Szukaj
Aktualnie jesteś: Strona główna Artykuły CO ROBIĆ W WEEKEND 3-8.01. NA ŚLĄSKU

CO ROBIĆ W WEEKEND 3-8.01. NA ŚLĄSKU

CZYLI SUBIEKTYWNY PRZEGLĄD WYDARZEŃ W AGLOMERACJI ŚLĄSKIEJ

Czas wrócić do codziennych zajęć po świątecznym świętowaniu. Dom, praca, szkoła zajmuje nam prawie cały tydzień, ale weekend to dwa dni tylko dla rodziny i warto je zaplanować, aby dzieci mogły miło spędzić czas z rodzicami. Sprawdźmi, co przygotowała aglomeracja śląska na ten czas. Przed Wami subiektywny przegląd wydarzeń. 

Najmłodsi mogą przybyć z rodzicami już od 3. stycznia do Chorzowa na ul. Poniatowskiego 6 na kreatywne zajęcia, w których dzieci malulą, rysują, lepią z masysolnej, ozdabiają tkaniny. W planach jest tworzenie teatru, dekoracji, rekwizytów i samych twórczych rzeczy. A wszystko w atmosferze zabawy. Warsztaty potrwają do końca stycznia. Wszelkie informacje są dostępne tutaj http://bit.ly/2EHBm0R.

"Kosmiczna podróż" - jedyna w swoim rodzaju okazja do lotu w kosmos. Widzowie odwiedzą galaktyki, śmigną wśród gwiazd, wylądują na księżycu i nawet spotkają ufoludków. "Czarny teatr" to technika przenosząca widzów do nierealnego i nierzeczywistego świata, gdzie nie ma słów, a jest tylko ruch, muzyka,taniec i magiczne światło ultrafioletowe. Będzie ciekawie, a wszystko to już 6. stycznia w Chorzowie na ul. Poniatowskiego 6. Więcej o tym wydarzeniu przeczytacie tutaj http://bit.ly/2CuuYM5​.

"Królowa - rock bajka" - klasyczna baśń o królowej śniegu przeniesiona na naszą scenę i otulona muzyką rockową. Świetna zabawa dla dzieci oraz dorosłych. Spektakl odbędzie się już 7. stycznia w Chorzowie na ul. Poniatowskiego 6 i przewidziany jest dla dzieci od ok. 5. roku życia. Po zakończeniu odbedzie się specjalny pokaz "jak to jest zrobione" - czyli jeden z numerów zostanie zaprezentowany w białym świetle, a na koniec lalki wychodzą na spotkanie z widownią. Będzie ciekawie, a więcej szczegółów dowiecie się stąd http://bit.ly/2CfJy6T. ​ 

Już 7. stycznia w Chorzowie na ul. Sienkiewicza 3. odbędzie się noworoczny koncert dla dzieci oparty na motywach bajkowych, połączony z utworami z literatury klasycznej, jak również standardami muzyki rozrywkowej i filmowej. Będzie to również doskonała okazja, by poznać instrumenty grające w kwartecie smyczkowym i dowiedzieć się, jaką pełnią w nim funkcję oraz zagrać i zaśpiewać w wesołym towarzystwie. Kto chce dowiedziecieć się czegoś więcej o wydarzeniu, odsyłamy tutaj http://bit.ly/2lNsldU​.

 

Pracownia Działań Twórczych zaprasza dzieci, które chcą się nauczyć różnych technik rękodzieła i tworzyć piękne ozdoby. Organizatorzy chcą w milusińskich zaszczepiać zamiłowanie do twórczości, estetyki oraz rozwijać indywidualne talenty i kreatywne myślenie.W ramach zajęć są wprowadzane różne ciekawe techniki rękodzieła, m.in. decoupage, filc, scrapbooking, malowanie koszulek i wiele innych, z których będą powstawały ciekawe ozdoby i dekoracje. Wszystko to odbędzie się już 8. stycznia w Chorzowie przy ul. Poniatowskiego 6.

Jedynie wybrane propozycje na spędzenie wolnego czasu w gronie rodziny. Jeśli macie inne plany, podzielcie się nimi z nami. 

 
Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę