Szukaj
Aktualnie jesteś: Strona główna Artykuły CO ROBIĆ W WEEKEND 08.-10.12.2017 NA ŚLĄSKU

CO ROBIĆ W WEEKEND 08.-10.12.2017 NA ŚLĄSKU

CZYLI SUBIEKTYWNY PRZEGLĄD WYDARZEŃ NA śLĄSKU

Święta coraz bliżej. Wszędzie bańki, choinki. Wszyscy oddają się szałowi świątecznych zakupów. Gdy już będziecie zmęczeni przygotowaniami, możecie spędzić weekend ze swoimi dziećmi w atmosferze zabawy, śmiechu i radości. Zapraszamy na subiektywny przegląd wydarzeń. Sprawdźcie, co przygotowała dla Was aglomeracja śląska. 

8 grudnia, przez kilka godzin, Urząd Miejski w Sosnowcu (aleja Zwycięstwa 20), a także plac przed budynkiem, stanie się Manufakturą Świętego Mikołaja, w której każdego roku elfy uwijają się, aby dostarczyć dzieciom upragnione prezenty. Dzięki sosnowieckiej Manufakturze Świętego Mikołaja, każdy poczuje magię nadchodzących Świąt. Koniecznie sprawdźcie szczegóły tutaj http://bit.ly/2ivq85L

Święta tuż-tuż... Wszystkie dzieci i młodzież gminy Hażlach mogą przyjść już 8. grudnia na ul. Główna 37, gdzie odbędzie się piękny i wzruszający spektakl pt. "Fabryka Śniegu" w wykonaniu Teatru Trip. To bajkowa opowieść o Obłoczku i Sopelce, którzy zajmują się produkcją śniegu. Kłopoty zaczynają się, kiedy maszyna produkująca śnieg ulega awarii. Jak sobie poradzą? Sprawdźcie sami. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj http://bit.ly/2B2Oejr.

Tanecznie i świątecznie....BAL U MIKOŁAJA!!! Wszyskie grzeczne dzieci mogą przybyć już 8. grudnia do Siemianowic Śląskich (ul. 1-go Maja 11) na wyjątkowe spotkanie u Mikołaja. Jesteśmy pewni, że sciągną one swoim tańcem tego Wyjątkowego Gościa i tanecznym krokiem pójdą odebrać od niego prezenty! Dwie godziny wyjątkowego oczekiwania. Będą tańce, wspólne ozdabianie choinki, czyli będziecie kreatywnie spędzać czas w gronnie rówieśników. Będziecie też śpiewać i wzywać Mikołaja, który na wielkich saniach przywiezie prezenty dla Najgrzeczniejszych!!! Organizator zapewnia poczęstunek, napoje, drobne upominki od Mikołaja i świetną zabawę. Kto chce dowiedzieć się więcej, zapraszamy tutaj http://bit.ly/2kpAvfy.

Dzieci od 7 lat będą mogły uczestniczyć 9. grudnia w Katowicach przy ul. Korfantego 8 w sobotnich twórczych warsztatach w Gryfnym Graniu. Tym razem będą robić filcowe ozdoby choinkowe. Na warsztatach mile widziane są wszystkie te dzieci, które nie boja sie igły! W ruch pójdzie igła, nitka, nożyczki i kolorowy filc, a efektem naszych twórczych poczynań będą urocze ozdoby choinkowe. Więcej informacji znajdziecie tutaj http://bit.ly/2B4lGpN. 

Święta coraz bliżej, może warto zatrzymać się i skoncentrować uwagę na zrobieniu czegoś nowego, ładnego i niepowtarzalnego? Można na przykład wykonać własnoręcznie kartki z życzeniami dla najbliższych, ozdoby na choinkę lub zabawne bileciki do prezentów. Daj sobie i bliskim odrobinę czasu spędzonego spokojnie, twórczo i przyjemnie. A wszystko to już 9. grudnia w Katowicach na ul. Chorzowskiej 107. Więcej informacji przeczytacie tutaj http://bit.ly/2AcZcTz.

Fundacja Edukacyjna KOMBINATORY i Chorzowskie Centrum Kultury i Miasto Chorzów zapraszają na cykl wykładów i warsztatów dla dzieci z możliwym udziałem rodziców. Tematyka związana jest z propagowaniem nauk ścisłych oraz ich użyteczności w życiu codziennym z naciskiem na odkrywanie świata poprzez samodzielne eksperymentowanie pod okiem ekspertów. Wszystko odbędzie się 9. grudnia przy ul. Sienkiewicza 3  w Chorzowie. Więcej informacji przeczytacie tutaj http://bit.ly/2iVqLJt

Dla najmłodszych zuchów oraz wszystkich tych starszych dobry czas, aby wykorzystać swoje zdolności manualne i wykonać "swoje" ozdoby świąteczne. W programie warsztatów organizowanych 9. grudnia w Żywcu (ul. Zamkowa 2) są dekoracje drewniane na święta - dzieci na zasadzie stempli/pieczątek będą dekorować w swój niepowtarzalny sposób drewniane plastry, które będzie można zawiesić jako dekorację, kartki świąteczne z materiałów "wszelakich" - maluchy wyslą później z życzeniami do Babci i Dziadka lub ukochanej Cioci. Czyż to nie wspaniały pomysł? Po więcej informacji zapraszamy tutaj http://bit.ly/2ATI2d9.

Pracownia ceramiczna dsceramika mieszcząca się na ul. Jana Pawła II 14D /II w Gliwicach zaprasza 9. gudnia na cykl warsztatów ceramicznych dla dzieci i rodziców. Mile widziane są dzieci od lat 3 wraz z opiekunami do wspólnego lepienia. Grupowa praca z gliną to sposób na ciekawe spędzenie sobotniego południa. Koniecznie sprawdźcie szczegóły tutaj http://bit.ly/2AyK1Rx.

9 grudnia w Tychach przy ul. ks. kard. Augusta Hlonda 1 rozpocznie się wspólne świętowanie Mikołajek! Wszystko ma miejsce na Pasażu Kultury Andromeda, gdzie odbędzie się projekcja bajki "Ratujmy Świętego Mikołaja". Biegun Północny ma kłopoty. Gwiazdka stoi pod znakiem zapytania. Ktoś porwał Świętego Mikołaja! Zimny drań zakradł się na Biegun Północny i porwał Świętego Mikołaja oraz wziął do niewoli większość elfów. Złoczyńca pragnie poznać sekrety Mikołaja i zabrać magiczną kulę czasu, która umożliwia wręczenie prezentów dzieciom na całym świecie w jedną noc. Jak zakończy się ta historia? Przyjdźcie i sprawdźcie sami, a tymczasem więcej szczegółów mamy dla Was tutaj http://bit.ly/2AXgzHu.

Klub Zielonej Żyrafy zaprasza dzieci wraz z rodzicami, dziadkami lub opiekunami do Bytomia na Plac Karin Stanek 1 już 9. grudnia. Spotkanie będzie składać się z dwóch części: projekcji filmu o produkcji i etapach powstawania szklanych baniek oraz warsztatów plastycznych, podczas których uczestnicy własnoręcznie udekorują bombki. Na miejscu będziemy malować, suszyć i pakować ozdoby. Każda wykonana bańka zapakowana zostanie w oddzielne pudełko. Szczegóły są dostepne tutaj http://bit.ly/2BMIVle.

Miejski Dom Kultury Szopienice-Giszowiec w Katowicach i ekipa Kid's team Young mają  okazję zaprosić 9. grudnia na ul Gen. J. Hallera 28 w Katowicach wszystkie dzieci na kolejną już 5. edycję Mikołajkowego Kid's Battle!W tym roku zawody również w systemie walk 1vs.1 w czterech kategoriach wiekowych: KATEGORIE: 1vs1 do 8 lat – 1vs1 od 9 do 11 lat – 1vs1 od 12 do 14 lat – 1vs1 od 15 do 17 lat. Zawody zaczną się od eliminacji, z których sędziowie wybiorą bboys i bgirls, aby potem mogli zmierzyć się w systemie pucharowym. W czasie zawodów, jak co roku, nie obejdzie się bez przepełnionych klimatem kółw czasie, których będą do wygrania ciekawe upominki dla najbardziej aktywnych bboys i bgirls. Więcej informacji o tym przedsięwzięciu znajdziecie u nas http://bit.ly/2iZ9aAf.

Bożonarodzeniowy kiermasz dla Łukasza Gliniany już na stałe wpisał się w zimowy kalendarz gliwickich wydarzeń. W tym roku kiermasz odbędzie się już 10. grudnia w Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach. Jak zwykle na wszystkich czekać będą stoiska z pieknymi wyrobami rękodzielniczymi i innymi drobiazgami, a także ręcznie robione smakołyki. Dochód z ich sprzedaży będzie, oczywiście, przeznaczony na rzecz Łukaszka Gliniany. W sali gimnastycznej MDK będzie można nie tylko skubnąć pyszności i kupić drobiazgi na prezenty lub do dekoracji choinek. Mnóstwo atrakcji czeka na dzieci: zabawy plastyczno-techniczne, malowanie buziek, zabawy z judo, zabawy z tańcem i animacje ruchowe. Więcej o tym przedsięwzięciu przeczytacie tutaj http://bit.ly/2iZhjoA.

Narodziny Nowego Świata z Kasią Cerekwicką to świąteczny odcinek nowej serii familijnego serialu muzycznego pt. SuperWirtuozów, czyli familijnego spektaklu muzycznego z gościnnym udziałem Kasi Cerekwickiej - wybitnej wokalistki, laureatki prestiżowych nagród muzycznych, autorki wielu utworów, które przez lata zdobywały serca Polaków. W lutym 2017 ukazał się jej singel zatytułowany „Bez Ciebie”, zwiastujący siódmy album studyjny piosenkarki. To wszystko do zobaczenia już 10. grudnia w Sosnowcu na ul. Warszawskiej 2

W ramach najbliższej ,,Rodziny w kinie" w niedzielę 10. grudnia w Katowicach na ul. Sokolska 66 odbędzie się specjalne spotkanie ze Świętym Mikołajem. Wszystko rozpocznie się o 14:30 i będzie połączone z zabawami mikołajkowymi. Później będą jeszcze 2 seanse: o 15:30 dla dzieci od 3-ego roku życia z zestawem bajek krótkometrażowych o świętym Mikołaju i o 16:00 dla dzieci starszych z projekcją film "Mikołaj w każdym z nas". Szykuje się więc doskonała zabawa. Więcej o tym wydarzeniu przeczytacie u nas http://bit.ly/2BDWLW9.

Powyższe wydarzenia to jedne z nielicznych propozycji, jakie przygotowała dla swoich mieszkańców aglomeracja śląska. Jeśli jednak macie już inne plany na niezapomniany weekend z dziećmi, podzielcie się tym z nami.

 
Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę