Szukaj
Aktualnie jesteś: Strona główna Artykuły DLACZEGO PISANIE LISTU DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA JEST TAKIE WAŻNE?

DLACZEGO PISANIE LISTU DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA JEST TAKIE WAŻNE?

6 grudnia coraz bliżej. Przed dziećmi zatem już ostatnie dni, aby napisać list do św. Mikołaja, a przypominamy, że czasu jest już coraz mniej. Pewnie słyszy już od dorosłych ponaglające pytanie: „Czy już napisałaś Mikołajowi, co chcesz od niego dostać?” Niech więc te kilka słów wprowadzi go w świąteczną atmosferę. Trzeba też wreszcie pokazać, iż pisanie własną ręką listów to bardzo fajna tradycja, którą, niestety, coraz częściej wypierają SMS-y czy maile. Należy więc ją kontynuować. Zatem – Drogie Dzieci – do dzieła!

Otrzymywanie prezentów jest równie ważne, co ich dawanie. Jednak, aby móc potem cieszyć się z podarunku, każde dziecko powinn postarać się o te kilka słów na papierze. Rodzice, pokażcie swoim maluchom, że ta pełna uroku i magii czynność – szczególnie w okresie oczekiwania na Boże Narodzenie – ma swój sens. To przecież ważna tradycja. Jeśli Wasze dzieci nie znają jeszcze literek, wystarczy, że namalują to, o czym skrycie marzą przez cały rok.

Jak już wspomnieliśmy, obecnie i mali i duzi wolą korzystać z komórek czy poczty elektronicznej, przez co przelewanie słów na papier stało się dla nich reliktem przeszłości. Czas przywrócić tę tradycyjną formę komunikacji z powodzeniem pielęgnowaną przez nasze babcie. Wystarczy jedynie zapakować tych kilka słów do koperty, opieczętować znaczkiem i… wysłać pod wskazany adres.

Wróćmy jednak do listów do św. Mikołaja. Rolą dorosłych jest tutaj zachęcenie milusińskiego do napisania o swoich pragnieniach, a nuż uda się Mikołajowi spełnić chociażby jedno życzenie. Zależnie od posiadanych umiejętności taki dziecięcy list może przybrać różną formę: od tradycyjnego listu papierowego, po rysunek czy wyklejankę. To właśnie lista prezentów najbardziej interesuje maluchy. Przy okazji dziecko będące już w wieku szkolnym, które umie już pisać, dowie się, jak się taką korespondencję zaczyna, kończy oraz jak adresuje się kopertę. Co najważniejsze, maluch może się również pochwalić, że było grzeczne i wypisać kilka dobrych uczynków, które z pewnością zadowolą św. Mikołaja.

Z pewnością nieraz rodzice musieli odpowiadać na pytania swoich pociech, czy ten sympatyczny staruszek z brodą naprawdę istnieje, a jeśli tak, to gdzie mieszka. Muszą przecież wiedzieć, dokąd trafi list, a do tego potrzebny jest adres. Dzięki takiemu wspólnemu pisaniu, możecie wyjaśnić dziecku sytuację i rozwiać wszelkie wątpliwości. Warto przy okazji podkreślić, że Mikołaj ma kilka adresów zamieszkania, ale najpopularniejszy to ten w Finlandii, ponieważ stamtąd pochodzi. Oprócz tego, ma również swoją pocztę elektroniczną, którą łatwo można odnaleźć w sieci, ale jednak woli dostać pocztę do ręki.

Z pewnością wielu lubi wykonać taką rzecz własnoręcznie, ale jeśli nie, proponujemy Wam specjalnie przez nas zaprojektowany wzór do wypełnienia wydrukowania list do św. Mikołaja oraz kopertę z adresem na Biegunie Północnym. Wszystko to możecie pobrać, klikając poniżej.

                         

Aby ułatwić dzieciom zadanie, przygotowaliśmy osobno ozdobną papeterię dla dziewczynek i chłopców. Wystarczy jedynie uzupełnić i wysłać lub zostawić na parapecie w noc poprzedzającą 6 grudnia, a jesteśmy pewni, że każde dziecięce marzenie się spełni. Wszystkim dzieciom życzymy wielu wspaniałych prezentów oraz jeszcze więcej uśmiechu na twarzy.   

 
Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę