Szukaj
Aktualnie jesteś: Strona główna Artykuły CO ROBIĆ W WEEKEND 09.-10.12.2017 W STOLICY

CO ROBIĆ W WEEKEND 09.-10.12.2017 W STOLICY

CZYLI SUBIEKTYWNY PRZEGLĄD WYDARZEŃ W WARSZAWIE

Święta już za pasem. Wszędzie już widać ozdoby choinkowe, kolorowe łańcuchy i światełka. Czas więc pomyśleć o wypiekach, świątecznych potrawach, ale taki przygotowanych w gronie rodzinnym. A jak już się zmęczycie tą świąteczną gorączką, możecie wybrać się na koncert czy na warsztaty sesnoplastyki. Zapraszamy na subiektywny przegląd wydarzeń w stolicy. 

"Poranki z pandą" to cykl comiesięcznych spotkań w Instytucie Konfucjusza dla najmłodszych. Najbliższe spotkanie już 9. grudnia na ul. Radziwiłłowskiej 4. Będzie to niepowtarzalna okazja dla dzieci, by poprzez dobrą zabawę zapoznać się z kulturą chińską, a także rozwinąć umiejętność kreatywnego myślenia, pracy w zespole i zdolności manualne. "Poranki z Pandą" zabiorą najmłodszych w niezwykłą podróż po Chinach, podczas której miluisińscy nauczą się podstawowych zwrotów po chińsku, a także poznają Państwo Środka od środka. Najbliższe spotkanie będzie poświęcone chińskiej muzyce. Więcej informacji o tym wydarzeniu przeczytacie tutaj http://bit.ly/2Avvqby.

Jeśli jesteście zainteresowani tradycją Świąt Bożego Narodzenia, to zabierzcie swoje dzieci w wieku od 7 do 11 lat na spotkanie z etnolożką, która zaznajomi je ze zwyczajami świątecznymi w regionie Mazowsza. Maluchy dowiedzą się, jak ludzie przygotowywali się do tego okresu i jak dawniej celebrowali ten okres. Zajęcia odbędą się w Józefowie, w sobotę, 9. grudnia o godz. 10.00 w sali Hydrofornia Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul Królewskiej (sala znajduje się na tyłach Urzędu Miejskiego). Po więcej informacji zapraszamy tutaj http://bit.ly/2AsbhCZ.

Już 9. grudnia w stolicy na ul. Samorządowej 10 całe rodziny mogą liczyć na wspólne dekorowanie pierniczków i ciasteczek świątecznych. Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie tutaj http://bit.ly/2BMuH3K.

Święta tuż-tuż. W listopadzie mogliście poczuć świąteczny nastrój niemal w każdym sklepie. Bombki, świeczniki, lampki, stroiki… tyle tego jest. Dorożkarnia zaprasza na warsztaty tworzenia wyjątkowych, niepowtarzalnych i niezwykłych dekoracji. Będziecie robić świąteczne girlandy, zawieszki na choinkę, ozdoby na stół i do mieszkania. Wszystko po to, aby te święta były kolorowe. Więcej informacji znajdziecie tutaj http://bit.ly/2AVFyuF.

Wielkie dekorowanie smakowitych pierniczków i ciastek czas zacząć! Wszystko to już 9. grudnia na ul. Prądzyńskiego 31 w Warszawie. Warsztaty przeznaczone są dla całych rodzin. Każdy uczestnik otrzyma kilkanaście różnych ciastek (jeżeli uznacie, że to mało, możecie jak najbardziej przynieść swoje wypieki do ozdobienia). Płacicie tylko za jeden zestaw, a na nim może pracować cała rodzina. Podczas warsztatów nauczycie się, jak przygotować lukier o różnych gęstościach. Dowiecie się, jak zrobić masę cukrową oraz w jaki sposób barwić lukier i masę cukrową czy jak zrobić worek cukierniczy z papieru do pieczenia. Będzie słodko. Więcej o tym wydarzeniu przeczytacie u nas http://bit.ly/2BKo2r0.

Warsztat kulinarny dla dzieci i dorosłych już 9. grudnia na ul. Trakt Lubelski 204 dla samodzielnych dzieci od lat 6 lub. Wszystkie dzieci powinny być  pod opieką dorosłych. Zacznie się wspólne lepienie, formowanie, wycinanie ciasta i dekorowanie upieczonych pierników. Uczestnicy dowiedzą się, z czego pierniki powstają, a potem je zrobią. Wszystko po to, aby na koniec zapakować je na prezent lub po prostu zjeść. O szczegółach dowiecie się tutaj http://bit.ly/2zRO0ra.

 

Święta są pyszne, ale zazwyczaj - poza rybą - w Wigilię nie je się zbyt wielu niemięsnych potraw. Co mają więc zrobić Ci, którzy za nimi nie przepadają? - Wyczarować swoje, wegańskie. I to takie, że mięsożercom spadną buty! Mali i Duzi Kucharze przygotują już 9. grudnia na ul. Tadeusza Rejtana 15 selerybę i pieczone buraczki z przyprawą piernikową, kutię z kaszy jaglanej i migdałowy budyń z wanilią na mleku owsianym. Brzmi pysznie, więc zapraszamy po więcej informacji tutaj http://bit.ly/2BCJpcC

9. grudnia, w sobotę, o godz. 10 na ul. Lentza 35a odbędą się zajęcia z sensoplastyki®. To warsztaty kreatywnego rozwoju dla dzieci od ok. 6 miesięcy do 6 lat. Maluchy tworzą wraz z opiekunami, którzy aktywnie uczestniczą w zajęciach. Tym razem dzieci pobawią się pachnącą cynamonem i kardamonem piernikową ciastoliną. Będzie pysznie. Więcej informacji zapraszamy tutaj http://bit.ly/2zOaKZ3.  

Czas świątecznych przygotowań to niepowtarzalna okazja na wspólne rodzinne zajęcia twórcze. Warto pokazać najmłodszym, że życzenia składamy nie tylko e-mailem czy smsem. Przy pomocy nożyczek, kolorowych papierów i wyobraźni zrobicie ze swoimi milusińskimi piękne trójwymiarowe karty świąteczne, które będziecie mogli wysłać ze świątecznymi życzeniami do rodziny lub przyjaciół. Każde dziecko samodzielnie wykona i udekoruje na zajęciach KILKA WZORÓW rozkładanych karnetów świątecznych. Wszystko to odbędzie się już 9. grudnia przy ul. Madalińskiego 80 m 80. Więcej informacji znajdziecie tutaj http://bit.ly/2jS5ywp.

 

Czego nie widzimy na zdjęciu? Co kolor zmieni w czarno-białych zdjęciach? Czym jest kadr? Czy fotografię można czytać? Czy można przez nią patrzeć? Czy każdy widzi ją inaczej? Na te i inne pytania będziecie się starali odpowiedzieć podczas dwóch warsztatów „Widzi-mi- się” – dla dzieci (7-10 lat) i dla dorosłych, 9 grudnia (sobota) w Fundacji Archeologia Fotografii przy ul. gen. Władysława Andersa. Uczestnicy warsztatu będą oglądać i „czytać” fotografię, czyli zdobywać umiejętność świadomego patrzenia na zdjęcie oraz uważnego spojrzenia nieco szerzej, poza kadr aparatu. Wszystkie szczegóły dostępne są tutaj http://bit.ly/2nvkNR9.

Lubicie piec pierniki? Jak często zdarza Wam się robić to ze swoimi dziećmi? 10. grudnia przy ul. Dzielnej 15 odbędzie się wspólne pieczenie pierników. Ciastka będą mogły być zjedzone od razu albo zabrane ze sobą. Dodatkowo, na warsztatach  milusińscy porozmawiają o świątecznych smakach, a potem przygotują własną przyprawę do pierników, którą zabiorą do domu. Warsztaty poprowadzi Wiola - nauczycielka w przedszkolu i niepoprawna optymistka. Więcej informacji przeczytacie tutaj http://bit.ly/2A920kn.

Za rogatką grand zabawa! Już 10. grudnia na ul. Moniuszki 5 odbędzie się koncert dla dzieci młodszych (3-6 lat), podczas którego wystapi Agata Harz - śpiew, bębenek obręczowy; Katarzyna Szurman - śpiew, harmonia, skrzypce; Katarzyna Andrzejowska-de Latour - ksylofon, skrzypce; Jurij Pastuszenko - śpiew, gitara, buzuki; Bogumiła Zgorzelska - taniec; Piotr Zgorzelski - taniec. Koncert poprowadzi Katarzyna Podlasińska. Więcej informacji przeczytacie tutaj http://bit.ly/2zPpIhs.

Rodzinny poranek mikołajkowy „Zamieszanie ze świętami” już 10. grudnia, godz. 9:30 oraz 12:00 na ul. Wysockiego 11. Kiedy za oknem sypie śnieg, a na niebie wschodzi Pierwsza Gwiazdka, wszyscy spotykają się w rodzinnym gronie, aby świętować Boże Narodzenie. Nie może się rzecz jasna obyć bez prezentów, ale… gdzie jest święty Mikołaj?! Aniołek, czyli pomocnik Świętego, nigdzie nie może go znaleźć, mimo że przeszukał każdy zakątek mikołajowej chatki. Również i Renifer Rudolf nic nie wie, a przecież, gdyby Mikołaj gdzieś wyjechał, on wiedziałby o tym najlepiej – jest przecież na czele jego zaprzęgu! Sprawa staje się bardzo tajemnicza, a jest jeszcze dziwniejsza, kiedy Aniołek znajduje pod choinką bombkę w kształcie ogórka, kilka węgielków i jakieś czarne ziarenka… Nie ma czasu do stracenia – przecież, jeśli zabłyśnie Pierwsza Gwiazdka, a Mikołaj się nie odnajdzie, nie będzie komu rozdać prezentów i do Świąt Bożego Narodzenia wkradnie się niezłe zamieszanie! Czy jednak sprawa skończy się dobrze i pomocnicy zdołają odnaleźć sympatycznego staruszka? O tym przekonacie się, przychodząc na ten rodzinny poranek mikołajkowy. Więcej informacji o tym wydarzeniu znajdziecie tutaj http://bit.ly/2iVMOQh

„Bałwan w lodówce” w zabawny i lekki sposób przybliża dzieciom świat rzeźby, malarstwa, performensu i fotografii. Proste historie o Bartku i Matyldzie zachęcają do odkrywania artystycznego potencjału w codziennych sytuacjach i są doskonałym punktem wyjścia do rozmów o sztuce z odbiorcą w każdym wieku. Dziesięć opowiadań dopełnia ponad sześćdziesiąt ilustracji stworzonych przez cenionego twórcę komiksów, Krzysztofa Gawronkiewicza. Wydawcą książki jest Fundacja Sztuki Polskiej ING. Na warsztaty zaproszeni są rodzice wraz z dziećmi w wieku od 4 do 10 lat, a wszystko odbędzie się 10. grudnia na pl. Małachowskiego 3. Więcej informacji znajdziecie też tutaj http://bit.ly/2iXjSY4.

Powyższe imprezy to tylko wybrane z wielu atrakcji przygotowanch w ten weekend w Warszawie. Jeśli jednak Wy macie już inne plany, podzielcie się z nami nimi.

 
Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę