Szukaj
Aktualnie jesteś: Strona główna Artykuły CO ROBIĆ W WEEKEND 14-15.04. W STOLICY

CO ROBIĆ W WEEKEND 14-15.04. W STOLICY

 

CZYLI SUBIEKTYWNY PRZEGLĄD WYDARZEŃ W WARSZAWIE

Jeśli nie wiecie jeszcze, co chcielibyście robić w najbliższy weekend z dziećmi, mamy dla Was kilka ciekawych propozycji na ten czas. Niech najmłodsi również cieszą się z dni wolnych od szkoły. Do wyboru macie warsztaty, spektakle i wiele innych ciekawych propozycji. Sprawdźcie, co przygotowała dla Was stolica. Zapraszamy na subiektywny przegląd wydarzeń w Warszawie.  

14. kwietnia na ul. Gintrowskiego 32 odbędą się warsztaty rękodzieła dla dzieci w wieku 7-9 lat inspirowane japońskimi obchodami dnia dziecka, który świętowany jest 5 maja. Według starej japońskiej legendy karpie po przepłynięciu trudnego odcinka górskiej rzeki stają się smokami, czyli zwierzętami dobrymi i odważnymi. Od wieków w dniu dziecka rodzice wieszają na balkonach, domach i masztach piękne papierowe karpie. Życzą dzieciom, by tak jak karpie umiały walczyć z przeciwnościami losu. W nawiązaniu do tej tradycji uczestnicy wykonają papierowe rybki z rolek po papierze toaletowym lub ręcznikach papierowych, kolorowych papierów, bibuły. Będzie ciekawie, a po więcej informacji zapraszamy wszystkich do nas https://bit.ly/2IEP85m. ​

W czasie najbliższej podróży kulinarnej po Włoszech 14. kwietnia, która odbędzie się przy ul. Tadeusza Rejtana 15 dotrzecie do Bolonii, stolicy regionu Emilia-Romana. To oczywiście miejsce narodzin sosu bolońskiego, ale również miasto, po którym chodząc wydepczecie te same ścieżki, co starożytni. Przygotujecie tortellini in brodo i torta di riso. Będzie smacznie. Po więcej informacji zapraszamy tutaj https://bit.ly/2Ezkzvj.

W sobotę, 14. kwietnia na ul. Jagiellońskiej 82b między godz. 12:00-16:30 będą miały miejsce Zwariowane Eksperymenty Szalonych Naukowców, co oznacza wybuchowe reakcje i ciekawe badania! Podczas wydarzenia przekonajcie się, czy lód może być gorący, zbudujcie latarkę owocowo-warzywną, zbadajcie czy witamina C potrafi być żarłoczna jak pirania. Sprawdźcie też, czy gorąca woda może działać jak gumka do ścierania i stworzycie tęczę na mleku! Czyż to nie brzmi wspaniale? Więcej szczegółów przeczytacie tutaj https://bit.ly/2GRQ7Pm​. 

„Rodzinne czytanki” to cykl skierowany do dzieci w wieku 4-6 lat i ich rodziców/opiekunów/dziadków. Najbliższe spotkanie odbędzie się już 14. kwietnia przy ul. Gintrowskiego 32. W jego trakcie odbędzie się czytanie z warsztatem z Magdaleną Mrozińską, autorką książki pt. “Paskudki słowiańskie” inspirowanej rodzimą mitologią. Aktywne, grupowe czytanie poprowadzone przez autorkę książki zostanie połączone z warsztatami artystycznymi i zabawą edukacyjną. Dzięki samemu cyklowi z “Paskudkami słowiańskimi” Mrozińskiej, dzieci i rodzice wyruszą na wyprawę w świat wierzeń naszych przodków – Słowian. „Paskudki” zachowują istotę swojego charakteru, ale ukazane zostały przewrotnie i humorystycznie, co wzbudziło sympatię dzieci. Szczegóły znajdziecie tutaj https://bit.ly/2GO634V.

14 kwietnia, na ul. Lentza 35a o godz. 11 odbędą się ponownie warsztaty z psem Myszką (fantastyczna, pełna energii, dobrze wychowana sunia rasy border collie) i jej opiekunką. Tym razem tematem przewodnim zajęć będą zabawy z psem. Dowiecie się, jak ważnym narządem węchu jest dla psa nos i będziecie szukać schowanego smakołyku. Jak zwykle Myszka pokaże parę sztuczek: sprawdzicie, kto dłużej utrzyma się na piłce, a na końcu wspólnie się pogimnastykucie. Będzie też czas na sprawdzenie umiejętności głównego gościa. Interaktywne zajęcia z udziałem wyszkolonego psa poprowadzi animatorka i wieloletnia treserka, więc będzie profesjonalnie i ciekawie. Zapraszamy po więcej szczegółów tutaj https://bit.ly/2GM93mD​. 

Macie ochotę na wspólne czytanie na scenie wierszy Jana Brzechwy z Grażyną Szapołowską albo na koncert Budyń Julka Tuwima czy Ostry Dyżur Literacki. W ramach spotkania z kulturą odbędzie się 5 niezwykłych stref warsztatowych. Całą imprezę uświetnią także goście specjalni: aktorzy, rysownicy, dziennikarze i podróżnicy. To wszystko wydarzy się w ramach pierwszej edycji największego rodzinnego festiwalu kulturalnego na Białołęce: KULTURAKI, która odbędzie się 15 kwietnia w Białołęcki Ośrodek Kultury przy Głębockiej 66. W tym roku tematem przewodnim jest LITERATURA. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych po szczegóły https://bit.ly/2GPsxH2​. 

 

15 kwietnia na ul. Krasińskiego 25, o godz. 12:00 w Kalinowym Sercu odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Aktorzy czytają dzieciom”. Tym razem gościem będzie aktorka - Maria Pakulnis, która przeczyta bajki Juliana Tuwima! Spotkanie jest idealną formą rozrywki dla Was rodziców i przede wszystkim dla Waszych pociech! O szczegółach informujemy tutaj https://bit.ly/2HnFRPz​.

Już w najbliższą niedzielę 15. kwietnia na ul. Gintrowskiego 32 odbędą się warsztaty dla dzieci w wieku 10-13 lat, podczas których wspólnie z detektywem Jonathanem Crypto będą próbowały rozwikłać tajemnicze zagadki filozoficzne. Wspólnie odpowiedzą m.in. na pytania czy można mieć absolutną pewność, że krasnoludki nie istnieją, skąd wiadomo, czy roboty mają uczucia i czy słusznie wierzymy w to, że jutro znów wstanie słońce. Będzie ciekawie. Po wszelkie informacje zapraszamy tutaj https://bit.ly/2EyJq2J

Już 15. kwietnia na ul. Radomskiej 13/21 odbędzie się niezwykle ciekawe przedsięwzięcie do najmłodszych. W programie widowiska pt. "Cyrk na walizkach", które zabierze widzów w świat zabawy, niespodzianek i niezwykłego cyrku widzowie zobaczą m.in.: pokaz żonglerki, pokaz na diabolo (najstarszy cyrkowy rekwizyt rodem z Chin), obejrzą komiczną etiudę z użyciem monocykla. Po widowisku będą miały miejsce wspólne warsztaty plastyczne. Więcej informacji znajdziecie tutaj https://bit.ly/2H9QSGz​. 

*Dobre Miejsce i Teatr Urwis zapraszają na Sklep z zabawkami" - bajkę o chłopcu, który nie lubił swoich zabawek, nie szanował ich i nie chciał się nimi bawić. Pewnego dnia zabawki ożywają i chłopiec przekonuje się, że zabawa nimi dostarcza mu wiele radości. Spektakl ma na celu odciągnięcie dzieci od telewizji i Internetu, a zachęca do bardziej aktywnego spędzania czasu. Wydarzenie będzie miało miejsce już 15. kwietnia przy ul. Dewajtis 3. Więcej informacji znajdziecie tutaj https://bit.ly/2qiDc2l.

    

To już wszystkie nasze propozycje na ciekawy weekend z rodziną w stolicy. Jeśli jednak macie inne plany, podzielcie się nimi z nami. 

 
Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę