Szukaj
Aktualnie jesteś: Strona główna Artykuły DZIECIAKI U FRYZJERA

DZIECIAKI U FRYZJERA

5 SPOSOBÓW NA UDANĄ WIZYTĘ U FRYZJERA.

Ostatnio zastanawiałam się, kiedy jest dobry moment na pójście z dzieckiem do fryzjera?

Niektóre dzieci potrafią bez problemu usiąść na fotelu fryzjerskim i poddać się zabiegom upiększającym, natomiast są też takie, które panicznie boją się tego, co może je tam spotkać.

Często nie zależy to od wieku dziecka, ale od tego, że nasza pociecha nie wie, czego może się spodziewać w trakcie takiej wizyty u fryzjera.

Dla rodziców tych drugich dzieci przygotowałam 5 niezawodnych metod na udaną wizytę u fryzjera:

ZAPROPONUJ DZIECKU ZABAWĘ W DOMU

Bawcie sie we fryzjera, zamieniajcie się rolami, raz Ty bądź fryzjerem, raz dziecko. Przygotuj spinki, plastikowe nożyczki, wcześniej informując dziecko o tym, że to zabawa na niby. Pozwól dziecku, aby Cię czesało, robiło Ci przeróżne fryzury. W trakcie zabawy zachowuj się jak prawdziwy fryzjer. Jestem przekonana, że to pomoże dziecku oswoić się z nieznaną sytuacją.

OPOWIEDZ DZIECKU, JAK WYGLĄDA PRAWDZIWA WIZYTA U FRYZJERA

Opisz dziecku, jak wygląda prawdziwa wizyta u fryzjera, wytłumacz w jakim celu się tam idzie i jak to wygląda.  Możesz też pokazać filmy, które zobrazują Twojej pociesze nową sytuację, w której już za niedługo się znajdzie.

ZABIERZ DZIECKO ZE SOBĄ DO FRYZERA

Kiedy ty będziesz się wybierać do fryzjera, zabierz też swoje dziecko, ma ono wtedy czas na obserwacje tego, co dzieje się w trakcie takiej wizyty.

POKAŻ MALUCHOWI, ŻE OBCINANIE WŁOSÓW NIE BOLI

Pokaż dziecku, że to „nie boli”. Moższ posłużyć się kawałkiem swojego włosa lub dziecka zagiąć jego końcówki i pokazać że nie odczuwasz bólu.

FRYZJERZY DLA DZIECI

Ostatni punkt, ale chyba najważniejszy: zaprowadź swoją pociechę do fryzjera przyjaznego dziecku, gdzie maluch poczuje się bezpiecznie. Są to miejsca z reguły wesołe i kolorowe, gdzie przygotowane są specjalne stanowiska zarówno dla młodszych jak i starszych dzieci, na przykład w kształcie samochodzika czy jakiegoś zwierzątka. Ponadto unikalny wystrój wnętrza pomoże dziecku przenieść się do krainy bohaterów bajkowych. Salony te proponują zazwyczaj niekonwencjonalne metody strzyżenia oraz indywidualne podejście do dziecka.

Pamiętaj o tym, że zawsze boimy się czegoś, co jest dla nas obce i nieznane. Postaraj się, aby Twój szkrab otrzymał od Ciebie jak najwięcej informacji w temacie wyjścia do fryzjera. Mam nadzieję, że moje wskazówki pomogą Wam w tej przygodzie, a Twoje dziecko będzie wspominać wyjście do fryzjera jako dobrą zabawę.

Powodzenia!

Poniżej nasze propozycje fryzjerów przyjaznych dzieciom:
 
Katowice - LUCKY LOOK 
Kielce - MEXXX  
Poznań - LOLO MANOLO
Warszawa - CZUPRYNKI          
 
 
5 SPOSOBÓW NA UDANĄ WIZYTĘ U FRYZJERA
 
 
Ostatnio zastanawiałam się, kiedy jest dobry moment na pójście z dzieckiem do fryzjera?
 
 
Niektóre dzieci potrafią bez problemu usiąść na fotelu fryzjerskim i poddać się zabiegom upiększającym, natomiast są też takie, które panicznie boją się tego co może je tam spotkać.
 
 
Często nie zależy to od wieku dziecka, ale od tego, iż pociecha nasza nie wie, czego może się spodziewać w trakcie takiej wizyty u fryzjera.
 
 
Dla rodziców tych drugich dzieci przygotowałam 5 niezawodnych metod na udaną wizytę u fryzjera.
 
ZAPROPONUJ DZIECKU ZABAWĘ W DOMU
 
Bawcie sie we fryzjera, zamieniajcie się rolami, raz Ty bądź fryzjerem, raz dziecko. Przygotuj spinki, plastikowe nożyczki, wcześniej informując dziecko o tym,że to zabawa na niby. Pozwól dziecku, aby robiło Ci przeróżne fryzury, czesało Ci włosy. W trakcie zabawy zachowuj się jak prawdziwy fryzjer. Jestem przekonana, że to pomoże dziecku oswoić się z nieznaną sytuacją.
 
OPOWIEDZ DZIECKU JAK WYGLĄDA PRAWDZIWA WIZYTA U FRYZJERA
 
Opisz dziecku jak wygląda prawdziwa wizyta u fryzjera, wytłumacz w jakim celu się tam idzie i jak to wygląda.  Możesz też pokazać filmy, które zobrazują Twojej pociesze nową sytuację, w której już za niedługo się znajdzie. 
 
ZABIERZ DZIECKO ZE SOBĄ DO FRYZERA
 
Kiedy ty będziesz się wybierać do fryzjera, zabierz też swoje dziecko, ma ono wtedy czas na obserwacje tego co dzieje się w trakcie takiej wizyty.
 
POKAŻ MALUCHOWI, ŻE OBCINANIE WŁOSÓW NIE BOLI
 
Pokaż dziecku, że to  „nie boli”. Moższ posłużyć się kawałkiem swojego  włosa lub dziecka zagiąć jego końcówki i pokazać że nie odczuwasz bólu.
 
FRYZJERZY DLA DZIECI
 
Ostatni punkt, ale chyba najważniejszy, zaprowadź swoją pociechę do fryzjera przyjaznego dziecku, gdzie dziecko poczuje się bezpiecznie. Są to miejsca z reguły wesołe i kolorowe, gdzie przygotowane są specjalne stanowisko zarówno dla młodszych jak i starszych dzieci, na przykład w kształcie samochodzika czy jakiegoś zwierzątka. Ponadto unikalny wystrój wnętrza pomoże dziecku przenieś się do krainy bohaterów bajkowych. Salony te proponują zazwyczaj niekonwencjonalne metody strzyżenia oraz indywidualne podejście do dziecka.
 
Pamiętaj o tym ,że zawsze boimy się czegoś co jest dla nas obce i nieznane. Postaraj się, aby Twój szkrab otrzymał od Ciebie jak najwięcej informacji w temacie wyjścia do fryzjera. Mam nadzieję, że moje wskazówki pomogą Wam w tej przygodzie, a Twoje dziecko będzie wspominać wyjście do fryzjera jako dobrą zabawę.
 
Powodzenia.
 
Poniżej nasze propozycje fryzjerów przyjaznych dzieciom:
Katarzyna Karewicz

Autor: Katarzyna Karewicz

Zawodowo zajmuje się sprzedażą, a w wolnym czasie lubi jeździć na rowerze i śpiewać.
Prywatnie mama Hani i Basi.

 
Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę