Szukaj
Aktualnie jesteś: Strona główna Artykuły CO ROBIĆ W WEEKEND 17-18.03 W STOLICY

CO ROBIĆ W WEEKEND 17-18.03 W STOLICY

CZYLI SUBIEKTYWNY PRZEGLĄD WYDARZEŃ W WARSZAWIE

Za oknem już prawie czuć wiosnę, warto więc pomyśleć o niezwykłym weekendzie spędzonym w rodzinnym gronie. A może wybralibyście się do teatru czy na targi książki dla dzieci? Dla każdego znajdzie się coś ciekawego. Sprawdźcie, co tym razem przygotowała dla Was stolica. Zapraszamy na subiektywny przegląd prasy w Warszawie. 

Już 17. marca na Placu Zamkowym 4 odbędą się Targi Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka, które potrwają do 18. marca w Arkadach Kubickiego w Zamku Królewskim w Warszawie. To już 2. edycja święta książki dla najmłodszych. Towarzyszyć jej będzie wręczenie laurów w Konkursie na Najlepszą Książkę Dziecięcą Przecinek i Kropka. Podczas tego wyjątkowego weekendu najmłodsi czytelnicy wraz ze swoimi rodzicami będą mieli okazję wkroczyć do magicznego świata książek i sztuki. Głównymi atrakcjami Targów będą między innymi spotkania z autorami książek oraz warsztaty prowadzone przez znanych i lubianych ilustratorów i projektantów. Więcej informacji znajdziecie tutaj http://bit.ly/2Fd6CbT​. 

Kupcie produkty bezpośrednio od twórców, weźcie udział w konkursach i warsztatach, zobaczcie pracę ekspertów na żywo. Poradźcie się, pytajcie. Już wkrótce 17. marca na ul. Targowej 56 odbędzie się kolejna edycja wydarzenia Przerób-My zorganizowana w niezwykłej scenerii Centrum Kreatywności na warszawskiej Pradze. "Przerób-My na wiosnę " poprzedzona jest serią warsztatów, które będą realizowane razem z twórcami i przetwórcami w tygodniu poprzedzającym Wydarzenie, w klimatycznych piwnicach Centrum Kreatywności Targowa.Przerób-My na wiosnę: W pięknej przestrzeni zrewitalizowanej kamienicy w Warszawie znajdzie się przestrzeń dla wielu wystawców: rękodzielników, designerów, rzemieślników. Wielu z nich na żywo będzie prezentowało kulisy swojej pracy. Więcej informacji znajdziecie tutaj http://bit.ly/2FhY3Zi​

Długo nie mógł sobie znaleźć miejsca. Używano go jako dekoracji do kapeluszy i nikomu do głowy nie przyszło, by go jeść - no, prawie. Gdy już zaczęto, stał się niesłychanie popularny i jedli go wszyscy, w dziesiątkach wersji. Potem trochę popadł w zapomnienie. Jak co roku, na przednówku przypominamy o istnieniu starego, dobrego ziemniaka. Na naszych warsztatach ziemniak stanie się pysznymi plackami roesti z rozmarynem, nieco rozgniecioną sałatką ziemniaczaną, a nawet deserem z marmoladą! Wszystko to już 17-18. marca na ul. Tadeusza Rejtana 15. Więcej o tym wydarzniu przeczytacie u nas http://bit.ly/2Fr7V6q​.

Warszawa śladami greckiej historii i kultury. Przyjdźcie i poznajcie przedsmak tego, co czeka uczestników obozu młodziezowego "Smaki Grecji" już w najbliższe wakacje. Bezpłatny udział dla wszystkich zainteresowanych. Za wykonanie zadań w przestrzeni miejskiej czekają nagrody. Impreza odbędzie się 17. marca na Krakowskim Przedmieściu. Zapraszamy zainteresowanych po więcej szczegółów tutaj http://bit.ly/2H9nigP​

Warsztaty muzyczno-ruchowe dla dzieci w wieku 3-6 lat i rodziców/opiekunów realizowane w ramach Rodzinnego Dziedzińca Nadzwyczajności odbędą się już 17. marca na ul. Gintrowskiego 32. W trakcie zajęć uczestnicy będą poruszać się w rytmie samby brazylijskiej, którą można opisać takimi oto słowami: to żywiołowy rytm, muzyka, taniec, przepełniony radością życia i słońcem. Co więcej, nauczą się podstawowych kroków i rytmów. Pomogą w tym tradycyjne instrumenty brazylijskie. Szykujecie się już na roztańczone, ciepłe, marcowe przedpołudnie? Bo my tak! Więcej informacji znajdziecie tutaj http://bit.ly/2tivklv​

Hugh Lofting Doktor Dolittle i jego zwierzęta Doktor Dolittle, główny bohater powieści, jest lekarzem. Pewnego dnia pojawia się w jego domu Karmiciel Kotów, który ze względu na ogromną miłość Doktora do zwierząt, namawia go, żeby zamiast ludzi, zaczął leczyć zwierzęta. Przysłuchująca się ich rozmowie papuga Polinezja postanawia nauczyć Doktora języka zwierząt. Doktor zachwycony możliwością porozumiewania się ze swoimi podopiecznymi zaczyna zgłębiać ich język. Tymczasem w domu Doktora pojawiają się nowe zwierzęta: świnka Geb – Geb i małpka Czi – Czi i to one wraz z papugą Polinezją będą najbliższymi przyjaciółmi Doktora. Wśród wielu przygód, które spotykają naszych bohaterów najważniejszą jest ich wyprawa do Afryki, gdzie Doktor ma leczyć małpy, które zapadły na tajemniczą chorobę. To wszystko do zobaczenia już 18. marca na ul. Marszałkowskiej 115. Więcej informacji znajdziecie tutaj http://bit.ly/2D3kbEZ.  

"Giselle" to najpiękniejszy i najbardziej wzruszający balet romantyczny z XIX wieku. Historia o sile miłości, która jest tak wielka, że może przezwyciężyć nawet śmierć. Opowieść oparta na podstawie legendy spisanej przez Heinricha Heinego o wiejskiej dziewczynie o imieniu Giselle. Mogą ją oglądać wszyscy - ci mali i duzi, którzy chcieliby zobaczyć na scenie niebanalną baśń przedstawioną za pomocą tańca klasycznego i przepięknej muzyki Adoplhe Adama napisanej specjalnie pod balet "Giselle". Wydarzenie ma miejsce 18. marca na ul. Wysockiego 11. Więcej informacji znajdziecie tutaj http://bit.ly/2FwGQhU.   

"Kolory" to projekt Agaty Świętoń skierowany nie tylko do małego słuchacza, ale i rodzica. Wysoka wartość artystyczna jest miłą alternatywą dla dostępnych na rynku dziecięcych produkcji muzycznych. Ciekawe, wpadające w ucho teksty, ładne melodie, niebanalne aranże oraz bogate instrumentarium tworzą niepowtarzalny klimat "Kolorów", a całości towarzyszą dziecięce głosy. Każda z 12 piosenek znajdujących się na płycie to krótka opowieść, w której kolor staje się głównym bohaterem.  Wydarzenie odbędzie się 18. marca na ul. Gintrowskiego 32. Więcej o tym przeczytacie u nas http://bit.ly/2FksoGD​. 

„Kot w butach” jest rodzinnym spektaklem wykonanym przez zawodowych aktorów z teatru JUMAJA. Adaptacja bajki stworzona została na podstawie utworu Charles’a Perrault’a, jak również wierszowanego dzieła Jana Brzechwy. Historia opowiada o Jaśku, najmłodszym synu zmarłego młynarza, który pozostawił w spadku młyn i kota. Jasiek staje się ofiarą oszustwa ze strony brata. Jak zakończy się ta historia? Tego dowiecie się przychodząc na spektakl już 18. marca na ul. Traktorzystów 14. Więcej o przedstawieniu dowiecie się tutaj http://bit.ly/2Fvcigy.

 

ENGLISH VERSION BELOW -  kiedy słońce zaczyna częściej zaglądać przez chmury, śnieg zamienia się w wodę, a spod ziemistej skorupy wyłaniają się malutkie zielone listki – to znak, że nadchodzi Wiosna! Przywitajmy ją gorąco, a ona odpłaci się nam swoim ciepłem. Wszystkie dzieci zachęcamy do wspólnej zabawy z okazji powitania Wiosny, która odbędzie się 18. marca na ul. Rokitnckiej 20. W programie mnóstwo konkursów i zabaw, a jakich? Tego dowicie się zaglądając tutaj http://bit.ly/2Ha80bC.  

To już wszystkie prezentowane przez nas propozycje na spędzenie wolnego czasu z dziećmi. Jeśli jednak macie jakieś inne plany, podzielcie się nimi z nami. 

 
Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę