Szukaj
Aktualnie jesteś: Strona główna Artykuły CO ROBIĆ W WEEKEND 17.-19.11.2017 W STOLICY

CO ROBIĆ W WEEKEND 17.-19.11.2017 W STOLICY

CZYLI SUBIEKTYWNY PRZEGLĄD WYDARZEŃ W WARSZAWIE

Weekend to czas, w którym nareszcie można trochę zwolnić i nabrać energii na nadchodzący tydzień. Dzieci odpoczywają od szkoły, a dorośli - od pracy. Warto zatem już teraz zaplanować te dwa dni, aby efektywnie oraz z przyjemnością spędzić te chwile w rodzinnej atmosferze. Zapraszamy więc na subiektywny przegląd wydarzeń przyjaznych dzieciom i rodzinie.

Chcielibyście wysłać Wasze dzieci na kurs cukierniczy? Jest ku temu okazja, gdyż 18. listopada na ul. Dzielnej 15 restauracja "Małe przyjemności" właśnie organizuje tego rodzaju spotkani. Jego celem jest nauczenie miluśińskich pieczenia podstawowych ciast: kruchego, drożdżowego, ucieranego i biszkoptowego. Dzieci, pod okiem trenerki, uczą się przygotowania ciast od początku do końca. Pracują samodzielnie. Poznają tajniki cukiernictwa. Uczą się używania sprzętów kuchennych, przygotowywania i odmierzenia składników, czytania przepisów, a także współpracy w zespole. Więcej informacji znajdziecie tutaj http://bit.ly/2yFe38l.

 

Czy magia istnieje naprawdę? Spektakl ,,Czarodziej” to niezwykła podróż w krainę iluzji. Pewnego razu, w pewnym domu, w pokoju Julii pojawia się Czarodziej (Wojtek Rotowski), odwracając jej świat do góry nogami. Gdy ulubiony pluszowy Pajac ożywa, ale jest to dopiero początek magicznej przygody. Wspaniała oprawa muzyczna, barwne kostiumy, a przede wszystkim wiele niezwykłych, magicznych wrażeń możecie zobaczyć już 18. listopada na ul. Złotej 9. w Teatrze Palladium. Po więcej informacji zajrzyjcie tutaj http://bit.ly/2hkQ3zN.

 

Którz z nas nie pamięta książki pt. "Alicja w Krainie Czarów". Powieść doczekała się kolejnej inscenizacji  Magdy Miklasz. Tutaj Alicja jest współczesną nam dziewczynką, która śni sen swojej ulubionej bohaterki z powieści Lewisa Carolla. Wędruje ona po onirycznej, abstrakcyjnej rzeczywistości, skonstruowanej niczym budowla z klocków. Na każdym etapie swojej podróży spotyka osobliwe postaci, przypominające Alicji osoby z jej otoczenia. Spektakl można obejrzeć 18. listopada na ul. Litewskiej 3. Więcej informacji znajdziecie tutaj http://bit.ly/2zs1RXM.

Myszy w fortepianie, wiewiórki w surducie, trzy chomiki w dzbanie, a pytony w bucie… Kto mógłby w takim domu wytrzymać?! Tylko Doktor Dolittle, który bardzo kochał zwierzęta i jako jedyny człowiek rozumiał ich mowę. Na wiadomość o epidemii wśród afrykańskich małp wyruszył na Czarny Ląd, aby je ratować. Jeśli chcecie mu towarzyszyć, zabierzcie swoje dzieci 18. listopada przy ul. Głębockiej 66. Więcej informacji znajdziecie tutaj http://bit.ly/2AkD2dD.

W ramach cyklu "Mazowiecki Teatr Muzyczny Dzieciom" na Bielańskiej Scenie Kameralnej zagości "Pinokio. Na zaproszenie do Warszawy przyjeżdża Teatr Lalki i Aktora z Łomży. Większość dzieci zna opowieść o Pinokiu szeptaną przez rodziców „do poduszki". Teraz będą mogły na żywo zobaczyć spektakl już 18. listopada na ul. Żeromskiego 29.  Więcej szczegółów możecie przeczytać tutaj http://bit.ly/2zlJLXL.

18 listopada 2017 (SOBOTA) o godzinie 12.00 na ul. Podskarbińskiej 2 "Promyk Szczęścia" zaprasza dzieci z rodzicami do udziału w zabawach teatralno-muzycznych wokół przygód szczeniaka – bohatera nowego słuchowiska „Promyk”. Będziemy wszyscy aktorami i muzykami tworzącymi opowieść, więc zapowiada się niezwykle ekscytująca impreza. Tutaj znajdziecie więcej szczegółów http://bit.ly/2m3oahl.  

Słyszeliście o Tarchominie? Jest bardzo stary i kryje wiele niespodzianek! To tutaj znajdziecie warszawski Balaton, rzekę Kolorado oraz tajemnicze podziemia… Koniecznie wbijajcie na spólne świętowanie urodzin Tarchomina! Oczywiście, będzie też tort, ale zanim go zjecie, trzeba będzie wykazać się sprytem i pomysłowością! W jakim celu? Tego dowiecie się pewnie na miejscu 18. listopada na ul. Targowej 50/52. Tymczasem tutaj znajdziecie więcej informacji o tym wydarzeniu http://bit.ly/2AkppuU.

Przed Wami Drodzy Rodzice i Dzieci 2. edycja włosko-polskiego przeglądu teatralnego MOST 2017 w Warszawie. Możecie wziąć udział w przedstawieniach, które odbędą się w Stacji Muzeum przy ulicy Towarowej, 3. Most 2017 pokaże widzom integrację dwóch kultur, ich bogactwo i dorobek. Połączy włoskość oraz międzykulturowość. Pokaże, jak można współpracować w sztuce - pomimo różnorodności kulturowej. Czyż to nie wspaniałe doświadczenie. Więcej o tym już można przeczytać tutaj http://bit.ly/2heUfxF.

Najmłodszych widzów Iluzjonu wraz z opiekunami informujemy, że już niebawem odbędzie się kolejna już edycja cyklu Mały Iluzjon – Klasyka Dzieciom. 19 listopada przy ulicy Narbutta 50A. Przed Wami: HISTORIA WIELKIEJ DYNI – interaktywny koncert muzyki klasycznej. Jest to seria koncertów muzyki klasycznej skierowanych do rodzin z dziećmi. Koncerty w sposób przystępny przybliżają muzykę klasyczną. Maluchy wraz z rodzicami biorą czynny udział w koncertach, śpiewając, grając na instrumentach i tańcząc. Szykuje się więc doskonała zabawa. Więcej o tym wydarzeniu przeczytacie tutaj http://bit.ly/2m2BgLP

W wirze codziennych obowiązków i godzinach spędzanych w korkach czasem rodzicom trudno wygospodarować czas dla dzieci. Dlatego warto wybrać się w sobotę 19. listopada na ul. Siekierkowską 28 do DOROŻKARNI na rodzinne warsztaty ceramiczne. Tutaj w myśl przysłowia – "nie święci garnki lepią" – gliniane dzieła tworzyć może każdy, od lat 1 do 101. Nawet ci, którzy myślą, że nie potrafią. Ideą zajęć jest stworzenie jednego, rodzinnego dzieła - dzieci tworzą je ze swoim rodzicami lub na odwrót rodzice z dziećmi. Wspaniała zabawa integracyjna. Zapraszamy po więcej informacji do nas http://bit.ly/2m3jiJi.

KadrNocturna to przepełniona magią historia chłopca, który musi pokonać swój strach i stawić czoła wielu wyzwaniom, by rozwikłać zagadkę znikających gwiazd. Noc rządzi się swoimi prawami. Gdy tylko robi się ciemno, z zakamarków wyłaniają się tajemnicze stworzenia – targają włosy, przykrywają kołdrami, przygrywają do snu. Nad spokojnym snem dzieci czuwa Pasterz Kotów. Pewnej nocy będzie miał problem – mały Tim nie może spać, bo zaginęła jego ukochana gwiazda. Jak zakończy się ta historia? Przekonacie się już 19. listopada przybywając na ul. Rzymowskiego 32. Po więcej informacji zajrzyjcie tutaj http://bit.ly/2zG62QD.

W pałacu Pod Blachą odbędzie się niedzielne spotkanie dla dzieci w wieku 3-9 lat z cyklu "Szlakiem orientalnych opowieści": "Orientalny szyk"Sari, kurtka, jeansy czy mehendi lub strój jak malowany? Od czego zależy moda panująca w danej kulturze? Podczas zajęć przyjrzycie się ulubionym wzorom i kolorom, które tworzą niepowtarzalny styl orientalnych ubiorów. Wszystko odbędzie się 19. listopada na Placu Zamkowym 4. Po więcej infiormacji możecie sięgnąć tutaj http://bit.ly/2zqHSsA.

Cykl koncertów przybliży dzieciom polską kulturę narodową, pozwali poznać jej bogactwo i różnorodność, dawne tradycje i zwyczaje ludowe. Wpłynie na wyrobienie w dzieciach poczucia odrębności i dumy narodowej oraz patriotyzmu. W ciekawy i nietuzinkowy sposób (poprzez taniec, śpiew, muzykę i wspólną zabawę) dzieci przyswoją sobie wiedzę na temat polskiego folkloru i obrzędowości, zostaną zapoznane z nieznanymi dotąd pojęciami, z szeroko rozumianą kulturą polską. Jeśli więc jesteście ciekawi, co się wydarzy, wydarzenie rozpocznie się już 19. listopada na ks. Juliana Chrościckiego 14. Więcej informacji znajdziecie tutaj http://bit.ly/2hRKS7t

Jeśli chcecie iść na koncert audycja dla dzieci "Tajemnice akordeonu", to odbędzie się on już 19. listopada ul. Carla Goldoniego 1. Prowadzenie i oprawa muzyczna Paweł A. Nowak.W programie: muzyka ilustracyjna i programowa, prezentacja zabytkowych instrumentów, konkurs dla najmłodszych, melodie z bajek, zagadki muzyczne i dźwiękowe, prezentacja budowy akordeonu. Zapowiada się ekscytująco, więcej o tym wydarzeniu przeczytacie tutaj http://bit.ly/2zv3EZY.

Warszawa kryje w sobie wiele niesamowitych opowieści, baśni i legend. Zwłaszcze na Starówce aż się od nich roi. Niektóre z nich są nadal dobrze znane, inne powoli popadają w zapomnienie, a do tego dopuścić nie można! Możecie zatem udać się na basniowy spacer po warszawskiej Starówce takiej, jaką była kiedyś, przed laty. A wszystko to już 19. listopada przy ul. Podskarbińska 2. Bajarz - Wędrowiec zabierze Was w tę niesamowitą podróż w przeszłość, ale to Wy sami wybierzecie, w którą stronę zechcecie podążyć, które legendy zechcecie usłyszeć w ciągu godziny przeznaczonej na to niezwykłe spotkanie.

Powyzsze propozycje to jedne z wielu ofert wydarzeń kulturalnych, jakie organizuje stolica. A Wy macie jakieś plany na ten weekend? Podzielcie się z nami właśnymi pomysłami na udany czas z dziećmi. 

 
Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę