Szukaj
Aktualnie jesteś: Strona główna Artykuły CO ROBIĆ W WEEKEND 10-12.02. W STOLICY

CO ROBIĆ W WEEKEND 10-12.02. W STOLICY

Gdy za oknem zima i mróz nie pozwala na długie rodzinne spacery, najlepiej jest spędzić ten czas w większym gronie rówieśników oraz rodziców. Meżecie przecież udać się na warsztaty rękodzielnicze lub koncert. Obowiązuje pełna dowolność. Zobaczcie zatem, co stolica przygotowała dla Was na ten weekend. Zapraszamy na subiektywny przegląd wydarzeń.   

Przed Wami już 10. lutego o godzinie 12.00 przy ul. Dzięcieliny 3 m 47 rodzinny pokaz naukowy pt. "Ekspedycja na Marsa" poświęcony przygotowaniom do wyprawy na czerwoną planetę - czwartą według oddalenia od Słońca planetę Układu Słonecznego. Pokaz jest nieodpłatny i odbędzie się w Domu Kultury Praga. Mile widziane są dzieci w wieku od 8 do 12 lat oraz ich rodzice. Więcej informacji znajdziecie tutaj http://bit.ly/2BZeeZ9​.

Już 10. lutego na ul. Gintrowskiego 32 odbędą się warsztaty dla dzieci w wieku 10-13 lat, podczas których uczestnicy nauczą się wyplatać serduszka ze szklanych koralików, a potem można z nich wykonać naszyjnik lub breloczek. Więcej informacji znajdziecie tutaj http://bit.ly/2FPuwpx.

  

Lubicie egzotyczne podróże kulinarne? Już 10. lutego na ul. Dzielnej 15 możecie się udać w taką podróż do Tajlandii, ponieważ na warsztatach wszyscy uczestnicy przygotują: rozgrzewającą zupę tajską z orzeszków ziemnych, warzywne żółte curry podawane z ryżemkrem bananowo-kokosowy. Są to spotkania rodzinne, więc miel widziane są dzieci i ich opiekun. Jednak głównymi bohaterami zajęć są dzieci, które pod opieką rodziców i trenera poznają tajniki kuchni, nauczą się używania narzędzi i akcesoriów do gotowania oraz poznają nowe smaki. Wszyscy przygotowują swoje potrawy na profesjonalnie wyposażonym stanowisku. Organizatorzy chą utrzymać rodzinną atmosferę spotkań, gdzie nie ma pośpiechu, jest natomiast dobra zabawa. Więcej informacji znajdziecie tutaj http://bit.ly/2nI38TK​.

Już 10. lutego wszystkie dzieci od 7 do 13 lat mogą przybyć ul. Gintrowskiego 32, gdzie odbędą podróż motocyklem dookoła świata. Podczas zajęć dzieci wyruszą w podróż do Maroka. W Afryce pojadą na Saharę i dotkną piasku z wydmy, zobaczą karawanę wielbłądów, poznają ciekawostki związane z pustynią i jej mieszkańcami. Następnie odwiedzą marokański targ. Powąchają marokańskich przypraw. Maluchy dowiedzą się, czym jest czarne mydło, jakie zastosowanie ma czerwona glinka i czy to prawda, że można nią myć zęby. Więcej informacji znajdziecie tutaj http://bit.ly/2FOJpIS​. 

10. lutego na ul. Gintrowskiego 32 odbędą się z okazji Walentynek warsztaty dla dzieci w wieku 3-6 lat i ich rodziców w ramach Rodzinnego Dziedzińca Nadzwyczajności. Czas trwania: 90 minut. W ramach zajęć dzieci wraz z rodzicami wykonają otwierane pudełeczko tekturowe z dedykowaną konkretnej osobie niespodzianką. W środku umieszczą małe serduszko lub karteczkę, więc będzie to ozdobny karnecik walentynkowy wykonany własnoręcznie w technice mieszanej rysunku i collage'u. Więcej informacji znajdziecie tutaj http://bit.ly/2BcA4eI

Dzieci kochające przygody i dobrą zabawę mogą wziąć udział w Balu Karnawałowym organizowanym przez "Lolkową krainę zwierzaków", Królowa Śniegu i Lodowy Książę wprowadzą dzieci w kolorowy świat muzyki. Zadaniem najmłodszych będzie dotarcie do Lodowego Skarbu, a pomagać im będą przyjaciele Zwierzątka oraz ich zgadywanki. Wszystkie przygody możecie przeżyć już 11. lutego na ul. Rokitnickiej 20​. Więcej informacji znajdziecie tutaj http://bit.ly/2FQpDg2.  

11. lutego na​ ul. Podchorążych 39 odbędą się warsztatu muzyczno-językowe pt. "Śpiewam i gram w różnych językach", podczas których uczestnicy nauczą się piosenek i rytmów z różnych krajów świata. Poznają też instrumenty etniczne. Dzieci będą miały okazję poruszać się i pobawić w rytm muzyki. Nic tak nie łączy rodziny jak wspólne śpiewanie i granie, a muzyka jest najlepszym narzędziem do nauki języków obcych i odkrywania różnych kultur. Oczywiście, nie zabraknie też polskiej piosenki oraz znanych i lubianych melodii klasycznych i rozrywkowych. Wszystkie szczegóóły dostępne są tutaj http://bit.ly/2E4RgFK​.

"W krainie czarów" to koncert dla młodszych dzieci (3-6 lat) zoranizowany 11. lutego na ul. Sienkiewicza 10, podczas którego każdy uczestnik będzie miał okazję posluchać pięknych dźwięków i przenieść się do świata muzyki. Dalsze szczegóły tutaj http://bit.ly/2E3YJRu​

"W krainie czarów" to koncert dla starszych dzieci (7-12 lat) zoranizowany 11. lutego na ul. Sienkiewicza 10, podczas którego każdy uczestnik będzie miał okazję posluchać pięknych dźwięków i przenieść się do świata muzyki. Dalsze szczegóły tutaj ​http://bit.ly/2FQzKl2​.

Plastelinowy Plastuś zabiera Tosię do piórnikowego świata przyborów szkolnych, gdzie życie toczy się zupełnie spokojnie od lekcji do lekcji. Sytuacja diametralnie się zmienia wraz z pojawieniem się atramentowych plam, które pozostawił tajemniczy Jegomość. Plastuś wraz ze swoimi szkolnymi przyjaciółmi postanawia znaleźć winowajcę, który poplamił cały piórnik. Podróżując szlakiem atramentowych kleksów, przybory szkolne z Plastusiem i Tosią na czele spróbują uratować swój piórnikowy dom. Czy uda im się dojść po granatowych plamach do celu? Przekonacie się już 12. lutego, przybywając na ul. Traktorzystów 14. Więcej informacji o tym wydrzeniu przeczytacie tutaj http://bit.ly/2GTnd1y.

To jedynie nasze propozycje na kreatywne spędzanie czasu z dziećmi. Jeśli jednak macie jakieś inne plany, podzielcie się nimi z nami. 

 
Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę