Szukaj
Aktualnie jesteś: Strona główna Artykuły CO ROBIĆ W WEEKEND 12-13.05. W STOLICY

CO ROBIĆ W WEEKEND 12-13.05. W STOLICY

 

CZYLI SUBIEKTYWNY PRZEGLĄD WYDARZEŃ W WARSZAWIE 

Nie wiecie jeszcze, co chcielibyście robić w najbliższy weekend z dziećmi? Mamy dla Was kilka ciekawych propozycji na ten czas. Niech najmłodsi również cieszą się z dni wolnych od szkoły. Tym razem do wyboru macie wielotematyczne warsztaty, na które zaprasza stolica. Sprawdźcie więc, co przygotowała dla Was Warszawa. Zapraszamy na subiektywny przegląd wydarzeń właśnie w tym mieście.  

Jeśli Wasze dzieci interesują się pracami ręcznymi mogą się udać na warsztaty z robotyki, które odbędą się już 12. maja na ul. Gintrowskiego 32. W trakcie zajęć uczestnicy zbudują roboty ze śrubek, nakrętek, drutów i innych elementów metalowych. Te autorskie dzieła sztuki metalurgicznej młodzi autorzy będą mogli zabrać ze sobą do domu. Więcej informacji znajdziecie tutaj https://bit.ly/2rvzjqD.

Wasze dzieci lubią tańczyć? Jeśli tak, to niech przybędą 12. maja na ul.Gintrowskiego 32 gdzie w centralnej Polsce królują trójdzielne mazurkowe rytmy. Podczas zajęć zatańczą w rytmie oberka. Zobaczą, jak w tańcu wirują spódnice, a może nawet spodnie! Zabawią się w uciekającą przepiórkę, lisy i kury. Wystukają mazurkowe rytmy. Będzie interesująco, a po więcej szczegółów zapraszamy tutaj https://bit.ly/2I6knq4​

W Klubie Osiedlowym SURMA odbędzie się rodzinne spotkanie z baśniami afrykańskimi. Usłyszycie historię pewnej smutnej czarownicy, strasznego ducha i odważnych dzieci, a także dowiecie się, co robili ludzie w czasach, kiedy niebo było całkiem nisko. To wszystko już 12. maja ​na ul. Białobrzeskiej 17, a więcej o wydarzeniu przeczytacie tutaj https://bit.ly/2jKmEwO.

Już 12. maja na ul. Gintrowskiego 32 odbędą się warsztaty dla dzieci w wieku 6-9 lat i ich opiekunów. Podczas zajęć będzie można przemienić własny smartfon lub tablet na wyświetlacz hologramów, stworzyć prosty hologram, a jednocześnie będzie można pogimnastykować rękę, rysując i wycinając. Będzie ciekawie, więc zapraszamy po szczegółowe informacje tutaj https://bit.ly/2jI8gVF​.

13. maja na ul. Gintrowskiego 32 będą miały miejsce warsztaty taneczne, które rozpoczną się krótkim wprowadzeniem merytorycznym na temat kultury Małopolski i Krakowa. Następnie uczestnicy pobawią się w rytmie krakowiaka. Poznają legendę o lajkoniku i wspólnie z dziećmi wykonają krakowskie koniki. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj https://bit.ly/2I4ZUlz.

Kultura łowicka jest synonimem regionu mazowieckiego i polskiej sztuki ludowej. Na zajęciach 13. maja przy ul. Gintrowskiego 32 poznacie piękne wielobarwne wzory łowickich wycinanek i haftów. Zatańczycie w rytmie tańców mazurkowych i zaśpiewacie przyśpiewki o Łowiczance. Każdy uczestnik wykona własną wycinanko-wyklejankę inspirowaną wzorami łowickimi. Więcej o tym przeczytacie u nas https://bit.ly/2FV7XQ5.

13 maja przy ul. Lentza 35a o godz. 11.30 odbędą się warsztaty weterynaryjne z królikamii! Uczestników odwiedzą miniaturowa Malinka oraz gigant Ben. Organizatorzy odpowiedzą na pytanie czy królik to zajęczak, czyli zając? Porozmawiacie o słynnych królikach znanych z kina takich jak Królik Bugs i Roger. Zbudujecie z gałązek króliczą zagrodę – kto może, niech przyniesie ze sobą na zajęcia kilka małych gałązek. Więcej informacji znajdziecie tutaj https://bit.ly/2HYvsNU.

Cześć Neonki! Mamy nadzieje, że w zapasie macie kilka neonowych outfitów i jesteście gotowi do ŚWIETNEJ ZABAWY! Musicie się pojawić, gdyż 13. maja na ul. Moczydłowskiej odbędzie się bieg dla wszystkich bez względu na wiek czy kondycje, a na mecie czekać na was będą drobne upominki i uczucie szczęścia. Więcej informacji znajdziecie tutaj https://bit.ly/2InJesN​.

Wawerskie Centrum Kultury i Fundacja Animea zapraszają na koncert pt. "Ach, jak przyjemnie..." - rodzinne śpiewogranie w stylu retro, który odbędzie się już 13. maja przy ul. Żegańskiej 1A. Mile widziane są wszystkie pokolenia na muzyczną podróż do czasów świetności wawerskich letnisk. Wspólnie wyśpiewacie i wykołyszecie międzywojenne i powojenne przeboje muzyki rozrywkowej z repertuaru m.in. Eugeniusza Bodo, Hanki Ordonówny czy Marii Koterbskiej. Więcej informacji znajdziecie tutaj https://bit.ly/2rthNTS

To jedynie kilka najciekawszych propozycji, jakie podczas nabliższego weekendu przygotowała dla swoich mieszkańców stolica. Jeśli jednak macie inne plany, podzielcie się nimi z nami. 

 
Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę