Szukaj
Aktualnie jesteś: Strona główna Artykuły CO ROBIĆ W WEEKEND 21-22.04. W STOLICY

CO ROBIĆ W WEEKEND 21-22.04. W STOLICY

 

CZYLI SUBIEKTYWNY PRZEGLĄD WYDARZEŃ W WARSZAWIE 

Gdy na dworze coraz więcej słońca, wszyscy chętnie wychodzimy z domu. Zwłaszcza, kiedy mamy wolny weekend, który możemy spędzić z dziećmi. Zobaczmy, co na te najbliższe dwa dni przygotowała dla swoich mieszkańców Warszawa. Zapraszamy na subiektywny przegląd wydarzeń dla dzieci w stolicy. 

Jeśli jesteście amatorami biegów, to w najbliższym czasie - 21. kwietnia na ul. Elekcyjnej będziecie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności. Wtedy też odbędzie się II Bieg Wolski, na którym mile widziane są dzieci oraz dorośli. Chłopcy i dziewczęta do 6 lat będą mogli pobiec na dystnsie 200 m, a starsze roczniki nieco dluższy. Więcej informacji znajdziecie tutaj https://bit.ly/2Hvn2N3.     

21 kwietnia o godz. 11.30 przy ul. Lentza 35a odbędą sięa warsztaty dla dzieci z Przemkiem Liputem - krakowskim grafikiem, ilustratorem książek, autorem filmów animowanych. Przy jego pomocy uczestnicy spotkania przygotują teledysk do koncertu żuków. Dzieci staną się autorami klatek animowanego filmu, który na koniec zajęć wspólnie obejrzą, akompaniując radośnie żukom. Zajęcia przewidziane są dla dzieci od ok. 4 lat, więc wszystkich zainteresowanych odsyłamy po szczegóły tutaj https://bit.ly/2JUAIPT.

Tarabajanie - tradycyjne opowiedanie baśni już 21. kwietnia na Placu Defilad 1 PKiN. Anna Iwanowska- Bułat zaprasza dzieci od lat 3 na baśń francuską "Agnieszka skrawek nieba", po niej przewidziane są warsztaty kulinarne, podczas których dzieci przygotują zdrową sałatkę z mleczy. Będzie smacznie i zdrowo, a więcej szczegółów znajdziecie tutaj https://bit.ly/2HIrJRl​

To będzie kulinarna wyprawa do egzotycznej Tajlandii, a Waszym przewodnikiem będzie zapalony podróżnik Łukasz. Wszystko odbędzie się już 21. kwietnia na ul. Dzielnej 15. Na warsztatach przygotujecie: rozgrzewającą zupę tajską z orzeszków ziemnych, warzywne żółte curry podawane z ryżem, krem bananowo-kokosowy. W zajęciach rodzinnych uczestniczą dziecko i jego opiekun. Jednak głównymi bohaterami zajęć są najmlodsi, którzy pod opieką rodziców i trenera poznają tajniki kuchni. Nauczą się używania narzędzi i akcesoriów do gotowania oraz poznają nowe smaki. Uczestnicy przygotowują swoje potrawy na profesjonalnie wyposażonym stanowisku. Zapraszamy po więcej informacji tutaj https://bit.ly/2qGOJc5.  

Rodzinne Warsztaty Muzyczne są skierowane do rodzin z dziećmi do 6. roku życia i odbędą się już w ten weekend - 22. kwietnia na ul. Podchorążych 39. Warsztaty są jednorazowymi wydarzeniami. Mają za każdym razem inny temat przewodni. Warsztaty Muzyczne składają się różnych części. Wspólne granie na instrumentach rozwija umiejętności grania w zespole. Podczas zajęć będzie słuchanie muzyki granej na żywo (klasycznej, rozrywkowej i ludowej). Nastąpi poznanie różnych instrumentów (perkusyjnych, klawiszowych, strunowych, ludowych). Odbędzie się też wspólne śpiewanie w różnych językach nastawione na rozwój słuchu melodycznego i poznanie muzyki różnych kultur. Wspólne rytmizowanie rozwija poczucie rytmu. Przekonajcie się sami, ale najpierw zapoznajcie się ze szczegółami https://bit.ly/2JXmkX4.

Muzeum dla Dzieci i Bank Żywności SOS w Warszawie zapraszają na wspólne obchody DNIA ZIEMI, które odbędą się już 22. kwietnia przy ul. Kredytowej 1. Czeka na Was dzień pełen gier, pokazów i rodzinnych warsztatów! Podczas wydarzenia dowiecie się m.in o tym, jak możesz dbać o swoją planetę i jaką rolę w ekosystemie pełnią pszczoły oraz co zrobić, aby niemarnować żywności. Więcej o tym wydarzeniu dowiecie się od nas tutaj https://bit.ly/2qIr5vW.  

Izabela Chlewińska - Blisko coraz bliżej - warsztat dla dzieci w wieku 2-4 lata wraz z opiekunami już 22. kwietnia na ul. Rzymowskiego 32. Warsztaty są dedykowane dzieciom w wieku 2-4 i ich opiekunom. Uczestnicy będą szukać balansu oraz latać i spadać tylko i wyłącznie razem. Wszystko wydarzy się w poczuciu bliskości, z wykorzystaniem ciężaru włanego ciała i w poszukiwaniu więzi, która łączy. Więcej informacji o tym wydarzeniu znajdziecie tutaj https://bit.ly/2HdX6lQ.  

Kołysanki – kto ich nie lubi? To ostatnia rzecz, którą w dzieciństwie często słyszymy przed zaśnięciem. Muzyka, która zmienia się w sen. Płynie z ust mamy, taty, babci – kogoś, kto nas bardzo kocha. Kołysanki śpiewają rodzice dzieciom od wieków i na całym świecie. Śpiewały je także kiedyś żydowskie mamy swoim dzieciom. Dwóch takich starych kołysanek nauczycie się na warsztatach już 22. kwietnia, przychodząc na ul. Gintrowskiego 32, ale nie będzie to tylko nauka tekstu i melodii. Przekonacie się o tym już na miejscu. Zapraszamy do zapoznania się ze szczrgółami tutaj https://bit.ly/2J7inOp.

„Córka źle strzeżona” to jeden z najpiękniejszych i najzabawniejszych baletów klasycznych. Wzruszająca, rozgrzewająca serca opowieść o miłości między Lise – córką zamożnej wdowy i Colasem – młodzieńcem z pobliskiej wsi. Uczucia, jakim darzy siebie dwójka zakochanych nie podziela jednak Simone, matka Lise. Pragnie ona wydać swoją córkę za bardzo bogatego, ale niezdarnego Alana. Czy jej się to uda? O tym przekonacie się już 22. kwietnia przybywając na ul. Wysockiego 11. Więcej informacji znajdziecie tutaj https://bit.ly/2HE4om2.

Przed nami 22. kwietnia w Łomnikach na ul. Wiejskiej 12A wyjątkowy koncert piosenek Disneya dla dużych i małych w wykonaniu zespołu wokalno-aktorski "Sonanto". Nie zabraknie utworów między innymi z takich filmów jak „Mała Syrenka”, „Piękna i Bestia”, „Pocahontas”, „Dzwonnik z Notre Dame” czy „Król Lew”. Pojawią także bardzo znane piosenki z ostatnich filmów amerykańskiej wytwórni – „Krainy Lodu”, „Zaplątanych” czy „Vaiany”. Więcej o tym wydarzeniu przeczytacie u nas https://bit.ly/2Hbr7GS​.

To tylko niektóre spośród wielu wydarzeń, jakie przygotowała dla swoich mieszkańców stolica. Jeśli jednak macie już jakieś plany na najbliższy weekend, podzielcie się nimi z nami. Chętnie dowiemy się, gdzie się wybieracie z całą rodziną. 

 
Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę