Szukaj
Aktualnie jesteś: Strona główna Artykuły CO ROBIĆ W WEEKEND 24.-26.11.2017 W STOLICY,

CO ROBIĆ W WEEKEND 24.-26.11.2017 W STOLICY,

CZYLI SUBIEKTYWNY PRZEGLĄD WYDARZEŃ W WARSZAWIE

Nareszcie nadszedł upragniony weekend - czas, w którym można trochę zwolnić i nabrać energii na nowy tydzień ciężkiej pracy. W te dwa dni dzieci odpoczywają od szkoły, a dorośli - od pracy. Warto zatem zaplanować je tak, aby te chwile efektywnie oraz z przyjemnością spędzić w rodzinnej atmosferze. Zapraszamy więc na subiektywny przegląd wydarzeń przyjaznych dzieciom i rodzinie.

Na co dzień Akademia Elfów Świętego Mikołaja znajduje się na Biegunie Północnym. Jednak, z powodu tych bardzo wyjątkowych i tajemniczych okoliczności, przeniesiono śledztwo do Warszawy! Tak, jak na Biegunie, Akademia podzielona jest na katedry, które wspólnie przygotowują święta, dlatego podczas gier dzieci będą miały możliwość odwiedzenia m.in. katedry sortowania listów, dekoracji świątecznych czy pakowania prezentów. Takie atrakcje szykują się już 25. listopada w Starym Mieście. Więcej informacji doczytajcie tutaj http://bit.ly/2zd8tGz.

 

Pracownia M80 na ul. Madalińskiego 80 m 80 zaprasza w sobotę, 25 listopada 2017, od 11.00–13.00 wszystkie dzieci na warsztaty, w czasie których Wasi milusińscy narysują, zrobią wykroje i uszyją z filcu potworki według własnego projektu. To bardzo prosta czynność. Czyż nie jest miło mieć coś takiego dla siebie albo podarować komuś niepowtarzalnego stworka według własnego pomysłu. W trakcie zajęć animatorzy pomogą przenieść na papier, a następnie wyciąć i uszyć z kolorowego filcu wymyślonego oryginalnego stworka. Więcej o warsztatach dowiecie się tutaj http://bit.ly/2hLad2G

Jesienią przychodzą do nas różne nastroje. Całe szczęście wesoła muzyka dobrze usposabia i w deszczowy, i w słoneczny dzień. Zatem pośpiewajmy i potańczmy razem z Listopadem ze znanej piosenki Franciszki Leszczyńskiej. Posłuchajmy, jak spadają krople deszczu i jak brzmi kolorowa muzyka, którą zagrają muzycy Orkiestry Sinfonia Varsovia. To wszystko już 25. listopada w stolicy na ul. Grochowskiej 272. Więcej informacji przeczytacie tutaj http://bit.ly/2jKBWoj.

 

25 listopada, w sobotę o godz. 10 przy ul. Lentza 35a odbędą się kolejne zajęcia sensoplastyki. To warsztaty kreatywnego rozwoju dla dzieci od ok. 6 miesięcy do 6 lat. Maluchy tworzą wraz z opiekunami, którzy aktywnie uczestniczą w zajęciach. Tym razem maluchy pobawią się czekoladowym, nietoksycznym błotkiem, stworzą także farmę z chrupków. Będą pracować na ziemi bez fartuszków i stołów. Wskazane są ubrania na zmianę i łatwy dostęp do stópek. Resztę informacji znajdziecie tutaj http://bit.ly/2hMKhU9.

W Domu Kultury Praga odbędzie się kolejny pokaz naukowy. Placówka przygotowała dla maluchów moc atrakcji, które zobaczą oni już w sobotę 25. listopada o godz. 12.00 przy ul Królewskiej w Nadwiślańskim Uniwersytecie Dziecięcym. Podczas pokazu dzieci dowiedzą się, czym jest społeczeństwo w rozumieniu biologicznym, jak wyglądała ewolucja społeczeństw owadnich, z jakimi owadami trzeba się przyjaźnić. Więcej inforamacji tutaj http://bit.ly/2Amuvuv.  

Doktor Dolittle, główny bohater powieści, jest lekarzem. Pewnego dnia pojawia się w jego domu Karmiciel Kotów, który - ze względu na ogromną miłość Doktora do zwierząt - namawia go, żeby - zamiast ludzi - zaczął leczyć zwierzęta. Przysłuchująca się ich rozmowie papuga Polinezja postanawia nauczyć Doktora języka zwierząt. Mężczyzna, zachwycony możliwością porozumiewania się ze swoimi podopiecznymi, zaczyna zgłębiać ich język. Tymczasem w jego domu pojawiają się nowe zwierzęta: świnka Geb – Geb i małpka Czi – Czi i to one wraz z papugą Polinezją będą najbliższymi przyjaciółmi Doktora. Ten niezwykły spektakl przybliża ludziom zwierzęcą naturę. To wszystko do zobaczenia już 25. listopada na ul. Marszałkowskiej 115. Więcej o tym wydarzeniu przeczytacie tutaj http://bit.ly/2iFMC4d.

 

Cykl "Rodzinne Poranki Operowe" w Teatrze Warszawskiej Opery Kameralnej w Al. Solidarności 76b już 26. listopada. Na ten poranek operowy w WOK składają się: piękna muzyka, sztuka pantomimy, udawane czary wędrownego znachora, czyli tytułowego Dulkamary oraz krótka opowieść o uczuciach głównych bohaterów: Nemorina - biednego wieśniaka, pięknej Adiny i sierżanta Belcore. Pan Dulkamara sprzedaje łatwowiernym ludziom tajemnicze eliksiry, które mają im pomóc w różnych kłopotach. Nemorino i Adina przekonują się jednak, że najważniejsze jest prawdziwe uczucie i żadne czary nie są im potrzebne. W spektaklu biorą udział znakomici śpiewacy, a także zespół mimów. Prawdziwe czary gwarantuje piękna muzyka. Więcej informacji możecie uzyskać tutaj http://bit.ly/2Bd4KdA.

 

Spektakl „Błękitek Mówiący Wieloryb” to absolutna nowość technologiczna. Łączy teatr, kino i udział publiczności w rozwoju akcji przedstawienia. Show oparte jest na technologii interaktywnej animacji komputerowej pozwalającej widzowi „na żywo” rozmawiać z postacią na ekranie. Robi to niesamowite wrażenie na uczestnikach widowiska. Spektakl skierowany jest do młodego widza w przedziale wiekowym 4-12 lat, ale animuje całą publiczność łącznie z dorosłymi. Wszystkie te innowacje do zobaczenia już 26. listopada na ul. Złotej 6. Więcej informacji tutaj http://bit.ly/2iE5qRh

Była sobie Filharmonia to koncert dla dzieci młodszych (3-6 lat), w którym występują muzycy kameralni. Jest to doskonała przygoda dla przyszłych wielbiecieli muzyki operowej. To wszystko już 26. listopada na ul. Sienkiewicza 10. Więcej informacji znajdziecie tutaj http://bit.ly/2jN9F0i.

26. listopada, w niedzielę o godz. 11.30 przy ul. Lentza 35a odbędzie się spotkanie z Anną Dziewit-Meller, autorką książki „Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy” i odważnymi kobietami, które nie uznają słowa „niemożliwe”. Poznacie historię pierwszej polskiej kobiety chirurg, kobiety-szpiega i królowej Himalajów. Będzie okazja porozmawiać o równouprawnieniu kobiet, ich odwadze i bohaterstwie. Podczas warsztatów plastycznych możecie wyobrazić sobie siebie samych, jako superbohaterki. Zajęcia NIE TYLKO DLA DZIEWCZYNEK od 6 lat. O tym niezwykle ciekawym przedsięwzięciu przeczytacie tutaj http://bit.ly/2jMXe4A

26. listopada 2017, w niedzielę o godz. 12.00 na ul. Podskarbińskiej 2 zostanie odegrany spektakl dla dzieci „Magiczny płatek śniegu”, na który zaprasza Teatr Dur-Moll. Więcej informacji o tym wydarzeniu możecie przeczytać tutaj http://bit.ly/2iFamFO.

Dla wszystkich dzieciaków, które chcą zostać nowymi Master Szefami i pragną się czegoś nauczyć albo poprostu pobawić się ciastem i zjeść WŁASNORĘCZNIE przygotowaną pizzę 26. listopada na ul. Wileńskiej 25 szykuje się impeza kulinarna. Więcej informacji przeczytacie tutaj http://bit.ly/2mQGoTD.

 

"Zakochani w gęsi" to przedstawienie teatralne dla dzieci w wieku 4-11 lat. Historia lisa, wilka i sępa, którzy zakochali się w gęsi. Kto zostanie szczęśliwym wybrańcem? Tego dowiecie się już 26. listopada na ul. Blokowej 1. Więcej informacji przeczytacie tutaj http://bit.ly/2zYaVDW.

 

Powyzsze propozycje to jedynie wybrane wydarzenia kulturalne, jakie organizuje stolica w nadchodzący weekend. A może Wy macie jakieś inne plany na ten czas? Podzielcie się z nami właśnymi pomysłami na udane chwile z dziećmi. 

 
Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę