Szukaj
Aktualnie jesteś: Strona główna Artykuły CO ROBIĆ W WEEKEND 26-27.05. W STOLICY

CO ROBIĆ W WEEKEND 26-27.05. W STOLICY

 

CZYLI SUBIEKTYWNY PRZEGLĄD WYDARZEŃ W WARSZAWIE

Przed Wami kolejny wiosenny weekend, czyli czas dla całej rodziny. Co jednak robić, aby te dwa dni zagospodarować i miło je spędzić z dziećmi? Mamy dla Was propozycje, które z pewnością się spodobają. Co, gdzie i za ile można robić z dzieckiem w stolicy? Wybrać się do kina, teatru, na zajęcia plastyczne, pobiegać lub jeszcze coś innego. Zapraszamy na subiektywny przegląd wydarzeń.  

Myszy w fortepianie, wiewiórki w surducie, trzy chomiki w dzbanie, a pytony w bucie? Kto mógłby w takim domu wytrzymać?! Tylko Doktor Dolittle, który bardzo kochał zwierzęta i jako jedyny człowiek rozumiał ich mowę. Na wiadomość o epidemii wśród afrykańskich małp wyruszył na Czarny Ląd, aby je ratować. Wraz z nim popłynęli nieodłączni: papuga Polinezja, piesek Jip, kaczka Dab-Dab i prosiątko Geb-Geb. Co wydarzyło się dalej? Przekanajcie się sami przybywając już 26. i 27.  maja na ul. Głębocką 66. Więcej informacji o tym wydarzeniu jak zwykle na naszej stronie pod linkiem https://bit.ly/2k2wY39

Czy Twoje dziecko marzy o aktorstwie lub o byciu muzykiem? A może po prostu lubi tworzyć i ma w sobie mnóstwo wrażliwości i kreatywności do odkrycia? Czy teatr i muzyka mogą tworzyć zgraną parę? Tego wszystkiego dowiecie się na warsztatach organizowanych już 26. maja przy ul. Gintrowskiego 32. Więcej informacji znajdziecie tutaj https://bit.ly/2KxJJxM.  

Warsztaty pszczelarskie organizowane 26. maja na ul. Kolegiackiej 3 mają na celu oswojenie się z tematem pszczół i zawodem pszczelarza. Podczas spotkania oczestnicy poznają terminy takie jak pasieka, rój, truteń a nawet dowiedzą się czy królowa pszczół nosi koronę. Porozmawiają o budowie ula, codziennej pracy na pasiecea także o tym, dlaczego pszczoły są tak ważne dla środowiska oraz człowieka. Dzieci będą mogły na żywo zobaczyć niezbędne przybory pasieczne takie jak: podkurzać, dłuto, zmiotka, szczotka, odsklepiacz. Poza tym przyjrzą się ramkom pszczelim z suszem, nakropem i miodem. Więcej informacji znajdziecie tutaj https://bit.ly/2GqJuSM.

Już 26. maja przy ul. 1. Maja 16 odbędzie się impreza sportowa pt. Piaseczyńska Piątka, która ma na celu popularyzację biegania jako podstawowej formy ruchu i pozyskiwanie nowych jej zwolenników; propagowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, a także integrację środowiska biegowego. Przy okazji jest to bardzo dobra promocja miasta Piaseczno. Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie tutaj https://bit.ly/2LcmNVZ.   

W dniu 27 maja 2018 r. (niedziela) w godzinach 10-14 odbędzie się w Parku Picassa I Białołęcki Bazar Zabawek Używanych. Wydarzenie jest realizowane we współpracy z Białołęckim Ośrodkiem Kultury w ramach projektu „Zrealizuj swój pomysł w BOK-u”.Projekt jest skierowany do dzieci i młodzieży oraz ich rodziców i opiekunów i jest dla wszystkich bezpłatny. W czasie wydarzenia będą funkcjonować w Parku Picassa dwie strefy – jedna dla osób kupujących i sprzedających zabawki, w drugiej natomiast bezpłatne atrakcje dla dzieci i młodzieży zapewnią partnerzy przedsięwzięcia. Więcej informacji znajdziecie tutaj https://bit.ly/2IqE6VU.  

27 maja w Lasach Chotomowskich odbędzie się V edycja Biegu po Złote Jabłko. Odbędzie się w tym czasie Bieg Rodzinny, Nordic Walking (10 km) i Bieg Główny (10 km). Więcej informacji o tym przedsięwzięciu oczywiście na naszej stronie pod linkiem https://bit.ly/2GsTqes

Jak zmierzyć miłość, jeśli jej wielkość mieści się w sercu? Teatr Palladium przedstawia musical CALINECZKA inspirowany  baśnią  Hansa Christiana Andersena, który jest w warstwie fabularnej jej dojrzalszą wersją. Spektakl w  wyjątkowej oprawie muzycznej i wizualnej, wykorzystujący elementy tańca, pięknej scenografii, gry świateł, niesamowitych kostiumów, elementów kaskaderskich – taniec na szarfie, podwieszonej pod sufitem. Wszystko odbędzie się już 27. maja przy ul. Złotej 9. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj https://bit.ly/2KAgTgi.

Czego nie widział Marco Polo? Dowiecie się z wyprawy, w którą zabiorą Was włochowscy podróżnicy - Anna i Krzysztof Kobusowie. W drogę wyruszycie z Zagorja do Dalmacji. Zobaczycie miejsce, gdzie urodził się Marco Polo. Dotkniecie Wielkiego Muru wokół miasta Ston. Wcielicie się w piratów z Kornatów i poszukacie podwodnych skarbów. Poznacie wielowiekowe tradycje: w Korczuli zobaczycie słynny taniec z szablami. Zaś na wyspie Rab przeniesiecie się w czasy średniowiecza. W Dubrowniku znajdziecie rajską plażę. Wszystko to do zobaczenia już 27. maja przy ul. Bolesława Chrobrego 27. Więcej informacji znajdziecie tutaj https://bit.ly/2wULUd6.  

To tylko niektóre propozycje spędzenia wolnego czasu z dziećmi spośród wielu przygotowanych przez stolicę. Jeśli jednak macie już jakieś plany, podzielcie się nimi z nami. 

 
Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę