Szukaj
Aktualnie jesteś: Strona główna Artykuły CO ROBIĆ W WEEKEND 27-28.01. W STOLICY

CO ROBIĆ W WEEKEND 27-28.01. W STOLICY

SUBIEKTYWNY PRZEGLĄD WYDARZEŃ W WARSZAWIE 

Za oknem zima. Chłodne powietrze nie zachęca do wspólnych rodzinnych spacerów. A może by tak wybrać się z dziećmi do kina czy teatru? Sprawdźcie, co na ten weekend przygotowała stolica. Zapraszamy na subiektywny przegląd wydarzeń w Warszawie. 

27. stycznia na ul. Rzymowskiego 32 odbędą się warsztaty familijne dla dzieci w wieku 3-6 lat i ich rodziców w ramach cyklu Rodzinny Dziedziniec Nadzwyczajności. Zajęcia będą wypełnione ćwiczeniami ogólnorozwojowymi, dzięki którym wzmocni się więź z dzieckiem. Dodadotkowo, wspomogą też jego rozwój. Umożliwią smykowi przeżycie przyjemnych doznań, poznanie siebie, swojego ciała i własnych możliwości. Więcej informacji znajdziecie tutaj http://bit.ly/2DocaP9​. 

Już 27. stycznia również na ul. Rzymowskiego 32 dzieci będą miały okazję uczestniczyć w warsztatach cyrkowych, podcza których nauczą się rozkręcać talerz cyrkowy oraz robić z nim masę sztuczek, podrzucać i łapać na kijek lub nosić na jednym palcu. Będą także bawić się obręczami i chustkami cyrkowymi, tak żeby opanować precyzyjne rzuty i łapanie. Spróbują rozkręcić diabolo – plastikowy kielich w kształcie klepsydry. Więcej szczegółów przeczytacie tutaj http://bit.ly/2FT9p6O.  

"To był bal!" to dwa koncerty dla dzieci młodszych w wieku 3-6 lat oraz starszych - 7-12 lat, podczas którego będą miały okazję wysłuchać przepięknych utworów oraz zobaczyć niezwykły taniec. Całe wydarzenie już 28. stycznia na ul. Moniuszki 5. Więcej informacji znajdziecie u nas http://bit.ly/2ET4cKG​.  

W ramach przedsięwzięcia "Tańcząc w ciemnościach" odbędą się zajęcia z hip-hopu. To doskonały pomysł dla dzieci i młodzieży mających wiele energii i chcących ją wykorzystać we właściwy i ciekawy sposób. To także propozycja dla wszystkich miłośników tańca. Uczestnicy warsztatów nauczą się kroków z oldschoolowej odmiany hip hopu, fragmentu choreografii, a także zobaczą, jak można manipulować rytmem i efektownie zaprezentować się. Dzieci mogą się zjawić już 28. stycznia na ul. Rzymowskiego 32. Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj http://bit.ly/2DNh6ea.

   

Co porabiają zimą zwierzątka? Czy im czegoś nie potrzeba, gdy na polach mróz ze śniegiem? Może uda się nam wspólnie znaleźć rozwiązanie na ich zimowe strapienia. W trakcie spektaklu zapraszamy do wspólnego, zimowego śpiewania. ​Już w te niedzielę - 28. stycznia na ul. Gintrowskiego 32 możecie przybyć wraz ze swoimi pociechami na spektakl pt. "Choinka", podczas którego usłyszycie odpowiedzi na powyższe pytania. Więcej o tym przesięwzięciu przeczytacie u nas http://bit.ly/2mRRp4J.  

Już 28. stycznia na ul. Rzymowskiego 32 odbędą się warsztaty familijne dla dzieci w wieku 3-6 lat i ich rodziców w ramach cyklu "Rodzinny Dziedziniec Nadzwyczajności". Zajęcia, w których trakcie będziece współnie odkrywać tańce z różnych zakątków świata. Poznacie trochę historii odległych kultur, muzykę, a przede wszystkim spróbujecie nauczyć się kilku fragmentów choreografii rodem z Hiszpanii, Indii, Ameryki czy Afryki. Wszystkiego dowiecie się, klikając tutaj http://bit.ly/2rlTvOP​. 

Już w najbliższą niedzielę - 28. stycznia odbędzie się wpektakl dla dzieci w ramach cyklu "Bajkowa Niedziela". Akcja rozgrywa się w wyjątkowym sklepie z zabawkami. Nocą wszyscy mieszkańcy sklepowych półek ożywają. Każda zabawka marzy o tym, by trafić do dzieci. Pewnego dnia w sklepie pojawia się Pan Antenka. Wzbudza zazdrość innych zabawek, które postanawiają pozbyć się intruza. Czy im się to uda? Przekonajcie się sami, przybywając na ul. Mostowa 15. Więcej informacji o przedstawieniu możecie przeczytać tutaj http://bit.ly/2DqEuBa.

Narysujmy film na tablicy! Te hasło przyświeca akcji Styczniowe Kino Nokusiowe, która poświęcona będzie filmom rysunkowym. Widzowie zobaczą m.in. jeden z odcinków popularnego współczesnego serialu Elżbiety Wąsik pt. „Hip-hip & Hurra" oraz znany nieco starszym widzom film z serii "Pomysłowy Dobromir". Po projekcji odbędą się też warsztaty animacji filmowej. To wszystko już 28. stycznia na Plac Poniatowskiego 42. Jesteście ciekawi szczegółów? Klikajcie http://bit.ly/2BdP08M.   

To jedynie wybrane przez nas wydarzenia dla dzieci i ich rodziców, jakie mają miejsce w Warszawie. Jeśli jednak macie jakieś inne plany, podzielcie się nimi z nami.  

 
Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę