Szukaj
Aktualnie jesteś: Strona główna Artykuły CO ROBIĆ W WEEKEND 10.-12.11.2017 NA ŚLĄSKU,

CO ROBIĆ W WEEKEND 10.-12.11.2017 NA ŚLĄSKU,

CZYLI SUBIEKTYWNY PRZEGLĄD WYDARZEŃ DLA DZIECI NA śLĄSKU

Kiedy na dworze coraz częściej pada deszcz i promieni słonecznych jest jak na lekarstwo, warto zadbać o inne formy spędzania wolnego czasu. Propozycji jest mnóstwo: kino, teatr, koncerty, warsztaty... Zapraszamy zatem na nasz subiektywny przegląd wydarzeń w aglomeracji śląskiej.

W japońskiej architekturze znaleźć można zarówno proste, minimalistyczne budowle, jak i pełne przepychu pałace. Symetryczne świątynie buddyjskie i asymetryczne ogrody. Każda historyczna epoka wywarła określony styl architektury. O tym przekonają się dzieci podczas warsztatów tematycznych 10. listopada na ul. Dyrekcyjnej 9 w Katowicach, podczas których odbędzie się wernisaż fotografii czy prelekcja dotycząca Japonii. Więcej informacji znajdziecie u nas http://bit.ly/2xV7slZ

Warownia Pszczyńskich Rycerzy zaprasza na 2 dni wypełnione opowieściami o średniowiecznych rycerzach, walkami, animacjami i wieloma innymi atrakcjami dla całej rodziny. Przybywajcie ze swoimi pociechami w dniach 11-12. listopada do Pszczyny na ul. Bielską 50. Więcej informacji znajdziecie tutaj http://bit.ly/2gZ9kDe.  

12. listopada  o godzinie 15.00 Krav Maga Tarnowskie Góry - NA MAXA zaprasza na dzieci od lat 3. na DARMOWE szkolenie z zakresu SAMOOBRONY dla całej rodziny! Maluchu nauczą się podstawowoych zasad samoobrony oraz ochrony bliskich osób. Więcej informacji znajdziecie tutaj http://bit.ly/2iIzBpQ.

Jeśli lubicie biegi rodzinne i rywalizację, a długie dystanse nie są dla Was straszne, możecie wziąć udział w Sielesia Run w Jastrzębiu-Zdroju 12. listopada przy ul. Poznańskiej 1. Więcej o tym wydarzeniu przeczytacie tutaj http://bit.ly/2j0cpHh.  

Przed Wami już 12. listopada w Rybinku na ulicy Jastrżebskiej 3b odbędzie się impreza o charakterze sportowym skierowana do dzieci klas I-III szkół podstawowych. W trakcie jej trwania przewidziano sportowe i edukacyjne gry, zabawy oraz konkursy. Dzieci, odkrywając kolejne stacje, będą zbierać pieczątki, a następnie otrzymają drobne upominki - nikt nie wyjdzie z pustymi rękami. O szczegółach przeczytacie tutaj http://bit.ly/2xUzkGy.

 

W dniu 12. listopada w Rybniku na Pl. Pokoju 1. odbędzie się spektakl Teatru Lalek Marka Żyły, do którego scenariusz napisał Marek Żyła, będący jednocześnie reżyserem przedsięwzięcia. Jeśli zatem lubicie tego rodzaju rozrywkę i chcecie zarzyć trochę kultury, zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami tutaj http://bit.ly/2zgtJOr

Możecie też wpaść 12.11.2017, godz. 17.00 na wydarzenie "Franek Włóczęga i legend księga" – interaktywny spektakl muzyczno-przygodowy dla dzieci w wieku 5-11 lat, który ma miejsce w Rudzie Śląskiej przy ul. Piotra Niedurnego 69.

 

3. Śląskie Targi Książki to weekend pełen atrakcji dedykowanych czytelnikom w każdym wieku. Wsród prelekcji, stoisk i spotkań autorskich znajdą coś dla siebie rodzice i dzieci. Wydrzenie ma miejsce w dniach 10.-12. listopada w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach (ul. Młyńska 4). Więcej informacji znajdziecie tutaj http://bit.ly/2zaLMmY.

Koncerty z cyklu „Mamo, tato chodźmy na koncert!” to rodzinne wydarzenia organizowane przez Instytucję Promocji i Upowszechniania Muzyki Silesia. Dzięki nim mamy okazję spędzić wspólnie czas przy dźwiękach muzyki na żywo, spotkać instrumentalistów i poznać tajniki muzycznego świata. Najbliższy taki koncert z cyklu „Mamo, tato chodźmy na koncert” odbędzie 12. listopada o godz. 16. w Kaplicy Chrystusa Zbawiciela w Domu Katechetycznym przy Kościele Mariackim (pl. ks. E. Szramka 1). Miejsce nie jest przypadkowe, gdyż temat koncertu to „Co mi w duszy gra. Muzyka i sacrum”. Więcej informacji o tym wydarzeniu do przeczytania tutaj http://bit.ly/2A26eFY.

Powyższa lista to jedyne klika ofert wybranych z licznych propozycji dla najmłodszych w aglomeracji śląskiej. A może Wy macie już zaplanowany ten wolny czas? Podzielcie się z nami swoimi sposobami na niezapomniany weekend z dziećmi.

 
Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę