Szukaj
Aktualnie jesteś: Strona główna Artykuły CO ROBIĆ W WEEKEND 24.-26.11.2017 NA ŚLĄSKU,

CO ROBIĆ W WEEKEND 24.-26.11.2017 NA ŚLĄSKU,

CZYLI SUBIEKTYWNY PRZEGLĄD WYDARZEŃ NA śLĄSKU

Czas spędzony z dziećmi jest niezwykle ważny. Zwłaszcza w weekend wolny od wszelkich zajęć w szkole czy w pracy. Zadbajmy więc, aby te dwa dni jak najlepiej zaplanować i aby nasze dzieci czuły się ważną częścią tych planów. Co na te chwile przygotowała aglomeracja śląska? Oto kilka wybranych wydarzeń dla najmłodszych oraz ich rodziców. Zapraszamy na subiektywny przegląd wydarzeń.

"Kamertonydla dzieci" - koncert dedykowany najmłodszym mającym problemy z koncentacją, nadpobudliwym, często zmęczonym swoimi szkolnymi obowiązkami; dla dzieci z częstymi bólami głowy, mięśni, nóg; ze słabą odpornością organizmu lub przyswajających zbyt powoli wiedze; znerwicowanych oraz autystycznych, z zespołem Downa, a także ADHD. Te wydarzenie juz 24. listopada w Tychach na ul. Nowokościelnej 31. Więcej przeczytacie tutaj http://bit.ly/2jfTdSx.

Dzieci w wieku od 5 lat mogą 25. listopada udać się na ul. Korfantego 8 w Katowicach na sobotnie warsztaty kreatywne do Gryfnego Grania. Tym razem maluchy własnoręcznie przygotują cudne kalendarze adwentowe. I to nie byle jakie kalendarze, tylko takie bardzo, bardzo duże. Jak na kalendarze adwentowe przystało, pochowają do nich słodkie co nieco. Podczas warsztatów będzie możliwość wzięcia udziału w świątecznej sesji zdjęciowej przygotowanej przez Izabela Gawron Photography. Czyż to nie wspaniała perspektywa na ponury listopadowy weekend? Po więcej informacji zapraszamy tutaj http://bit.ly/2zpW71N

„Czy cząsteczka ma kolegę, czyli jak zbudowane są ciała” to spotkanie, a zarazem dwugodzinne doświadczanie i eksperymentowanie. Wspólnie z dziećmi zbadacie fascynujące zjawiska fizyczne i chemiczne, ale przede wszystkim odkryjecie wspólnie z rodzicami zagadki świata nauki. Warsztaty prowadzone są przez ludzi z pasją. Animatorzy gwarantują wyśmienitą zabawę dla całej rodziny w sobotnie przedpołudnie. Wszystko to do przeżycia już 25. listopada w Starochorzowskim Domu Kultury. Więcej informacji tutaj http://bit.ly/2zfy69u

Filmoteka Śląska zaprasza 25. listopada na ul. Sokolską 66 w Katowicach na 4. edycję HOME MOVIE DAY – święta, które każdego roku obchodzone jest przez archiwistów i pasjonatów wąskich taśm analogowych (8 mm, super 8 mm i 16 mm) w wybranych zakątkach świata. Ideą jest zachowanie filmów z domowych zbiorów, stanowiących bezcenne świadectwo czasów, ale także zebranie okruchów indywidualnych wspomnień, które uruchamiają się dzięki obrazom sprzed lat. Więcej informacji przeczytacie tutaj http://bit.ly/2Bcta6X.

Wszystkie smyki rosną, Wasze także. Tym razem wiolonczela, która jest dużo większa niż skrzypce i altówka, więc grając na niej trzeba wygodnie usiąść. Na warsztatach porównacie te trzy instrumenty i usłyszycie, jak brzmią w trio. Wiolonczela to ulubiony instrument smyczkowy wielu muzyków. Jest w nim jakaś tajemnica i nostalgia za czymś nieokreślonym i pięknym. Możecie się o tym przekonać już 25. listopada, przybywając do Tychów na Al. Marszałka Piłsudskiego 16. Więcej informacji poczytajcie tutaj http://bit.ly/2BdbGY4.

25. listopada to Światowy Dzień Misia. Z tej okazji przedszkole w Tarnowskich Górach na ul. Zamkowej 5 szykuje dla przedzszkolaków niezwykłe zajęcia plastyczne, podczas których maluchy mogą uruchomić swoją wyobraźnię i stworzyć niepowtarzalne dziecięce dzieła. Więcej informacji znajdziecie tutaj http://bit.ly/2iEp67W

Gry towarzyskie to nie tylko doskonała rozrywka i niekonwencjonalny sposób spędzenia wolnego czasu, ale również możliwość rozwijania umiejętności logicznego myślenia. Uczą strategii, spostrzegawczości, zręczności i szybkiej reakcji. Ich liczba powiększa się z miesiąca na miesiąc. Warto więc 25. listopada przyjść lub przyjechać do Bytomia na Plac Karin Stanek 1 i sprawdzić BECEKOWY POKÓJ GIER. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Więcej informacji o tym wydarzeniu przeczytacie tutaj http://bit.ly/2B2HJci.

Kosmos od zawsze fascynował ludzi swoją tajemnicą, kolorami, magią niezależnie od wieku. Patrzymy w nocne niebo, czekając na spadające gwiazdy i snujemy marzenia. Pewnie każdy z nas robił to nieraz w dzieciństwie. Już teraz możemy sobie te czasy przypomnieć, gdyż Teatr Czarnego Tła oferuje swoim widzom 25. listopada "Kosmiczną podróż". Więcej informacji znajdziecie tutaj http://bit.ly/2zXw1ml.

"Pionek" to najstarsza promująca gry planszowe impreza w Polsce. Już od ponad 10 lat gracze z całego kraju spotykają się podczas pionkowych spotkań, odbywających się dwa razy w roku – latem i jesienią. Pierwsza edycja organizowana były w MDK w Gliwicach, jednak stale zwiększająca się liczba graczy spowodowała zmianę lokalizacji. Od dwóch lat konwent organizowany jest w Hali Widowiskowo-Sportowej w Zabrzu. Zatem najbliższa edycja odbędzie się w dniach 25-26 listopada 2017 w zabrzańskiej hali MOSiR (ul. Matejki 6). Jest to wspaniała okazja do spotkania z przyjaciółmi i nowymi, podobnie myślącymi ludźmi, w rodzinnej atmosferze. Zapraszamy wszystkich miłośników gier planszowych do rozpoczęcia swojej przygody z nimi oraz nabycia wspaniałych prezentów na zbliżające się święta właśnie na Pionku! Więcej informacji znajdziecie tutaj http://bit.ly/2hMs09O.

We współpracy z Urzędem Miasta Katowice Sztolnia Królowa Luiza zaprasza 25. listopada na ul. Henryka Sienkiewicza 43 w Zabrzu na niezwykłe wydarzenie andrzejkowe w Kopalni Królowa Luiza, które przeniesie Was w górnicze podziemia będące królestwem utopców, strzyg, czarownic i innych stworzeń ze śląskich wierzeń ludowych. W krętych, podziemnych chodnikach spotkasz śląskie stwory i Beboka – Kradzieja, który ukradł koronę Królowej Luizy, a na powierzchni w salonie wróżb będzie można powróżyć sobie z rąk. Zapraszamy po szczegóły tutaj http://bit.ly/2zqbI1l.

"Królowa - rock bajka" - klasyczna baśń o królowej śniegu przeniesiona na naszą scenę i otulona muzyką rockową. "Czarny teatr" to technika zabierająca widzów do nierealnego i nierzeczywistego świata, gdzie nie ma słów, a jest tylko ruch, muzyka, taniec i magiczne światło ultrafioletowe. Szykuje się więc świetna zabawa dla dzieci oraz dorosłych. To wszystko już 26. listopada w Chorzowie na ul. Poniatowskiego 6. Więcej informacji uzyskacie tutaj http://bit.ly/2zdbTcm

Abrakadabra to magiczne zaklęcie wykorzystywane przez iluzjonistów, magików już od tysięcy lat. Jednak mało kto wie, że posiada ono ukryte znaczenie o niezwykłej mocy. To tajemnicze słowo stało się również inspiracją do stworzenia niesamowitego spektaklu iluzji, który zagości na deskach Teatru Old Timers Garage w Katowicach (Gen. Jankego 132) już 26. listopada. Przedstawienie "Abrakadabra" to familijny show, który dostarczy Wam niezapomnianych przeżyć i emocji. Zdumienie, zaskoczenie, niedowierzanie, śmiech oraz dobra zabawa gwarantowane. Przyjdźcie i zobaczcie na własne oczy lewitacje, błyskawiczną zamianę miejsc, znikanie, pojawianie czy czytanie w myślach. Będzie co oglądać. Więcej o tym przeczytacie tutaj http://bit.ly/2jecfZq

"KINO DZIECI PREZENTUJE", czyli KINOWE PODWIECZORKI DLA CAŁEJ RODZINY to wyjątkowe, sprowadzane z międzynarodowych festiwali, filmy dla dzieci. CHLOPIEC W SKORUPCE i inne filmy krótkie będą do obejrzenia już 26. listopada o godz. 16.15 na ul. Dolnych Wałów 3 w Gliwicach. Czy to źle, że każdy z nas jest inny? A może te różnice są naszą największą siłą? W zestawie krótkich metraży, dzieci spotkają wyjątkowych bohaterów m.in. Kieszonkowego Człowieczka, Jelonka i Odda. W trzeciej części swoich przygód powróci mały ptaszek, który tym razem nie zazna spokoju, gdyż życie uprzykrzać mu będzie gąsienica. Najmłodsi widzowie poznają historię zagubionego listu oraz irlandzkie zwyczaje świąteczne, spotkają także baśniową Panią Noc i wyruszą w niespodziewaną podróż przez świat z pechowym Sabaku, który szuka przyjaciela. Szykuje się niezapomniany seans filmowy dla całej rodziny. Więcej informacji o tym przeczytacie tutaj http://bit.ly/2hYm3dr.

Powyżej przedstawiśliśmy tylko wybrane wydarzenia dla dzieci i rodziny, jakie organizuje aglomeracja śląska, jeśli jednak macie inne pomysły na spędzenie idealnego weekendu w rodzinnej atmosferze, podzielcie się nimi z nami. 

 
Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę