Szukaj
Aktualnie jesteś: Strona główna Artykuły CO ROBIĆ W WEEKEND 16.-17.12.2017 W STOLICY,

CO ROBIĆ W WEEKEND 16.-17.12.2017 W STOLICY,

CZYLI SUBIEKTYWNY PRZEGLĄD WYDARZEŃ W WARSZAWIE

Kolejny grudniowy weekend właśnie się rozpoczyna. Kiedy za oknem coraz zimniej, a aura nie zachęca do długich spacerów na świeżym powietrzu, warto pomyśleć o czynnym spędzaniu czasu z dziećmi. Niech te dwa dni będą niezapomnianymi chwilami dla Waszych milusińskich. Na co dzień przecież wszyscy jesteście zajęci szkołą, pracą oraz obowiązkami domowymi. Nie macie zatem zbyt wielu okazji do wspólnych rozmów czy wyjścia do kina, teatru czy na koncert. Może właśnie te dw dni będą pretekstem do zorganizowania sobie rodzinnej rozrywki? Sprawdźcie, co przygotowała dla Was Warszawa. Zapraszamy na subiektywny przegląd wydarzeń w stolicy.     

Już niebawem rodzinny pokaz naukowy w Domu Kultury Praga przy ul. Dąbrowszczaków 2, który odbędzie się w sobotę 16 grudnia o 12.00. Spotkanie będzie poświęcone typowym dla świątecznego czasu, bardzo ciekawym a często w Polsce nieznanym zwyczajom, zabawom i obrzędom, w których uczestniczą dzieci z różnych zakątków naszego globu. zajęcia poprowadzą panie z zaprzyjaźnionej Fundacji Edukacji Międzykulturowej. Przyjdźcie i poczujcie, jak inni cieszą się Świętami! Więcej informacji znajdziecie tutaj http://bit.ly/2jnIdn1.

Muminki, podobnie jak misie, zapadają w zimowy sen. A co się może stać, kiedy Muminek obudzi się w środku zimy? Może pomyśleć, że cały świat zniknął, bo wszystko jest przykryte śniegiem i wygląda całkiem inaczej. Okazuje się jednak, że nawet zima, choć brakuje jej kolorów, też ma swój urok. Można jeździć na nartach, poznać Trolla, który mieszka za piecem i zaprawionego w zimowych sportach Paszczaka. Co jeszcze czeka Muminka podczas zimy? O tym przekonacie się już 16. grudnia, przychodząc na ul. Vincenta Van Gogha 1. Więcej informacji przeczytacie tutaj http://bit.ly/2AhTfET.

W sobotę, 16 grudnia o 11.00 na ul. Traktu Lubelskiegi 204 dzieci będą miały okazję zrobić jadalne dekoracje na choinkę. Pieczenie połączone z tworzeniem bombek i zajadania się słodyczami to najlepszy warsztat świąteczny! Maluchy zrobią niesamowicie kolorowe bombki z karmelu oraz piękne białe wieńce z bezy i choinki z żelków. Będzie pysznie. Więcej informacji znajdziecie tutaj http://bit.ly/2AAKHYz.

 

Świąteczne warsztaty dla dzieci i rodziców odbędą się już 16. grudnia na ul. Madalińskiego 80 m 80. Czas świątecznych przygotowań to niepowtarzalna okazja na wspólne rodzinne zajęcia twórcze. Tym razem Wasze dzieci uszyją kolorowe zabawki na choinkę. W rolach głównych wystąpią renifer, bałwanek, gwiazdeczka i serduszko. Na warsztatach milusińscy nauczą się takich umiejętności jak: proste ściegi niezbędne do szycia i przyszywanie guzików. Każdy uczestnik warsztatów samodzielnie uszyje piękne, kolorowe dekoracje na Świąteczne drzewko. Więcej informacji znajdziecie tutaj http://bit.ly/2BbJeZR.

Rodzice z dziećmi (6-10 lat) mogą przybyć na niezwykłe rodzinne koncerty już 17. grudnia na ul. Brukselskiej 23. Maluchuy usłyszą utwory z Disneya, Gwiezdnych Wojen. Poznają nowe gatunki muzyki: blues, jazz, rock and roll, musical. Będą mieć okazję poznać największe przeboje z Hollywood, Broadwayu, Metropolitan Opera, Nowego Jorku, Indiany Jonesa. Więcej informacji o tym wydarzeniu znajdziecie tutaj http://bit.ly/2j3NZ02.

Najmłodsi widzowie Iluzjonu wraz z opiekunami są mile widziani już 17. grudnia na ul. Narbutta 50A na nową odsłonę cyklu "Mały Iluzjon – Klasyka Dzieciom". Wtedy odbędzie się impreza ŚWIĘTA NA LUDOWO – interaktywny koncert muzyki klasycznej o tematyce świąteczno-ludowej. Klasyka Dzieciom to cykl koncertów muzyki klasycznej skierowanych do rodzin z dziećmi. Koncerty w sposób przystępny przybliżają muzykę klasyczną. Dzieci wraz z rodzicami biorą czynny udział w koncertach, śpiewając, grając na instrumentach i tańcząc. Każdy koncert opiera się na konkretnej historii, która przybliża sylwetki kompozytorów i epoki muzyczne. Koncerty prowadzone są przez grupę Muzyka Łączy, którą tworzą doświadczone instrumentalistki, pedagożki, muzykoterapeutki oraz prowadzące zajęcia umuzykalniające i naukę gry na instrumentach metodą Edwina E. Gordona. Więcej o tym wydarzeniu dowiecie się tutaj http://bit.ly/2AXba38.

Jeden z najdłuzej działających zespołów dziecięcych Fasolki już 17. grudnia na ul. Wysockiego 11 będzie miał swój koncert świąteczny. W programie imprezy nie zabraknie największych przebojów. Całość zatytułowana jest „Fasolkowa zima u bałwanków i pingwina”. Grupa FASOLKI – najpopularniejszy obchodzi 35-lecie istnienia. Na ich przebojach wychowały się całe pokolenia (m.in.„Szczotka, pasta …” „Mydlo lubi zabawę”, „Witaminki, witaminki”. Więcej informacji znajdziecie tutaj http://bit.ly/2Ah8z4B.

 

Już niebawem, ponieważ 17. grudnia na ul. ks. Juliana Chrościckiego 14 odbędzie się cykl koncertów przybliży dzieciom polską kulturę narodową. Pozwali poznać jej bogactwo i różnorodność, dawne tradycje i zwyczaje ludowe. Wpłynie na wyrobienie w dzieciach poczucia odrębności i dumy narodowej oraz patriotyzmu. W ciekawy i nietuzinkowy sposób (poprzez taniec, śpiew, muzykę i wspólną zabawę) dzieci przyswoją sobie wiedzę na temat polskiego folkloru i obrzędowości, zostaną zapoznane z nieznanymi dotąd pojęciami, z szeroko rozumianą kulturą polską. Więcej informacji znajdziecie tutaj http://bit.ly/2k48aYj.

Przed dziećmi kolejne wyzwanie kulinarne - już 17. grudnia na ul. Dzielnej 15 odbędzie się wspólne święteczne pieczenie pierników. Będą mogły być zjedzone od razu albo zabrane ze sobą. Dodatkowo, na warsztatach maluchy dowiedzą się nieco więcej o świątecznych smakach, a potem dzieci przygotują własną przyprawę do pierników, którą zabiorą do domu. Warsztaty poprowadzi Wiola - nauczycielka w przedszkolu i niepoprawna optymistka. Wulkan energii, kolekcjonerka książek kucharskich i wielbicielka miesięczników kulinarnych. Twórczyni bloga kulinarnego SłodkiZapachMalin. Więcej o tym wydarzeniu przeczytacie tutaj http://bit.ly/2B9t1Em.

Niby wszyscy na Wigilię jemy to samo, ale jednak co innego. Dyskusje o wyższości pstrąga nad karpiem i szuby nad sałatką warzywną czas rpocząć, przygotowując gęstą zupę grzybową ze śmietanką, karpia po żydowsku z rodzynkami i piernikiem oraz ciastka makowe. Jeśli więc jesteście zainteresowani nowymi kulinarnymi wyzwaniami, przyjdźcie ze swoimi dziećmi już 17. grudnia na ul. Tadeusza Rejtana 15. Po więcej informacji zapraszamy tutaj http://bit.ly/2ksOjGb.

Już za kilka dni - 17. grudnia na ul. Belwederskiej 44 A będzie do obejrzenia jedyny w swoim rodzaju seans bajek kliszowych z muzyką na żywo, czyli Bajkowanie! Patryk, tata Kaliny - z niemałą pomocą dziewczynki - imitując głosy postaci i tworząc na żywo ścieżkę dźwiękową - zilustruje (a może opowie na nowo) stare historie zrealizowane w latach 70. i 80. na kliszy filmowej. Bajki zostaną wyświetlone w formie serii slajdów, a postacie i światy przedstawiane w rozmaitych technikach rysunku lub lalki. Zapowiada się ciekawa przygoda. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami http://bit.ly/2j3Pf3g.

Mamy nadzieję, że nasze propozycje wydarzeń okażą się dla Was interesujące, ale jeśli macie jakieś inne plany, podzielcie się tym z nami.

 
Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę