Szukaj
Aktualnie jesteś: Strona główna Artykuły CO ROBIĆ W WEEKEND 17.-19.11.2017 NA ŚLĄSKU

CO ROBIĆ W WEEKEND 17.-19.11.2017 NA ŚLĄSKU

CZYLI SUBIEKTYWNY PRZEGLĄD WYDARZEŃ NA ŚLĄSKU

Czas spędzony z dziećmi jest bezcenny. Zwłaszcza w weekend wolny od wszelkich zajęć w szkole i w pracy. Zadbajmy więc, aby te dwa dni jak najlepiej wykorzystać. Co na te chwile przygotowała aglomeracja śląska? Oto kilka wybranych akcji dla dzieci oraz ich rodziców. Zapraszamy na subiektywny przegląd wydarzeń.

17. listopada rusza w Katowicach na ulicy Krzyżowej 1 IV edycja Wojewódzkiego Festiwalu Talentów. Event adresowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, którzy chcą zaprezentować swoje pasje, zainteresowania oraz talent. Mogą oni występować w grupie lub indywidualnie. Jury będzie oceniało prezentacje w trzech kategoriach: śpiew, taniec, recytacja/małe formy teatralne/kabaret. Mile widziane będą dzieci i młodzież z całego województwa. Tutaj przeczytacie więcej o wydarzeniu http://bit.ly/2zBf8xk.

Rusza druga odsłona akcji "Rodzic i Gryfna Kultura", więc jeśli jesteście rodzicami dziecka w wieku 5-11 lat i chcielibyście wybrać się w piątkowy wieczór na spektakl, koncert, czy do kina i nie macie z kim zostawić dziecka? Możecie skorzystać z tego właśnie rozwiazania, gdyż właśnie 17. listopada w Katowicach na Korfantego 8 będzie można zaprowadzić pociechę na "Gryfne Granie", które wraz z Partnerami: Kino Światowid, Kinoteatr Rialto, Filharmonia Śląska, Muzeum Śląskie oraz Teatr Śląski organizuje akcję "Rodzic i Gryfna Kultura". Tutaj przeczytacie więcej http://bit.ly/2yWeGut.

Centrum Rozwoju Dzieci i Młodzieży Bumerang w CH Forum znajdujące przy ul. Lipowej zaprasza 18. listopada na warsztaty prowadzone przez Marcina Kondraciuka, szefa GKF Wrota oraz Kopalni Snów. Wydarzenie przewidziane jest dla dzieci w wieku 10-13 lat. Zajęcia prowadzone bedą w grupach po 10 osób. Więcej informacji znajdziecie tutaj http://bit.ly/2m83a95.

Klub Zielonej Żyrafy zaprasza 18. listopada do Bytomia na Pl. Karin Stanek dzieci wraz z rodzicami, dziadkami lub opiekunami. Podczas warsztatów kulinarnych uczestnicy przygotują piernikowe muffinki z jabłkami. Wszystkie czynności wykonają samodzielnie pod okiem prowadzącej. Warsztaty zakończą się wspólnym posiłkiem. Więcej szczegółów przeczytacie tutaj http://bit.ly/2AFbgJL.

18. listopada w Katowicach na ul. 3. Maja 25 odbędzie się przedstawienie dla dzieci od 1 do 4 lat (mogą w nim jednak uczestniczyć nawet 6-miesięczne maluszki). To prościutka historia o małym chłopcu, który we śnie przenosi się ze swojego pokoju do baśniowej Afryki i przeżywa tam zabawne przygody w towarzystwie egzotycznych zwierząt – słonia, żyrafy, zebry czy hipopotama. Więcej informacji o tym przesympatycznym spektaklu możecie przeczytać tutaj http://bit.ly/2zAzc2V.

"Amelka, Bóbr i Król na dachu" to poetycka baśń inicjacyjna powstała z inspiracji bajkami nadreńskimi Clemensa von Brentano. Uniwersalna historia poruszająca m.in. temat przyjaźni i życzliwości opowiada o przygodach małej dziewczynki, która podczas wyprawy przez magiczny Szepczący Las pokonać musi mnóstwo niebezpiecznych przeszkód. To wszystko już 18. listopada na ul. Św. Jana 10 w Katowicach. Więcej o tym wydarzeniu przeczytacie tutaj http://bit.ly/2hvBbPo.   

Muzeum w Gliwicach zaprasza dzieci do odkrywania tajemnic. To miejsce, w którym przeszłość czuje się świetnie, bo wie, że jest bardzo potrzebna teraźniejszości. Tu mieszkają zabytki, a opiekują się nimi – muzealnicy. Czyli kto taki? Tego dowiecie się, przychodząc do muzeum już 18. listopada na ul. Dolnych Wałów 8a. Więcej dowiecie się tutaj http://bit.ly/2htD8M7.

"Królowa - rock bajka" - klasyczna baśń o królowej śniegu przeniesiona na naszą scenę i otulona muzyką rockową. "Czarny teatr" to technika zabierająca widzów do nierealnego i nierzeczywistego świata, gdzie nie ma słów, a jest tylko ruch, muzyka,taniec i magiczne światło ultrafioletowe. O niezwykłości tego przedsięwzięcia przekonacie się już 19. listopada, przyjeżdżając do Chorzowa na ul. Poniatowskiego 6. Tutaj więcej szczegółów http://bit.ly/2huSFLU

Siemianowickie Centrum Kultury przy ul. ul. Fitznerów 3 serdecznie zaprasza wszystkie maluchy wraz z rodzicami na „Muzyczny Elementarz Malucha”.Wydarzenie to wspaniała zabawa oraz wielka lekcja umuzykalnienia dla najmłodszych. Więcej dowiecie się, zaglądając tutaj http://bit.ly/2i9DEfr.

W dniu 19. listopada w Katowicach na Al. Niepodległości 2 odbędzie się spektakl zrealizowany na podstawie baśni Zofii Kossak, który opowiada o świecie domowych stworków, chochlików i duszków - świecie dla zwykłego śmiertelnika niewidzialnym, ale w sposób istotny oddziałującym na rzeczywistość. Postacią główną jest tu Kacperek – domowy Skrzat opiekujący się domostwem i przewodzący barwnej gromadzie eterycznych istot. W wyniku własnej niefrasobliwości traci pewnego dnia swój magiczny talizman i zostaje porwany przez złego Sato – władcę ciemnego lasu pod górą Rzybrzyczką. Jednak jeśli ma się przyjaciół, z każdej opresji można wyjść cało. O tym właśnie jest to przedstawienie. O szczegółach organizacyjnych dowiecie się tutaj http://bit.ly/2iS9CfP.

Dom Kultury „Odeon” zaprasza 19. listopada do Czeladzi na ul. Szpitalną 9 na kolejny spektakl w ramach Niedzielnego Teatru dla Najmłodszych pt. "Korzucha-Kłamczucha". Z pewnością zabawa będzie wspaniała. Więcej informacji znajdziecie u nas http://bit.ly/2jofAZD.

Magiczne święta Kacpra i Emmy Norwegia 2014 (75') w reżyserii Arne Lindtner Naess to kolejna odsłona przygód pary przedszkolaków, którą pokochały dzieciaki na całym świecie. Zbliżają się święta, ale wciąż nie widać śniegu. Emma postanawia interweniować w tej sprawie u samego Świętego Mikołaja. Oboje z Kacprem chcą dołożyć wszelkich starań, by nadchodzące święta były wyjątkowe – magiczne, rodzinne i zaśnieżone. Czy ich plan się powiedzie? Przekonacie się o tym, przyjeżdżając 19. listopada do Sosnowca na ul. Warszawską 2. Tutaj poczytacie więcej o tym wydarzeniu http://bit.ly/2iabW27

Powyżej przedstawiśliśmy wybrane wydarzenia dla dzieci i rodziny, jeśli jednak macie inne pomysły na spędzenie idealnego weekendu w rodzinnej atmosferze, podzielcie się tym z nami. 

 
Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę