Szukaj
Aktualnie jesteś: Strona główna Artykuły CO ROBIĆ W WEEKEND 20.-22.10.2017 NA ŚLĄSKU

CO ROBIĆ W WEEKEND 20.-22.10.2017 NA ŚLĄSKU

CZYLI SUBIEKTYWNY PRZEGLĄD WYDARZEŃ DLA DZIECI

Zbliża się weekend, czas więc zaplanować wspólny wolny czas w gronie rodzinnym. Jeśli jeszcze nie macie pomysłu, jak spędzić ten czas z dzieciakami, zobaczcie, co na ten czas przygotowały Katowice i okolice. Zapraszamy na subiektywny przegląd wydarzeń.

Rusza druga odsłona akcji "Rodzic i Gryfna Kultura"!Jesteś rodzicem dziecka w wieku 5-11 lat i chciałbyś wybrać się w piątkowy wieczór na spektakl, koncert, czy do kina i nie masz z kim zostawić dziecka? Mamy dla Ciebie rozwiązanie! Gryfne Granie wraz z Partnerami: Kino Światowid, Kinoteatr Rialto, Filharmonia Śląska, Muzeum Śląskie oraz Teatr Śląski organizuje akcję "Rodzic i Gryfna Kultura". Wydrzenie odbędzie się 20. października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Więcej informacji poczytacie tutaj http://bit.ly/2gqqs4m

Lubicie wędrówki w gronie rodzinnym? Zwiedzanie to Wasza pasja? Zapraszamy 21. października na XII Jesiennie Spotkanie Rodzinne w Katowicach, podczas którego obejrzycie najpiękniejsze okolice miasta. Zajrzycie m.in. do Śląskiego Teatru Lalki czy Lasu Murckowskiego. Dla każdego coś miłego. Więcej informacji znajdziecie tutaj http://bit.ly/2xPXam3.

Chcecie pokazać Waszym dzieciom kulturę Śląska? 21. października W Muzeum Śląskim odbędzie się spotkanie z polonistą i muzykiem Grzegorzem Chudym, podczas którego dzieci zgłębią tajniki gwary, regionalizmów oraz wszystkiego, co jest związane ze Śląskiem. Więcej informacji tutaj http://bit.ly/2zlcIzB.   

W sobotę, 21. października nastąpi uroczyste otwarcie nowej atrakcji Gliwic – Parku Doświadczeń. Armata powietrzna, gongi, organy rurowe – to tylko niektóre jego atrakcje. Dodatkowo, na otwarcie zaplanowano spektakularne muzyczno-świetlne show. Więcej informacji tutaj http://bit.ly/2glvVtd.

Czy jest na świecie zwierzątko mniej groźne od królika? Ten pyszczek, te uszka, ten puchaty ogonek! Czy jest jednak możliwe, by nasz słodki króliczek stał się nagle narzędziem zagłady? W czasie wyjątkowych zajęć przyrodniczych, które obędą się w Bytomiu 21. października w Muzeum Górnośląskim, uczestnicy zapoznają się z faktami dotyczącymi równowagi w ekosystemie. Więcej informacji znajdziecie tutaj http://bit.ly/2gs4CkM.

Na zajęciach „W świecie twórczej wyobraźni” 21. października w Muzeum Miejskim w Tychach młodzi miłośnicy malarstwa będą mogli szlifować umiejętności pod okiem profesjonalistki. Absolwentka ASP i laureatka wielu nagród – Monika Sojka, poprowadzi uczestników przez świat sztuki. Po więcej informacji zapraszamy tutaj http://bit.ly/2xPBYwI.

Co powiecie na niedzielę w towarzystwie instrumentalnej muzyki na żywo? Na specjalne koncerty dla dzieci możecie wybrać się do siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia już 22. października. Przeczytajcie o tym u nas http://bit.ly/2yB0HGY.

Świat dzieli się na wielbicieli kotów i miłośników psów. Trzech zabawnych kotów, które spotkacie na Teatralnym Podwieczorku w Teatrze Gry i Ludzie, nie sposób nie polubić – nawet, gdy do tej pory nie było się fanem tych zwierzaków. "Koty Trzy" to wesoły i bardzo kolorowy interaktywny spektakl dla dzieci w wieku przedszkolnym, który możecie zobaczyć w niedzielę, 22 października o godz. 16:00. Zapraszamy http://bit.ly/2gomKbw.  

Oto nasze propozycje na wolny weekend z dzieciakami. A może Wy już macie jakieś swoje plany? Podzielcie się z nami najciekawszymi wydarzeniami ze Śląska, w których będziecie uczestniczyć. Czekamy na Wasze propozycje.

 
Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę