Szukaj
Aktualnie jesteś: Strona główna Artykuły CO ROBIĆ W WEEKEND 04.-05.11.2017 W STOLICY

CO ROBIĆ W WEEKEND 04.-05.11.2017 W STOLICY

SUBIEKTYWNY PRZEGLĄD WYDARZEŃ DLA DZIECI W WARSZAWIE

Zaczął się listopad, dni coraz zimniejsze. Warto zatem pomyśleć o jakiś ciekawych zabawach weekendowych, które sprawią, że dzieci spędzą ze swoimi rodzicami niezapomniane chwile. Zatem co i gdzie robić w Warszawie w ten weekend? Zapraszamy na nas subiektywny przegląd wydarzeń.

Wszyscy mali i duzi mieszkańcy Warszawy z pewnością chętnie przybędą na spotkania pt. „Warszawskie opowieści, czyli spotkanie z legendą w Ratuszu”, które odbędą się już 4. listopada. Wydarzenia te odbędą się w specjalnym miejscu – Ratuszu m.st. Warszawy na pl.Bankowym 3/5, gdzie na co dzień zapadają ważne decyzje dotyczące całej stolicy. W czasie każdego spotkania dzieci wezmą udział w przedstawieniu teatralnym połączonym z warsztatami plastycznymi. Zapoznajcie się ze szczegółami tutaj http://bit.ly/2hdLjIW.   

Minecraft i Super Bohaterowie to rodzinne warsztaty plastyczne z kreatywnymi koralikami. Odbędą się one w sobotę, 4 listopada w godzinach 11:00- 12:00. Tym razem w Pracowni Zajęć Twórczych M80 Mokotów przy ulicy Madalińskiego 80/80 mali fani Minecrafta i Super Bohaterów zrobią rewelacyjne oraz oryginalne breloczki, które będzie można przymocować do kluczy lub do szkolnego plecaka. Tutaj poznacie szczegóły akcji http://bit.ly/2gLP3oc

Świąteczna mini-sesja zdjęciowa z Frugie Photography już 4.-5. listopada 2017. Jeśli więc ktoś ma ochotę zafundować sobie odrobinę przyjemności, powinien koniecznie wybrać się do studia fotograficznego przy ul. Plastycznej 25/9. Tam, w odpowiednio zaaranżowanym wnętrzu poczuje się wyjątokowo, a zdjęcia może potem dołączyć do albumu lub podarować w prezencie najbliższej osobie. Więcej informacji o tym wydarzeniu przeczytacie tutaj http://bit.ly/2iASiiJ

W jakim filmie grał najsłynniejszy koziołek Dżali? Czy źrenice u kóz są pionowo, czyli pora na duże zwierzę wkolejnym cyklu familijnych weterynaryjno-zoologicznych sobotnich spotkań w anińskiej filii Wawerskiego Centrum Kultury przy ulicy V Poprzeczna 13. Kozią tematyką powitamy już 4 listopada. Tutaj znajdziecie szczegóły http://bit.ly/2yUpmsh

Dietetycy zalecają jedzenie dwóch jabłek w ciagu dnia. Jesienią to nasze ukochane owoce. Na warsztatach organizowanych przez Studio Kulinarne Małe Przyjemności 5 listopada dzieci od 5 do 7 lat i 8 do 12 late razem z Łukaszem przygotują racuchy z jabłkami oraz pyszny mus jabłkowy, który zabiorą ze sobą do domu. Na koniec odbędzie się wspólny posiłek, na który zapraszamy także opiekunów. Po więcej informacji sięgnijcie tutaj http://bit.ly/2gNbJVi i http://bit.ly/2iGL1yc.

W niedzielę, 5 listopada o godz. 10:30 odbędą się przy Al. KEN 83 kolejne spotkanie Sensoplastyka®, czyli rodzinne warsztaty kreatywnego rozwoju dla dzieci od 10 m-ca do 6 lat. Zajęcia wpływają na stymulację wszystkich zmysłów malucha: węchu, wzroku, dotyku, słuchu i smaku pobudzane poprzez zabawy plastyczne oparte na bezpiecznych spożywczych produktach. Więcej szczegółów tutaj http://bit.ly/2yPySKZ.

5 listopada, w niedzielę o godz. 11 gośćmi Księgarni Dziecięcej Badet przy ul. St. Lentza 35a będą Daniel Chmielewski i Maciej Łazowski, którzy przeczytają i narysują fragmenty swojej nowej książki dla dzieci pt. "Burze kuchenne i Bestie bezsenne" wydanej przez Tadam. Sprawdźcie więcej informacji tutaj http://bit.ly/2yP7yPB.

5. listopada mali podróżnicy do lat 3 wraz z rodzicami mogą udać się na imprezę z cyklu „Podróżniczek” przy ul. Carla Goldoniego 1. Tym razem celem wycieczki będzie Egipt. W programie spektakl także „Tajemnice kota Faraona” w wykonaniu Teatru Wariacja oraz animacje plastyczne. Będzie ciekawie, więc koniecznie poczytajcie o tym wydarzeniu więcej http://bit.ly/2lktHjl.

W niedzielę, 5 listopada o godz. 14:00 Księgarnia Dziecięca Badet znajdująca się przy ulicy St. Lentza 35a zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Mała Literatura, czyli zabawa z książką” w ramach projektu "Partnerstwo dla książki". Zajęcia są przeznaczone dla dzieci 5+. Więcej o tym przeczytacie tutaj http://bit.ly/2yQSBN4.

Niesamowita historia opowiedziana przez dwóch znanych i dowcipnych przyjaciół Scoobie i Kudłatego. Bohaterowie są na tropie wielkiej tajmnicy zamku, gdzie grasuje Smok. Oprócz przedstawienia teatralnego dzieci też pospiewają i poczarują. Będzie niezwykle ciekawie. Wydarzenie odbędzie się przy ulicy Staszica 2 już 5. listopada. Po szczegóły zaglądajcie tutaj http://bit.ly/2xt5JUu.

Lubicie gotować? Jeśli tak, to rodzinne warsztaty kulinarne, gdzie obfituje KUCHNIA UKRAIŃSKA będą właśnie dla Was. Spotkanie odbędzie się w niedzielę o godz. 12:00 5. listopada w Praskiej  Światotece (wejście róg Szwedzkiej i Stalowej). Kto chętny, niech zapozna się ze szczegółami tutaj http://bit.ly/2ll545W

Mamy nadzieję, że te wybrane przez nas wydarzenia zachęcą Was oraz Wasze dzieci do większej aktywności, a weekend okaże się najwspanialszym czasem spędzonym w gronie rodziny, a to przecież najważniejsze. Jeśli jednak macie inne propozycje na to, co można jeszcze robić z dziećmi, zapraszamy do podzielenia się tym z nami.

 
Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę