Szukaj
Aktualnie jesteś: Strona główna Artykuły CO ROBIĆ W WEEKEND 03-04.03 W STOLICY

CO ROBIĆ W WEEKEND 03-04.03 W STOLICY

CZYLI SUBIEKTYWNY PRZEGLĄ WYDARZEŃ W WARSZAWIE

Pierwszy tydzień marca oznacza, że zima już niedługo nas opuści, ale zanim to nastąpi trzeba zastanowić się, jak spędzić kolejny chłodny weekend z dziećmi, aby nikt się nie nudził i cieszył się towarzystwem rodziców. Co Wy na to, aby spędzić go w większym gronie, np. na warsztatach, kinie czy w teatrze? Zobaczcie, co na ten czas przygotowała dla Was stolica. Zapraszamy na subiektywny przegląd wydarzeń w Warszawie. 

Lubicie smaczne potrawy i poznawanie nowych przypraw? Możecie się zjawić na kulinarnym cyklu o przyprawach! Poznacie inną grupę przypraw i dowiecie się o ich pochodzeniu, historii oraz wykorzystaniu dawniej i dziś. Znane i nieznane przyprawy dotkniecie, powąchacie i spróbujecie. Nauczycie się komponować je z różnymi produktami, a niektóre połączenia z pewnością was zaskoczą! Podczas warsztatów 3. marca na ul. Kostki Potockiego 23 dania doprawicie pieprzem i szafranem. Wspólnie przygotujecie potrawę z naleśnikami i wety jabłkowe. Więcej informacji znajdziecie tutaj http://bit.ly/2BGg8RJ.

 

Rozpoczęły się zapisy na imprezę biegową w gminie Izabelin, która odbędzie się 3. marca na ul. Jana Matejki 21 na boiskach sportowych w Laskach i na terenie KPN. W programie biegi na dystansach 5 km, 10 km oraz bieg dla dzieci na 600 m. Teren dla biegaczy jest naturalny i ciekawy. Będą górki i dołki oraz piękne puszczańskie krajobrazy a na koniec gorący meksykański posiłek. Po więcej informacji zapraszamy tutaj http://bit.ly/2EJD9WV​

Nasi prapradziadkowie cukru jedli niewiele, bo był drogi i trudno dostępny. Po latach staniał i jest wszędzie - nawet w wodach smakowych, a my zupełnie zapomnieliśmy i przestaliśmy zauważać, że mnóstwo spożywanych przez nas produktów jest słodkich. Warzywa korzeniowe, owoce, bakalie - alternatyw jest mnóstwo. Na warsztatach 3. marca przy ul. Tadeusza Rejtana 15 młodzi kucharze więc popróbują, poszukają i przygotujemy trufle z kaszy jaglanej i kokosowe lody bananowe. Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie u nas http://bit.ly/2EGtnkd.

 

Także 3. marca odbędą się kolejne warsztaty kulinarne, ale tym razem na ul. Dzielnej 15. Tutaj bohaterką będzie kasza gryczana. Dzieci przygotują kopytka gryczane i gryczane muffinki. Na koniec młodzi uczestnicy wspólnie zjedzą przygotowane posiłek, na który zapraszamy także opiekunów. Spotkanie kulinarne jest częścią cyklu „Zdrowo jem”, podczas którego trzeba pokazywać dzieciom, że zdrowe jest smaczne, a dobrze znane potrawy można też wykonać w trochę innej, zdrowszej wersji. Wszystkie informacje o warsztatach przeczytać możecie tutaj http://bit.ly/2BGVXDl.

 

W dniach 3-4. marca na ul. Jagiellońskiej 26 przenieście się wraz ze swoimi dziećmi oraz Kinem Praha i Disneyem w magiczny świat filmu! Na najmłodszych i ich opiekunów czeka moc atrakcji, a wśród nich: Miki, jako interaktywny prowadzący, który zaprosi dzieci do wspólnej zabawy i tańca, trzy premierowe, nieemitowane wcześniej odcinki seriali „Miki i raźni rajdowcy”, „Jej Wysokość Zosia” oraz „Lwia Straż”, gry i piosenki z seriali takich jak: „Bingo i Rolly w akcji” oraz „Vampirina”.*** ?PROGRAM „Disney Junior w kinie”? Po wszystkie szczegóły zapraszamy tutaj http://bit.ly/2ESRak3​. 

W najbliższą niedzielę - 4. marca na ul. Dzielnej 15 odbędą się warsztaty, podczas których dzieci nauczą się piec tarty i tartaletki. Młodzi uczestnicy upieką słodką tartę z jabłkami i wytrwane tartaletki z pomidorami i mozzarellą. Na koniec warsztatów wspólnie zjedzą przygotowane przez siebie posiłki, na który zaproszą także swoich opiekunów. Zajęcia są częścią cyklu warsztatów „Poznajemy”, podczas których mali kucharze poznają apetyczne, niekoniecznie dobrze znane im składniki, a także nietuzinkowe połączenia smaków oraz tradycyjne potrawy w nowoczesnym wydaniu. Zapowiada się interesująca zabawa w kuchni. Po wszystkie szczegóły zapraszamy tutaj http://bit.ly/2EInerw​. 

Jak zmierzyć miłość, jeśli jej wielkość mieści się w sercu? Teatr Palladium przedstawia musical CALINECZKA inspirowany baśnią Hansa Christiana Andersena, który jest w warstwie fabularnej jej dojrzalszą wersją. Spektakl w  wyjątkowej oprawie muzycznej i wizualnej, wykorzystujący elementy tańca, pięknej scenografii, gry świateł, niesamowitych kostiumów, elementów kaskaderskich – taniec na szarfie, podwieszonej pod sufitem. To wszystko zobaczycie już 4. marca na ul. Złotej 9. Więcej informacji znajdziecie też tutaj http://bit.ly/2ondBDJ.

Muzyczny spektakl edukacyjny wprowadzający dzieci w świat najważniejszych dla ludzkości odkryć i wynalazków! Mądry i zabawny Profesor Rozumny (w tej roli Krzysztof Tyniec) przedstawia swoim uczniom przełomowe zdobycze cywilizacji. Dzięki niemu, dzieci poznają dokonania Newtoona, Einsteina oraz odkrycia Krzysztofa Kolumba. To wszystko do obejrzenia już 4. marca na ul. Marszałkowskiej 115. Więcej szczegółów przeczytacie tutaj http://bit.ly/2oceiR9.

Dzika Strona Wisły dla dzieci: TO NIE MAGIA - zajęcia artystyczne o charakterze iluzjonistycznym dla dzieci w wieku 5-9 lat, które odbędą się już 4. marca na Placu Hallera 5. Więcej informacji znajdziecie tutaj http://bit.ly/2EJAPel.

4 marca, niedziela, godz. 17.00, ul. Blokowa 1 - wszystkie maluchy wraz z rodzicami mogą się wybrać na przedstawienie muzyczne przygotowane przez zespół Moribaya. Będzie to podróż do odległej, gorącej Afryki. Widzowie posłuchają muzyki granej na oryginalnych tradycyjnych instrumentach afrykańskich takich jak bębny djembe, bębny dundun, bębny szczelinowe Krin, balofon i ngoni. Więcej informacji znajdziecie tutaj http://bit.ly/2EVBxbu.

To jedynie wybrane przez nas wydarzenia spośród wielu organizowanych przez stolicę. Jeśli jednak macie już plany na spędzenie wolnego weekendu z dziećmi, podzielcie się nimi z nami.  

 
Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę