Szukaj
Aktualnie jesteś: Strona główna Artykuły DLACZEGO WARTO ZAPISAC DZIECKO NA KOLONIE I PÓŁKOLONIE LETNIE

DLACZEGO WARTO ZAPISAC DZIECKO NA KOLONIE I PÓŁKOLONIE LETNIE

 
 
Jeśli macie jakieś wątpliwości co do tego, czy warto wysyłać dzieci na półkolonie czy kolonie w wakacje, to są one nieuzasadnione. Naszym zdaniem taka forma rozrywki jest dla najmłodszym nieocenionym źródłem nauki, inspiracji oraz socjalizacji poprzez bardzo rozbudowaną ofertę tematyczną i programową. A dlaczego? Wyjaśniamy poniżej.
 
Sposób na zawieranie przyjaźni i nowych znajomości
 
W obecnych czasach jest to bardzo istotna kwestia. Trzeba umieć porozumiewać się ze sobą, szybko nawiązywać oraz utrzymywać kontakty z drugim człowiekiem. A jak wiemy, małe dzieci nie mają z tym specjalnych problemów. Szybko też adaptują się do nowego otoczenia. W czasie zabawy łatwiej jest się integrować, zwłaszcza kiedy organizowane są zajęcia grupowe wymagające współpracy. Wtedy dzieci poznają się najszybciej, uczą się trudnej sztuki budowania relacji oraz zawiązywania kompromisów czy chociażby łagodzenia sporów, które w większym gronie dość często się przytrafiają.
 
Rozbudzanie pasji
 
Kiedy uczestnik półkolonii czy kolonii letnich widzi różnorodność tematyczną oferowaną przez organizatorów, natychmiast budzi się w nim pasja czy chociażby chęć spróbowania nowych dyscyplin sportowych, nowej gry czy zabawy. Stąd potem rodzi się hobby, bez którego żadne dziecko nie może funkcjonować. Kto wie, może ktoś odkryje w Waszych dzieciach talent i gdy już będą dorośli, obecne zajęcie uprawiane tylko dla rozrywki stanie się ono sposobem na życie.
 
Zajęcia w grupach wiekowych
 
Kiedy rodzice podejmą decyzję o wysłaniu swojej pociechy na kolonie czy półkolonie, mogą liczyć na to, że ich smyk nie będzie musiał przebywać z dużo starszymi od siebie, a zajęcia będą dopasowane do stopnia umiejętności czy sprawności fizycznej. To znacznie ułatwi wykonywanie poszczególnych poleceń i nie zaburzy samooceny dziecka w konfrontacji z rówieśnikami. W tym wszystkim chodzi przecież o bezpieczeństwo oraz dobrą zabawę.
 
Nie ma czasu na spontan
 
Na zajęciach ciągle obecni są animatorzy, którzy realizują wcześniej opracowany scenariusz. Nic nie dzieje się więc przypadkowo, a dzieci przez takie działanie uczą się dyscypliny, punktualności i obowiązkowości – czeka na nich przecież cała grupa, więc głupio będzie się spóźnić i zaburzyć harmonogram. Taka forma rozrywki kształtuje również inne umiejętności – posłuszeństwo wobec starszych, aktywne słuchanie i wypełnianie poleceń, a jak wiadomo, dyscyplina zawsze się przyda. Nie jest ważne, czy będzie to zabawa na świeżym powietrzu, mecz, zwiedzanie, warsztaty plastyczne  czy inne aktywności – zawsze chodzi o jedno – kształtowanie postaw społecznych oraz rozbudzenie dziecięcej kreatywności.   
 
Rodzice w pracy, dzieci na koloniach
 
Wakacje to czas relaksu, odpoczynku, ale niestety nie dla wszystkich i nie przez całe dwa miesiące. Rodzice przecież – choćby bardzo chcieli – nie mają możliwości skorzystania z urlopu na całe lato. Półkolonie czy kolonie są więc alternatywą dla tych, którzy mają problem ze zorganizowaniem opieki dla dzieci oraz zapewnieniem im odpowiednich atrakcji w wolne od szkoły dni.  
 
Proponujemy Wam kilka ciekawych miejsc, które organizują półkolonie i kolonie: 
 
CAMP4

Zapraszamy najmłodszych do wzięcia udziału w przygodzie wspinaczkowej oraz zdobywania szczytów i głazów. W CAMP4 Wasze dzieci odkryją tajniki różnego rodzaju wspinaczek, np. typu bouldering lub z asekuracją za pomocą liny i zestawu TRUBLUE. Podczas uczestnictwa dzieci w zajęciach będą organizowane gry i zabawy na hali oraz w terenie. Inne oferowane atrakcje to: slackline, FunWall, Ferrata i Tyrolka. Ale to jeszcze nie wszystko, ponieważ dla odważnych Camp4 zapewnia warsztaty survivalowe, podczas których nauczą się oni wiązać węzły, rozkładać namioty, jak wezwać pierwszą pomoc oraz jak jej udzielić. Zajęcia ruchowe stawiają na rozwój koordynacji ruchowej i poprawiają sprawność motyryczną ruchu. Wyrabiają też umiejętność koncetracji i odpowiedzialność za siebie i innych.   

Hala Wspinaczkowa CAMP4
ul. Krasnowolska 50
Warszawa
www.halawspinaczkowa.pl​

Centrum Tańca Szczepan

Półkolonie z Centrum Tańca Szczepan to sprawdzone, ciekawe zajęcia tematyczne z wychowawcą, nauka nowych super wakacyjnych tańców, a także zabawy na świeżym powietrzu  i relaks podczas kąpieli wodnych i słonecznych na gdyńskiej plaży, oczywiście pod czujnym okiem ratownika.

Na półkolonie zapraszamy dzieci uczęszczające na zajęcia taneczne Ogólnopolskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier, jak również wszystkie osoby już od 6 roku życia, które nie korzystają z naszych zajęć, a mają ochotę wziąć udział w półkoloniach.

MIEJSCE: SIEDZIBA Centrum Tańca Szczepan ul. Lelewela 17, 81-331 Gdynia, godz. 7.00 -16.30

turnus I: 25-29.06.2018 r. - Piraci wzburzonych mórz
turnus II: 2-6.07.2018 r. - W indiańskiej wiosce
turnus III: 9-13.07.2018 r. - Artystycznie, kreatywnie
turnus IV: 16-20.07.2018 r. -Tropiciele przygód
turnus V: 23-27.07.2018 r. - Piraci wzburzonych mórz
turnus VI: 30.07-3.08.2018 r. - W indiańskiej wiosce
turnus VII: 6-10.08.2018 r. - Artystycznie, kreatywnie
turnus VIII: 16-20.07.2018 r. - Tropiciele przygód
turnus IX: 27-31.08.2018 r. - Zakończenie wakacji z przytupem

Szczegóły na www.ctszczepan.pl i nr tel 502 547 479

Centrum Tańca Szczepan
ul.Joachima Lelewela 17
81-331 Gdynia
www.ctszczepan.pl

FUN CLIMB

W ramach półkolonii Avatar Summer Camp zapraszamy wszystkie dzieci z Krakowa w wieku 6-14 lat na zajęcia wspinaczkowe, które będą się odbywać od poniedziałku do piątku w godzinach między 8:00 a 16:00  w sześciu możliwych turnusach:

1 turnus    2-6.07.2018
2 turnus    9-13.07.2018
3 turnus    23-27.07.2018
4 turnus    6-10.08.2018
5 turnus    20-24.08.2018
6 turnus    27-31.08.2018

W ramach 5-dniowej rozrywki dzieci mogą korzystać ze ścianek wspinaczkowych, strefy FunClimb, salki do ćwiczeń czy antresoli z placem zabaw. W cenie turnusu oferują też: sprzęt wspinaczkowy dla każdego uczestnika, zajęcia w godz. 8:00-16:00, pełne wyżywienie, bilety przejazdu komunikacją miejską, całkowite opłacenie wyjścia do jump parku 300frayda (transport uczestników, bilet wstępu, opieka instruktora akrobatyki i gimnastyki w obiekcie). Zajęcia oparte o autorski program, prowadzone przez pełnych pasji doświadczonych instruktorów i animatorów. Oprócz tego dzieciaki mogą skorzystać z różnorodnych atrakcji, a wśród nich dużo wspinania czy zabawy na świeżym powietrzu. Możliwa będzie także wizyta w parku doświadczeń oraz jednorazowe wyjście do jump park 300frayda / trampoliny, nauka podstaw akrobatyki. Dla chętnych odbędą się też jednorazowe zajęcia fitness, tańce lub zajęcia ze sztuk walki. 
 
  
 
 
AVATAR CENTRALA RUCHU
Centralna 51
31-586 Kraków

Dzięki półkoloniom w mieście i koloniom poza miejscem zamieszkania lato nie będzie nudne, a dzieci przeżyją niezapomnianą przygodę. Nauka zostanie połączona z dobrą zabawą, a mali uczestnicy odkryją nowe oblicze dawno już zapomnianych gier, zabaw i umiejętności.  

 
Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę