Szukaj
Aktualnie jesteś: Strona główna Artykuły CO ROBIĆ W WEEKEND 19-20.05. W STOLICY

CO ROBIĆ W WEEKEND 19-20.05. W STOLICY

 

CZYLI SUBIEKTYWNY PRZEGLĄD WYDARZEŃ W WARSZAWIE 

Kolejny majowy weekend przed nami. Czas więc pomyśleć o tym, jak spędzić te dwa dni z rodziną. Lepiej oczywiście wybrać się na warsztaty czy spektakl, których w najbliższym czasie w stolicy nie zabraknie. Zapraszamy więc na subiektywny przegląd prasy. Sprawdźcie, co przygotowała dla Was stolica. 

Pig in a Wig Theatre - jedyne miejsce na kulturalnej mapie Warszawy, dedykowane dzieciom w wieku 2-9 lat i ich rodzicom, gdzie od pierwszego do ostatniego słowa przedstawienia są grane po angielsku. Będzie sporo śmiechu i nieograniczona przestrzeń na: ruch, taniec, śpiew, rymowanie, sceniczną zabawę, angażowanie wszystkich zmysłów, budowanie relacji aktor-dziecko-rodzic i kreatywną naukę języka angielskiego. Na przedstawienie można się wybrać 19. maja ​na ul. Mińską 25, bud. 74. Więcej informacji znajdziecie tutaj https://bit.ly/2Kc8Tlt​.

Jeśli lubicie chodzi do teatru, to teraz będzie ku temu okazja, ponieważ 19. maja na ul. Vincenta Van Gogha 1 odbędzie się spektakl opowiada o sympatycznym Misiu Tymoteuszu i przygodzie, która przydarza mu się wiosną, kiedy postanawia zaopiekować się… jajkiem. To naprawdę trudne zadanie dla misia – uczy się podpatrując ptaki, angażuje też w sprawę swojego Tatę. Starają się jak najlepiej wywiązać z przyjętego obowiązku. Co się z tego wykluło? Można się przekonać przychodząc do teatru. Więcej informacji znajdziecie tutaj https://bit.ly/2IxKTfm​.

Shici Go San to barwne święto dzieci, które danego roku kończą 3, 5 lub 7 lat. Liczby te według Japończyków uważane są za szczęśliwe. Samo przyjście dziecka na świat stanowi szalenie ważne wydarzenie w kulturze duchowej Japoniii i pojmowane jest jako zstąpienie istot boskich pod strzechy rodzicielskiego dachu. Z tej okazji teatr opowieści Kamishibai przygotował wydarzenie kulturalne. Zwieńczeniem warsztatu będzie wykonanie własnych strojów, w jakie przyodziewani są tego dnia jubilaci. To wszystko odbędzie się już 19. maja na ul. Gintrowskiego 32. Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie tutaj https://bit.ly/2jMzxGC.

Obecnie kultura regionalna zyskuje coraz większą popularność i znaczenie, warto więc ją zgłębić i dowiedzieć się czegoś więcej np. o Beskidzie Śląskim. Można zrobić to podczas warsztatów już 19. maja na ul. Gintrowskiego 32. W trakcie zajęć uczestnicy poznają zwyczaje górali śląskich. Maluchy pobawią się jak dawniej ich rówieśnicy, czyli dzieci i pasterze wypasający owce na halach. Zatańczycie taniec z palicami. Nauczą się skakać przez patyki, jak skoczna sarna i zając i zaśpiewają góralskie przyśpiewki.

Za oknem na dobre zadomowiła się już i rozbuchała się wiosna – wpuśćmy ją do domu. Co powiecie na wspólne tworzenie miniogródka na okno? Działanie to jest połączeniem wspólnego sadzenia i tworzenia makiety zielonego miasta. W trakcie warsztatów będzie można porozmawiać z instruktorem o roślinach w przestrzeni miejskiej i wspólnie zaprojektować małą dzielnicę, w której posadzicie rośliny oraz zasiejecie nasiona, których wzrastanie będzie można potem obserwować każdego dnia w domu. Wszystko to odbędzie się już 19. maja na ul. Gintrowskiego 32. Więcej informacji znajdziecie tutaj https://bit.ly/2IwTPlm.

W Muzeum Dulag 121 (3 Maja 8a) odbędzie się już 19 maja coroczna Noc Muzeów. Z tej okazji Muzeum będzie czynne od 16:00 do 1:00 w nocy. Na przybyłych gości czeka wiele atrakcji! W programie m.in.: prezentacja wystawy „W 526 dni dookoła Polski. Dowecie się też jak Kazimierz Paluch przemierzył kraj w X rocznicę odzyskania niepodległości” przygotowanej przez MHP. Dla dzieci w wieku 5-11 lat będą organizowane plenerowe gry i zabawy związane z Dwudziestoleciem Międzywojennym. Więcej informacji o tym wydarzeniu przeczytacie tutaj https://bit.ly/2I8bgtc​. 

Rodzinne Warsztaty Muzyczne organizowane 20. maja na ul. Podchorążych 39 są skierowane do rodzin z dziećmi do 6. roku życia. Składają się różnych części. W ramach zajęć odbędzie się wspólne granie na instrumentach rozwijające umiejętności grania w zespole, słuchanie muzyki granej na żywo (klasyczna, rozrywkowa, ludowa) i poznawanie różnych instrumentów (perkusyjnych, klawiszowych, strunowych, ludowych). Wspólne śpiewanie w różnych językach jest nastawione na rozwój słuchu melodycznego i poznanie muzyki różnych kultur. W ramach zajęć można będzie nauczyć się wybijania rytmu rozwijającego poczucie rytmu, a jeśli ktoś lubi może wziąć udział w improwizacji wokalno-instrumentalnej. Więcej informacji znajdziecie tutaj https://bit.ly/2Kdti9O.  

To już wszystkie naszym zdaniem najbardziej interesujące wydarzenia dla dzieci. Jeśli jednak macie już inne plany, podzielcie się nimi z nami. 

 
Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę