Szukaj
Aktualnie jesteś: Strona główna Artykuły CO ROBIĆ W WEEKEND MAJOWY 28.04-6.05. W STOLICY

CO ROBIĆ W WEEKEND MAJOWY 28.04-6.05. W STOLICY

Zbliża się upragniona majówka, która w tym roku wygląda w sposób szczególny, ponieważ jeśli weźmiemy dodatkowe 3 dni urlopu, będziemy mieli do dyspozycji aż 9 dni długiego weekendu. Czyż to nie wspaniała perspektywa? Możecie te dni przeznaczyć na niezapomnianą rozrywkę w gronie rodzinnym i zamiast przed telewizorem z pilotem w dłoni wybrać się z dziećmi do kina lub teatru albo zabrać je na kurs tańca. Każdy znajdzie coś dla siebie, ale - aby Wam to ułatwić - przygotowaliśmy specjalny majówkowy przegląd wydarzeń. Sprawdźcie więc, co przygotowała na ten czas stolica.  

Czy melodie są jak rośliny? Czy uszy mogą tańczyć? Jakie barwy ma ruch? 28. kwietnia na ul. Jazdów 2 możecie udać się na muzyczne, ruchowe i sensoryczno-wizualne działania realizowane wśród obiektów i obrazów sztuki współczesnej, w inspirujących przestrzeniach wystaw: „Inne tańce” oraz „Pogłoska” Assafa Grubera. Odbędą się m.in. cykl miniperformansów i koncertów dla rodzin z dziećmi w wieku 0-5 lat. Podczas wydarzeń istotna jest aktywizacja wzroku, słuchu, smaku, dotyku i odczuwania najmłodszych. W trakcie koncertów Smykowidzowie zamieniają się w słuch w niepowtarzalnej scenerii współczesnych dzieł sztuki. W czasie wizualnych performansów sensorycznych za pomocą zmysłów smaku, dotyku, wzorku i węchu poznają różne materiały, nie tylko plastyczne, z których - gdy będą starsze - nauczą się wyczarowywać cuda. Podczas interaktywnych wydarzeń, poprzez odpowiednie pobudzanie, połączone z dobrą zabawą, najmłodsi rozwijają percepcję w różnych zakresach. Więcej informacji znajdziecie tutaj https://bit.ly/2HjZj36​. 

Już w dniach 28-29. kwietnia w al. Jerozolimskie 179 odbedzie się wyjątkowa, jubileuszowa edycja fantastycznego turnieju Kids Challenge, w czasie którego królować będzie taniec, emocje i pozytywna energia! Podczas 10. Edycji Kids Challenge na scenie zobaczycie młodych tancerzy z Egurrola Dance Studio, którzy zaprezentują się w najbardziej widowiskowych stylach tanecznych i pokażą, czego nauczyli się w ciągu ostatniego semestru! Ich postępy obserwować będzie Agustin Egurrola, który wyróżni najlepszych tancerzy, wręczając im medale oraz dyplomy. Po szczegóły zapraszamy tutaj https://bit.ly/2HG0d9z 

Nibylandia jest krainą Wiecznego Dzieciństwa, Marzeń i Wyobraźni. Trafiają doń dzieci, które posiadają wiarę, tak zwani Wybrańcy Piotrusia. Ilu dorosłych marzyło, by choć przez chwile znów poczuć się dzieckiem? Ile dzieci chciało, choć przez minutę stać się dorosłymi? Kto choć raz w życiu nie zapragnął latać? Czy jest choć jedna osoba, która nie marzyła, by na statku pirackim przemierzać morza i oceany? Gdzie jest Nibylandia? Czy w prawo i aż do rana to właściwy adres? Czy być Piotrusiem Panem to znaczy nie umieć kochać? Czy kochać za mocno? Czy wróżki istnieją? Czy tylko wtedy, gdy się w nie wierzy? Czy tykanie budzika może obudzić krokodyla? Gdzie leży granica naszej wyobraźni? Czy...? Ale...? Dlaczego...? Znacie więcej pytań? Potrzebujecie lepszych odpowiedzi? Przyjdźcie wraz z dziećmi na spektakl już 28. kwietnia ​na ul. Marszałkowskiej 115. Więcej informacji znajdziecie tutaj https://bit.ly/2qTRXYZ​. 

„LENIWA NIEDZIELA Z CANALETTEM - MALARZEM WARSZAWY”. 29. kwietnia odbędą się warsztaty poświęcone twórczości Bernarda Bellotta zwanego Canalettem, który był nadwornym malarzem króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Artysta na polecenie monarchy wykonał cykl dzieł poświęcony naszej stolicy. Podczas zajęć uczestnicy porównają dwie Warszawy. Zobaczą jak wyglądała na obrazach Canaletta a jak wygląda dzisiaj. Na koniec zajęć stworzą własny kolaż warszawski. To wszystko już 29. kwietnia wal. Jerozolimskich 51. Więcej informacji znajdziecie tutaj https://bit.ly/2JjkQ8F.  

Mała dziewczynka przemierza we śnie kolejne strony powieści Lewisa Carolla. Każde spotkanie z nietuzinkowymi bohaterami książki to szansa na poznanie siebie oraz…  różnorodnych gatunków teatralnych. Alicja w inscenizacji Magdy Miklasz jest współczesną dziewczynką, która śni sen swojej ulubionej bohaterki z powieści Lewisa Carolla. Wędruje po onirycznej, abstrakcyjnej rzeczywistości, skonstruowanej niczym budowla z klocków. Na każdym etapie podróży spotyka osobliwe postaci, przypominające Alicji osoby z jej otoczenia. Fascynują ją, drażnią, śmieszą, ale też inspirują. Każda z nich ukazana jest przy pomocy różnych środków teatralnych, co stanowi istotny element edukacyjny dla młodych widzów. Jeśli chcecie to zobaczyć na żywo, przyjdźcie już 29. kwietnia na ul. Litewską 3. Więcej informacji znajdziecie również tutaj https://bit.ly/2HmPWLX.  

Już 29. kweitnia na ul. Nowowiejskiej 1. odbędzie się seans z bajkami kliszowymi i muzyką na żywo. Córeczka i Tata, imitując głosy postaci i tworząc na żywo ścieżkę dźwiękową, zilustrują a może opowiedzą na nowo stare historie zapisane na kliszy filmowej. Bajki są zrealizowane w formie serii slajdów a postacie i światy przedstawiane w rozmaitych technikach rysunku lub lalkowej. Niekiedy przygody pingwinków albo świnek domagają się nowej, przewrotnej interpretacji a niektóre należy pozostawić w ich oryginalnej aurze, niespotykanej dziś łagodności i dobroci. Więcej informacji znajdziecie tutaj https://bit.ly/2qTYfYH

Mamy teraz czwarty miesiąc roku, czyli kwiecień. A już za chwilę jego miejsce zajmie maj. Kiedyś bardzo ciepły i kwiecisty miesiąc. Dziś różnie to bywa. Niegdyś na początku maja cieszyliśmy się tylko jednym dniem wolnym. Dziś, ze względu na ułożenie świąt tych dni sąt aż trzy, a czasem nawet więcej. Skłania to rodziny oraz młodzież do wyjazdów, planowania wolnego czasu. Od tamtej pory słowo "majówka" weszło na stałe do naszego kalendarza i oznacza wolne dni na początku kwiecistego miesiąca. Dlatego możecie udać się na Augustowską Majówkę 30. kwietnia oraz 3. maja organizowaną w Augusotwie, podczas której będziecie mieć okazję poznać trochę kultury. Więcej informacji znajdziecie tutaj https://bit.ly/2F9zzk6.    

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie wraz z Janem Starzyńskim – Prezydentem Miasta Pruszkowa oraz Zespołem Tańca Ludowego „Pruszkowiacy” zaprasza na obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tego dnia powspominamy, jak nasi rodacy świętowali tę niezwykłą uroczystość w 1916 roku. Zachęcamy do wspólnego świętowania całe rodziny oraz wszystkich mieszkańców Pruszkowa i okolic! Uroczystość odbędzie się 3. maja na Placu Jana Pawła II 2​ w Pruszkowie. Więcej informacji znajdziecie tutaj https://bit.ly/2JkTTS4.  

Wszyscy zapaleni biegacze mogą wziąć udział w Biegu Piaseczyńska Mila Konstytucyjna, który odbędzie się już 6. maja w Piasecznie na ul. Kościuszki. Mile widziani są zarówno dorośli, jak i dzieci. Więcej informacji znajdziecie tutaj https://bit.ly/2qT2wMD.   

To już wszystkie nasze propozycje, jakie dla Was przygotowaliśmy. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie, ale jeśli macie już jakieś plany na majówkowy długi weekend, podzielcie się nimi z nami. 

 
Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę