieści" dedykowane dzieciom w wieku 3–10 lat pt. "Opowieść o magicznym drzewie". Czy dobru potrzebne jest zło, a złu dobro?Czy każdy z nas ma wyłącznie wady lub zalety? Dzieci zachęcamy do wspólnych poszukiwań odpowiedzi do tych filozoficznych pytań. Więcej informacji znajdziecie tutaj http://bit.ly/2FvBFvf​

Biennale Form Niestabilnych to wyjątkowe wydarzenie dla całej rodziny, ponieważ trwać będzie zaledwie dwie godziny! Odbędzie się ono już 4. lutego przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22. Wśród kinetycznych i op-artowych prac prezentowanych w Muzeum nad Wisłą uczestnicy wraz z organizatorami poszukają inspiracji do stworzenia swoich własnych rzeźb. Zadadzą sobie pytania: co sprawia, że dzieła są zmienne? Czy to my wprawiamy je w ruch, czy one nas? Będzie twórczo, więc po więcej szczegółów zapraszamy tutaj http://bit.ly/2ntztgu​.

 

Waldemar, prosiaczek ze słabością do tego, co słodkie, obchodzi urodziny. Kiedy tort jest już gotowy, nadchodzą kłopoty. Farmę odwiedza gang głodnych dzików mających apetyt na urodzinowe ciasto. W te urodziny przed Waldemarem wyzwanie poważniejsze niż zwykle. Do tej pory największą sztuką było to, by nie zjeść tortu przed czasem. Tym razem on i jego najlepsi przyjaciele – kogut Franz i mysz Johnny – muszą uratować farmę przed najazdem czwórki dzików wyjadających wszelkie zapasy. ​Czy im się uda? Sprawdźcie już 4. lutego, przychodząc na ul. Gintrowskiego 32. Więcej o tym wydarzeniu przeczytacie tutaj http://bit.ly/2GwGplF.

  

4. lutego na ul. Estrady 112 odbędą się warsztaty baletowe dla dzieci od 4 roku życia. Zajęcia uczą podstawowych figur i kroków baletowych, kształtują estetykę ruchu, poczucie rytmu oraz muzykalność. Będzie ciekawie, więc zapraszamy po więcej szczegółów tutaj http://bit.ly/2npgXGH.  

Karnawał w jaskini smoka, Muzeum dla dzieci i Witold Vargas - Współautor Bestiariusza Słowiańskiego zapraszają 4. lutego na ul. Kredytową 1 na wyjątkową karnawałową zabawę rodzinną! W tym dniu odbędą się warsztaty kostiumowe i szalone show zakończone wielką potańcówką, która poderwie wszystkich do karnawałowej zabawy! Harmonogram wydarzenia: 13:30-14:30 – warsztaty, 15:00-16:00 – karnawałowe show Witka Vargasa i taneczna zabawa. Podczas warsztatów uczestnicy będą projektować stroje dla czterech smoków: Powietrza, Wody, Ognia i Ziemi. Gdy potem założą te stroje, nagle znikną z tego świata i przemienią się te baśniowe istoty! Jak zakończy się zabawa? Przyjdźcie i przekonajcie się sami. O szczegółach dowiecie się tutaj http://bit.ly/2BDN49U.

To jedynie wybrane wydarzenia, w których możecie wziąć udział z całą rodziną. Jeśli jednak macie inne plany, podzielcie się nimi z nami. 

 
Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę