Szukaj
Aktualnie jesteś: Strona główna Artykuły CO ROBIĆ W WEEKEND 19-21.01. NA ŚLĄSKU

CO ROBIĆ W WEEKEND 19-21.01. NA ŚLĄSKU

SUBIEKTYWNY PRZEGLĄD WYDARZEŃ NA ŚLĄSKU

Nadszedł upragniony weekend. Dla niektórych dzieci to jedyny czas, który mogą spędzić z zabieganymi rodzicami. Dorośli więc muszą postarać się, aby zapewnić swojemu milusińskiemu rozrywkę w gronie rodzinnym. Gdzie szukać odpowiednich wydarzeń? Oczywiście w aglomeracji śląskiej. Zapraszamy na subiektywny przegląd wydarzeń.  

Jesteście rodzicami dzieci w wieku 5-11 lat i chciielibyście wybrać się w piątkowy wieczór na spektakl, koncert, czy do kina, a nie macie z kim zostawić miluśińskiego? Mamy dla Was rozwiązanie! Gryfne Graniewraz z Partnerami: Kino Światowid, Kinoteatr Rialto, Filharmonia Śląska, Muzeum Śląskie oraz Teatr Śląski organizuje akcję "Rodzic i Gryfna Kultura", podczas której Wasze maluchyb będą bezpieczne, a Wy możecie spokojnie zaplanować sobie wieczór. Rezerwujcie zatem czas na 19. stycznia i przyprowadźcie najmłodszych na Korfantego 8 w Katowicach. Wszelkie informacje dostępne są tutaj http://bit.ly/2rbDpYi.  

Styczeń to miesiąc, w których możemy podziękować swoim Dziadkom i Babciom za wszystko, co dostaliśmy od nich najlepszego. Babciom za pachnące szarlotki, wspólne lepienie pierogów i najsłodsze buziaki na świecie, a Dziadkom za pięknie opowiadane bajki, majsterkowanie i naukę jazdy na rowerze. Dzieci mogą podziękować swoim dziadkom, dając im własnoręcznie przygotowaną słodką laurkę. Wasze dzieci mogą więc przybyć 20. stycznia do Zabrza na ul. Paderewskiego 11 na dekorowanie dużych serc z piernika. Podczas warsztatów cukierniczych każde dziecko przygotuje własnoręczną dekorację z lukru i słodyczy. Tak przyozdobione serce zaniesie Babci lub Dziadkowi w prezencie w dniu ich święta. Więcej o tym piszemy tutaj http://bit.ly/2DBIHPh​. 

Czy chcecie przeżyć niezwykły, odkrywczy, pomysłowy, zaskakujący, nietuzinkowy, hipsterski, szalony, zabawny weekend w gronie rodziny? Dla kogo jest przeznaoczony? Dla łobuziaków, psotników, entuzjastów, geeków, pasjonatów, dla małych i dużych. Zabierzcie więc całą rodzinę i przyjaciół, by wspólnie odkryć najlepszy pomysł na spędzenie weekendu w Katowicach. Co Was czeka? - Warsztaty oparte na autorskich scenariuszach, różnorodne tematycznie warsztaty skierowane do dzieci w wieku od 4 do 12 lat. To wszystko do przeżycia już od 20 do 21. stycznia ​na placu Sławika i Antalla 1. Więcej informacji znajdziecie tutaj http://bit.ly/2DaH0XR.  

Karnawał trwa w najlepsze, a więc najwyższa pora pomyśleć o balu. W Chorzowie 20. stycznia na ul. Poniatowskiego 6 odbędzie się więc impreza dla dzieci w wieku 4-10 lat, czyli pierwszy karnawałowy bal przebierańców. Jak przystało na bal, będzie tanecznie, zabawowo i wesoło. W ramach imprezy odbędą się: zabawy ruchowe, tańce, malowanie buziek, wybieranie najciekawszych strojów. Więcej informacji o tym znajdziecie tutaj http://bit.ly/2ELzhQJ

"Pchła Szachrajka" to kolorowe widowisko dla najmłodszych widzów, w czasie którego maluchy odbędą wspaniałą podróż z małą, krnąbrną i bardzo psotną Pchełką. Pomysłowa scenografia przenosi widzów do kolejnych miejsc, jakie odwiedza bohaterka. Muzyka lat 20-tych, barwna scenografia, wartka gra aktorska sprawiają, że widzowie się bawią fantastycznie. Odwiedzając kolejne miejsca, przemierza lądy i morza, by dostarczyć dzieciom wiele emocji, a także niezliczonych powodów do śmiechu. Możecie się o tym przekonać już 20. stycznia, przyjeżdżając do Katowic na ul. Armii Krajowej 40. Więcej o tym niezwykłym wydarzeniu przeczytacie tutaj http://bit.ly/2mJlIus

Wszystkie dzieciaki od 9. miesiąca życia wraz z rodzicami mogą przyjść na Warsztaty Sensoplastyki®, których wspólnie organizują Gryfne Granie z WyTworzyMy. Warsztaty będą się odbywać w każdą trzecią sobotę miesiąca. Już 20. stycznia w Katowicach na ul. Korfantego 8 rozpocznie się eksperymentowanie, tworzenie, uwalnianie twórczej ekspresji poprzez pobudzanie wszystkich zmysłów. Wszelkie informacje dostępne są tutaj http://bit.ly/2DCG7bQ​. 

Dorośli i ich dzieci mogą przybyć 21. stycznia do Chorzowa na ul. Poniatowskiego 6 na nietypowy spektakl stworzony w technice 'czarnego teatru". Jest to technika wykorzystująca czarną scenę oraz światło ultrafioletowe, dzięki któremu pojawiające się na scenie rekwizyty nabierają magicznego wyrazu. "Black&White" to koncert, w którym inspirujemy się muzyką oraz teledyskami Michaela Jacksona. Jeśli więc jesteście fanami muzyki króla popu, to sprawdźcie informacje o tym przedsięwzięciu tutaj http://bit.ly/2mJtNPD.

MICHAŁ NOGAŚ POLECA DZIECIOM! Gościem poranka będzie MICHAŁ NOGAŚ - najbardziej zaczytany dziennikarz w Polsce, przez lata związany m.in. z radiową Trójką (Z najwyższej półki, Trójkowy znak jakości, Radiowy dom kultury). Obecnie prowadzi cykle wideo o literaturze w serwisie internetowym Gazety Wyborczej. Jaką książkę wybrać na długie zimowe wieczory? Przyjdźcie i przekonajcie się sami. To wszystko już w Gliwicach ​na ul. Dolnych Wałów 3 już 21. stycznia. Więcej informacji znajdziecie tutaj http://bit.ly/2D8mg3g

To jedynie wybrane spośród wielu proponowanych w tym regionie wydarzeń przyjaznych dzieciom. Jeśli macie jednak już coś zaplanowane na ten nadchodzący weekend, podzielcie się tym z nami. 

 
Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę