Szukaj
Aktualnie jesteś: Strona główna Artykuły CO ROBIĆ W WEEKEND MIKOŁAJKOWY 01.-06.12.2017 W KRAKOWIE I NA ŚLĄSKU,

CO ROBIĆ W WEEKEND MIKOŁAJKOWY 01.-06.12.2017 W KRAKOWIE I NA ŚLĄSKU,

SUBIEKTYWNY PRZEGLĄD WYDARZEŃ W KRAKOWIE I NA ŚLĄSKU

Nadchodzi bardzo wyjątkowy czas dla wszystkich dzieci. Już 6. grudnia do każdego grzecznego malucha przyjdzie św. Mikołaj, który przyniesie upragnione prezenty. W tym dniu spełnią się najskrytsze marzenia najmłodszych. Co na te dni przygotowały Kraków i aglomeracja śląska? Zobaczcie sami. Zapraszamy na subiektywny przegląd wydarzeń. 

KRAKÓW

Już 2. grudnia wszystkie maluchy od 1. do 4. roku życia mogą się udać wraz z rodzicami na Zabawę Mikołajkową do Krakowa przy ul. Alfreda Dauna 113. Podczas imprezy odwiedzi was św. Mikołaj i rozda wszystkim grzecznym dzieciom prezenty. Zabawa mikołajkowa w Lalobie to coroczna impreza, która zawsze jest pełna radości, tańca oraz emocji, szczególnie wśród tych najmłodszych, które widzą siwego brodacza po raz pierwszy. Będzie to prawdziwie rodzinne i radosne wydarzenie, podczas którego będziecie tańczyć, szaleć, śpiewać i wygłupiać się. Sprawdźcie szczegóły tutaj http://bit.ly/2AjWvvZ.

Grudzień. Codziennie, po zachodzie słońca, kiedy niebo stawało się intensywnie niebieskie, na conocny spacer wyrusza niezwykła i magiczna rodzina. Tatuś Jaskrawość i mama Lśnienie pokazywali maleńkiej Iskiereczce miejsca gdzie, już za chwilę i samodzielnie, będzie musiała zapalić maleńkie lampeczki. One to oświetlą drogę i poprowadzą wprost do tych, którzy niecierpliwie czekają na niezwykłego i tajemniczego gościa. Trudne to zadanie i nie wolno się pomylić. Czy im się uda? Możecie to sprawdzić już 2. grudnia Krakowie w Al. Jana Pawła II 232. Więcej szczegółowych informacji znajdziecie tutaj http://bit.ly/2AdMd2u

Zgonie z tradycją, pierwsze grudniowe "Bajki Pod Globusem" poświęcić można świątecznym przygotowaniom: ubieraniu księgarnianej choinki i szukaniu lektur na śiąteczne wieczory. W tym roku Święta możecie spędzić z Mamą Mu i Panem Wroną. Warsztaty przygotowania ozdób świątecznych poprowadzi Dorota Per z pracowni Ta Dorotka - Animacja Zabaw Dziecięcych. Nauczycie się robić dekoracje choinkowe - wyklejane bobmki i renifery; każde dziecko zostawi jedną ozdobę na choince, a drugą zabierze do domu. Cała impreza odbędzie się już 2. grudnia w Krakowie na ul. Długiej 1. Będzie kolorowo i kreatywnie. Po więcej informacji zapraszamy tutaj http://bit.ly/2j22qhM

Wszystkie dzieciaki w wieku 2-8 lat powinny koniecznie udać się na wyjątkowe spotkanie z Mikołajem dokładnie w jego imieniny, czyli 6. grudnia, ale organizatorzy postanowili zacząć świętowanie już wcześniej - 3. grudnia w Krakowie na ul. Dobrego Pasterza 126. W programie: elfowe zabawy i zadania, tańce i pląsy oraz inne szaleństwa na chuście animacyjnej, a także na konstrukcji zabawowej, świąteczne warsztaty ciasteczkowe, profesjonalny facepainting, czyli wyjątkowe malowanie twarzy w mikołajowo-zimowe wzory no i oczywiście spotkanie z Mikołajem zwieńczone drobnym upominkiem dla każdego dziecka. Istnieje też możliwość zostawienia paczek dla dzieci przez rodziców. Szykuje się zabawa taka, że HO HO HO! Więcej o tym niezwykłym wydarzeniu przeczytacie tutaj http://bit.ly/2AkkLAL.

ŚLĄSK

W Chorzowie na ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 6 już 2. grudnia odbędzie się mikołajkowy spektakl, pt.: "Jak śnieżynka z bałwanem prezenty przynieśli ..." to historia o poszukiwaniu podarunków pod choinkę dla małej dziewczynki. Tytułowi bohaterowie wyruszają w podróż, aby odnaleźć wioskę Mikołaja i odebrać paczki. W czasie podróży czekają na nich różne przygody. Sztuka przeznaczona jest dla dzieci od ok. 3 lat. Rodzice mogą przynosić prezenty dla swoich dzieci, a Mikołaj i inne postacie, będą je wręczali po każdym spektaklu. Więcej informacji przeczytacie tutaj http://bit.ly/2BnxAa7.

Wszyscy wierzący w św. Mikołaja w wieku od 0 do 100 lat mile widziani będą na Mikołajkowym KINDER PARTY w Energy 2000 Katowice. Impreza rozpocznie się już 3. grudnia w Katowicach na ul. Plebiscytowej 3. Gościem specjalnym w Energy2000 będzie, oczywiście, sam ŚWIĘTY MIKOŁAJ i jego pomocnicy - ELFY! Tego dnia czeka na wszystkich moc atrakcji: malowanie twarzy, zamki, zjeżdżalnie, spotkanie z brodatym staruszkiem, który rozda wszystkim grzecznym łakocie i słodycze. Więcej o tym przeczytacie u nas http://bit.ly/2i0LI1q

3. grudnia to okazja, by spotkać wyjątkowego gościa. Ma czerwony kubraczek, spodnie, czapkę z pomponem i długą białą brodę. Znacie go? Mikołaj i jego świąteczna drużyna odwiedzą Halę Sportową w Tarnowskich Górach na ul. Obwodnickiej 8. W tym dniu dzieci mogą obejrzeć spektakl pod tytułem " Mikołajki ze śnieżnej bajki", a po przedstawieniu pójść na spotkanie z Mikołajem, który rozda wszystkim milusińskim prezenty. Więcej szczegółów poznacie, zaglądając tutaj http://bit.ly/2zPbWPY.

Mikołajowe opowieści (na poważnie i z przymrużeniem oka), śpiewy, pląsy i wspólna zabawa. Takiego Mikołaja jeszcze nie znacie! Czas trwania zabawy - ok. 25’. „MIKOŁAJ W KAŻDYM Z NAS” to uroczy, ciepły i rodzinny film o magii Świąt w reżyserii Terie Rangnes. Nie musicie być dorosłymi ani bogatymi, aby dla swych bliskich stać się Mikołajem. A gdy odkryjecie piękno ciepłych, rodzinnych Świąt i podzielicie się tą radością z ważnymi dla Was osobami, kto wie, może spotkacie Świętego Mikołaja we własnej osobie. Seans do obejrzenia już 5. grudnia w Sosnowcu przy ul. Warszawskiej 2 i 6. grudnia w Gliwicach przy ul. Dolnych Wałów 3. Więcej informacji o tych dwóch wydarzeniach przeczytacie tutaj http://bit.ly/2jxPS1s i http://bit.ly/2Al8ADz

Oto kilka najważniejszych wydarzeń wybranych przez nas. Jeśli jednak macie jeszcze inne plany, jak spędzić ten mikołajkowy weekend z dziećmi, podzielcie się tym z nami.

 
Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę