Szukaj
Aktualnie jesteś: Strona główna Artykuły CO ROBIĆ W WEEKEND 5-7.01. W STOLICY

CO ROBIĆ W WEEKEND 5-7.01. W STOLICY

Subiektywny przegląd wydarzeń w Warszawie 

Święta skończyły się kilka dni temu. Czas więc wrócić do rzeczywistości, czyli zwyczajnych zajęć. Szkoła, dom, praca to jednak rutyna codzienności, która z łatwością można przerwać weekendowymi rozrywkami w gronie rodziny. Sprawdźcie zatem, co przygotowała dla Was stolica na nadchodzący weekend. Zapraszamy na subiektywny przegląd wydarzeń.  

5. stycznia o godz. 11.00 przy ul. Lentza 35a odbedą się sensoryczne zajęcia plastyczne dla dzieci od ok. 6 miesięcy do 6 lat. Tym razem maluchy będą malować na dużych formatach używając rączek, stóp, niekonwencjonalnych narzędzi i kolorowego lodu. Pobawią się wraz z opiekunami, którzy aktywnie uczestniczą w zajęciach. Wszystko odbędzie się na ziemi, bez fartuszków i stołów. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi szczegółami tutaj http://bit.ly/2BYrEsh.

Jeśli cenicie sobie poznawanie innych kultur 5. stycznia 2018 o 18:00 na ul. Chmielnej 9A dla wszystkich rodziców z dziećmi od lat 6 odbędą się pierwsze rodzinne warsztaty kulinarne z cyklu Uga w nowym roku! Wybierzecie się na kulinarną wyprawę śladami Żydów mieszkających w Meksyku. Ugę jak zwykle zakończy kolacja szabatowa. Po więcej informacji sięgnijcie tutaj http://bit.ly/2kWbFR5.

Pizza to niezmiennie jedna z ulubionych potraw zarówno dzieci, jak i dorosłych. Bajecznie prosta w przygotowaniu i będąca idealnym daniem do spędzania rodzinnych popołudni. Przygotujecie pizze nietypowe - biancę z bazylią i calzone z winogronami! To wszystko już 6. stycznia przy ul. Tadeusza Rejtana 15. Więcej o tym przeczytacie u nas http://bit.ly/2BQBudj.

 

100 Turniejów dla Jerzego to zawody dla dzieci, młodzieży i dorosłych w ramach Gran Prix w tenisie stołowym, połączone z licytacją na WOŚP. Cała impreza ma miejsce już 6. stycznia  przy ul. Chrobrego 50b. Wszystkich amatorów zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą tutaj http://bit.ly/2peklrh.

Już 7. stycznia przy ul. Vincenta Van Gogha 1 odbędzie się CZYTAMISIE - cykl interaktywnych warsztatów dla dzieci i rodziców, podczas których można kreatywnie spędzić czas i dowiedzieć się czegoś o sobie, przy okazji poznając klasykę literatury dziecięcej. Wiele dzieci ma problemy z radzeniem sobie ze swoimi emocjami. Rodzice, choć zawsze chcą dla nich jak najlepiej, nie zawsze potrafią im w tym pomóc. Podczas warsztatów Czytamisie, pod opieką pebdagoga i aktora teatralnego, dzieci wraz z rodzicami, będą uczyć się nazywać emocje i poszukają sposobów na poradzenie sobiepo wi z nimi. Zapraszamy po więcej szczegółów tutaj http://bit.ly/2BApL5O.

Czy magia istnieje naprawdę? Spektakl ,,Czarodziej” to niezwykła podróż w krainę iluzji. Pewnego razu, w pewnym domu, w pokoju Julii pojawia się Czarodziej (Wojtek Rotowski) odwracając jej świat do góry nogami. Gdy ulubiony pluszowy Pajac ożywa, jest to dopiero początek magicznej przygody. Wspaniała oprawa muzyczna, barwne kostiumy a przede wszystkim wiele niezwykłych, magicznych wrażeń. Kto jako pierwszy przeciął kobietę na pół? Skąd wziął się śnieg? Czy da się zmienić sukienkę w czasie krótszym niż sekundę? Na wszystkie te pytania dzieciaki poznają odpowiedzi już 7. stycznia na ul. Złotej 9. Więcej o tym wydarzeniu przeczytacie tutaj http://bit.ly/2Byjd7t

Zapusty w Filharmonii - koncert dla dzieci młodszych (3-6 lat), podczas którego maluchy mogą posłuchać muzyki klasycznej. Impreza odbędzie się już 7. stycznia na ul. Sienkiewicza 10. Więcej o tym wydarzeniu przeczytacie u nas http://bit.ly/2CWpeHm.

7. stycznia w Podkowie Leśnej odbędzie się pierwszy w 2018 roku rozśpiewany, improwizowany koncert gordonowski dla małych dzieci (0 - 6 lat). Będzie karnawałowo, dlatego mile widziane są wszelkie radosne przebrania i stroje improwizowane na prędce - zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Uczestnicy posłuchają jazzu i poczują, jak jest różnorodny. Więcej informacji znajdziecie tutaj http://bit.ly/2AcePpf

W inscenizacji Magdy Miklasz Alicja jest współczesną nam dziewczynką, która śni sen swojej ulubionej bohaterki z powieści Lewisa Carolla. Wędruje ona po onirycznej, abstrakcyjnej rzeczywistości, skonstruowanej niczym budowla z klocków. Na każdym etapie swojej podróży spotyka osobliwe postaci, przypominające Alicji osoby z jej otoczenia. Jak zakończy się ta podróż? Przekonacie się już 7. stycznia przychodząc na ul. Litewską 3. Więcej informacji znajdziecie tutaj http://bit.ly/2AbuHZ2​.

Już 7. stycznia rozpoczną się warsztaty baletowe dla dzieci od 4-ego roku życia. Zajęcia baletowe rozwijają plastykę ciała, uczą wdzięku ruchów, a także pozwalają wyrazić radość dziecięcych emocji. Rozbudzają wrażliwość na piękno i estetykę ruchu. Zajęcia doskonale wyrabiają też nawyk prawidłowej postawy. Wpływają na ładną sylwetkę, poprawiają sprawność fizyczną. Jeśli więc chciecie, aby Wasze dziecko poznało taniec od podstaw, przyprowadźcie pociechę na ul. Estra 112. Tutaj przeczytacie więcej informacji http://bit.ly/2lMLMo7​.

W niedzielę, 7 stycznia o godz. 14:00 odbędą się Poczytajki poświęcone książce pt. "Anatomia" (wyd. Mamania). Podczas spotkania dzieciaki złożą szkielet i postarają się rozwiązać zagadki anatomiczne. Będzie pouczająco, ale zabawnie. Więcej informacji znajdziecie tutaj http://bit.ly/2Cd58c1​

W niedzielę, 7. stycznia o godz. 17.00 w Al. KEN 83 dzieci 5-8 lat mogą liczyć na LEGO Przygodę z BRICKS 4 KIDZ. Wspólnie przeniosą się w świat NINJAGO i zbudują swoich ukochanych bohaterów: Kai, Lloyd, Cole, Zane, Jay, Sensei Wu. Będzie bardzo ciekawie. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj http://bit.ly/2CyfEhk​.

To jedynie wybrane propozycje na wolny czas w gronie rodziny. Jeśli macie jakieś inne ciekawe propozycje, co robić z dzieckiem podczas weekendu, podzielcie się tym z nami. 

 
Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę