Szukaj
Aktualnie jesteś: Strona główna Artykuły CO ROBIĆ W WEEKEND 11.-12.11.2017 W STOLICY

CO ROBIĆ W WEEKEND 11.-12.11.2017 W STOLICY

Jeśli lubicie dobrą zabawę w gronie rodzinnym, ale nie wiecie, co i gdzie organizuje stolica. Zapraszamy na nasz subiektywny przegląd wydarzeń. Warto już wcześniej pomyśleć o jakiś ciekawych zabawach weekendowych, które sprawią, że dzieci spędzą ze swoimi rodzicami niezapomniane chwile. Zatem zaczynamy.

SUBIEKTYWNY PRZEGLĄD WYDARZEŃ DLA DZIECI W WARSZAWIE

W dniu Narodowego Święta Niepodległości (11. listopada) mieszkańcy stolicy mogą uczestniczyć w specjalnie przygotowanych przez m. st. Warszawę wydarzeniach – warsztatach tworzenia kotylionów, lekcjach historii, pokazach uzbrojenia i przejażdżkach historycznym tramwajem. W dwóch stoiskach edukacyjno-informacyjnych będziemy rozdawać kokardy narodowe ze specjalnymi życzeniami od prezydent Warszawy. Całość odbędzie się na Placu Zamkowym. Więcej o tym przeczytacie u nas http://bit.ly/2zr5aPB.

11. listopada na ul. Przasnyska 11 możecie odbyć świetną zabawę. Warsztaty są przewidziane dla dzieci w wieku 4-6 lat. Sensoplastyka® to zajęcia, w których maluchy wykorzystują swoją kreatywność, obserwują zachodzące zmiany w tworzonych masach: fizyczne, kolorystyczne i strukturalne. Z pewnością warsztaty zaciekawią każdego, kto lubi eksperymentować. Po więcej informacji zapraszamy tutaj http://bit.ly/2z7hceh

W sobotę, 11 listopada o godz. 11:00 serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Książka nie gryzie – spotkania z wartościowymi książkami dla dzieci” w ramach projektu Partnerstwo dla książki. Tym razem przeniesiemy się do magicznej Krainy Czarów! Wielkie czytanie odbędzie się w Al. Ken 83. Wszyscy wielbiciele słowa pisanego mile widziani. Więcej informacji znajdziecie tutaj http://bit.ly/2iTTZrK.

O Plastusiu PRAWIE WSZYSTKO wie Plastusiowy Pamiętnik, który jest największym przyjacielem Plastusia. To jemu Plastuś opowiedział PRAWIE WSZYSTKIE swoje przygody. To na jego Kartkach Plastuś narysował i opisał swój piórnikowy świat. Pamiętnik Plastusia i jego Kartki chętnie przedstawią mieszkańców piórnika, bo nie każdy wie, jakie to barwne towarzystwo. Poznacie też Tosię, Zosię, Jacka, a nawet niezbyt grzecznego Witka. Wszystko odbędzie się 11. listopada ul. Vincenta Van Gogha 1 w Białołęckim Ośrodku Kultury. Jeśli chcecie, aby Wasze dzieci przeżyły niezapomnianą przygodę, sprawdcie wsyzstkie informacje tutaj http://bit.ly/2zpPWuv.  

11. listopada, w sobotę o godz. 11 odbędą się pierwsze z nowego cyklu sensorycznych zajęć plastycznych dla dzieci od ok. 6 miesięcy do 6 lat. Malcy będą bawić się wraz z opiekunami, którzy aktywnie uczestniczą w zajęciach. Będziecie wspólnie wyrabiać drożdżowe ciasto, zanurzać rączki w mące, ciepłym mleku i drożdżowym roztworze. Przemaszerujecie po ścieżce z rozsypanej bułki tartej, poczujecie zapach ziołowych przypraw. Wszystko to dostepne na ul. Lentza 35a. Więcej informacji przeczytacie tutaj http://bit.ly/2A2tyU5.

Podczas Europejskich Targów Muzycznych "Co Jest Grane 24", które odbędą się 11. listopada w Pałacu Kultury i Nauki najmłodsi wraz z opiekunami mogą przyjść do Strefy Dzieci, gdzie maluchy będą mogły uczestniczyć w różnych warsztatach i aktywnościach przygotowanych specjalnie dla nich. Goście będą mogli na żywo uczestniczyć w SŁUCHOWISKU MUZYCZNYM „TAM, GDZIE MIESZKAJĄ BAJKI...”. Baśniowa kraina po drugiej stronie tęczy czeka. Tam wszystko może się zdarzyć, a każda opowieść mieni się różnorodnymi kolorami! W projekcie wezmą udział aktorzy znani z małego i dużego ekranu z wielu ról dubbingowych, zwłaszcza z kultowych programów dla dzieci – „Jedyneczka”, „Bajeczki Jedyneczki”, „Domisie”, „Miś i Margolcia”. Więcej informacji przeczytacie tutaj http://bit.ly/2gVc9oH

W sobotę, 11 listopada o godzinie 17:00 przy Al. Ken 83 odbędą się pierwsze zajęcia z nowego cyklu warsztatów charakteryzatorskich. W czasie spotkania odpowiemy sobie na pytanie: "jak brwi wpływają na wygląd całej twarzy". Wydarzenie jest skierowane dla małych elegantek, które uwielbiają dbać o swój wygląd. Więcej informacji o tym przeczytacie tutaj http://bit.ly/2z74lLh

11. listopada w Święto Odzyskania Niepodległości w Muzeum Wojska Polskiego - placówka przygotowała dla Was huczne obchody i dużo niespodzianek. W tym dniu odbędą się m.in. Pokazy Grupy Rekonstrukcji Historycznej 2. Pułku Ułanów (Xiążęca Drużyna) oraz Grupy Rekonstrukcji Filmowej BEMOWO. Mile widziani będą wszyscy wielbiciele historii Polski. Więcej informacji znajdziecie tutaj http://bit.ly/2hwNU0N.

11. listopada 2017 r. (sobota) w Święto Niepodległości odbędzie się Fotospacer, który poprowadzi Daniel Echaust, a towarzyszyć mu będzie Jacek Bonecki. Daniel Echaust – przewodnik miejski, twórca Portalu Warszawskiego, Jacek Bonecki – fotograf i popularyzator fotografii, operator filmowy, producent telewizyjny i dziennikarz oraz podróżnik, ambasador marki Bank BPS Mobilnie. Podczas spacerów udzieli cennych wskazówek fotograficznych i doradzi, jak wykonać profesjonalne zdjęcie. Po więcej informacji zajrzyjcie tutaj http://bit.ly/2A0oks1

Towarzystwo Przyjaciół Warszawy Oddział Żoliborz-Bielany wraz z Urzędem Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy, Muzeum Niepodległości w Warszawie, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i Fundacją Protektoria zapraszają 11. listopada w Nowym Forcie na ul. Stefana Czarnieckiego 51 wszystkich wielbicieli historii do udziału w wydarzeniu organizowanym z okazji 150. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego. Przewidziano liczne atrakcje związane z postacią marszałka, mające na celu przybliżyć oglądającym jego postać. Więcej informacji przeczytacie tutaj http://bit.ly/2lHnqyk.

Na ul. Powstańców Śląskich 44, 12. listopada możecie obejrzeć film dla dzieci pt. "Nazywam się Cukinia" Claude'a Barrasa. Po niespodziewanej śmierci swojej mamy dziewięcioletni chłopiec zwany Cukinią zaprzyjaźnia się z sympatycznym policjantem Rajmundem i trafia do domu dziecka, w którym mieszkają inne dzieci w jego wieku. Co dalej wydarzy się z dzieckiem? Jeśli chcecie poznać jego losy, koniuecznie obejrzyjcie seans. Więcej informacji znajdziecie tutaj http://bit.ly/2A0cvlI.

Jeśli jednak Wasze dzieci lubią inny repertuar, koniecznie przyjdźcie na ul. Obozową 82A 12. listopada, gdzie odbędzie się pokaz filmów dla dzieci w ramach akcji Kino na Poduchach. To zestaw filmów dla wielbicieli fantastyki oraz Barbie. Po więcej informacji zajrzyjcie tutaj http://bit.ly/2zqv7yK.    

W każdy weekend targowy w Nowy Fort wszystkie dzieci mogą wziąć udział w zajęciach plastycznych, cukierniczych i atrakcjach! Mogą się razem bawić, oglądać filmy, smakować, tworzyć i eksperymentować, a rodzice w tym czasie - korzystając z chwili dla siebie - z pewnością zechcą odpocząć i napić się kawy. Kolejne takie spotkanie już 12. listopada na ul. Czarnieckiego 51. Więcej przeczytacie tutaj http://bit.ly/2h47HaW

12. listopada na ul. Carla Goldoniego 1 odbędzie się magiczny i niezwykły koncert dla dzieci w wykonaniu Anety Strzeszewskiej z zespołem pt. "Kołysanki niedzisiejsze". Jego rolą jest ocalenie od zapomnienia ludowych usypianek oraz piosenek, które są ukryte głęboko w pamięci ludzi starszych. Utwory te znacznie różnią się od popularnych, wszystkim znanych utworów. Ujmują niebanalną tematyką, linią melodyczną i bogatym słownictwem. Jeśli więc lubicie takie klimaty i chcecie się dowiedzieć czegoś więcej, poznajcie się ze szczegółami tutaj http://bit.ly/2yocOua

Próbowaliście kiedyś stworzyć książkę zapisaną na liściach, kamieniach albo piasku? Zastanawialiście się, jak można wyrazić słowo, żeby podkreślić jego brzmienie? Czy wiecie, że są książki, które można zamknąć w butelce? Na Placu Konstytucji 4 odbędziecie fascynującą przygodę z innymi książkami, wyrwanymi kartkami, zamkniętymi słowami, zaczarowanymi okładkami. Tutaj przeczytajcie więcej o tym wydarzeniu http://bit.ly/2ini2vf.

Jesteśmy pewni, że te wybrane przez nas wydarzenia zachęcą cłą rodzinę do większej aktywności, a weekend okaże się najwspanialszym czasem spędzonym w gronie rodziny. Jeśli jednak macie inne propozycje na to, co można jeszcze robić z dziećmi, zapraszamy do podzielenia się tym z nami.

 
Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę