Szukaj
Aktualnie jesteś: Strona główna Artykuły JAKIE OKULARY WYBRAĆ DLA DZIECKA?

JAKIE OKULARY WYBRAĆ DLA DZIECKA?

Jeszcze kilkanaście lat temu dzieci, które musiały nosić okulary, przeżywały prawdziwe katusze. Okulary kojarzyły się z przede wszystkim z przykrym obowiązkiem, a dla rówieśników były powodem do śmiechu i nieustających żartów. Dziś każde niemal dziecko pragnie posiadać ten modny gadżet, gdyż w niczym nie przypominają dawnych, topornych i smutnych oprawek. Ciekawe kształty i ogromny wybór kolorów sprawiają, że maluchy mogą wybierać egzemplarze doskonale dopasowane do ich preferencji. Dowiedz się, jak prawidłowo dobrać okulary korekcyjne dla dzieci i spraw, by czas noszenia okularów stał się dla Twojego dziecka niezwykłą i barwną przygodą.

Dopasuj kształt okularów do twarzy

Wiele profesjonalnych salonów optycznych ma w swojej ofercie okulary dla dzieci. Wybierając się na przymiarkę do salonu, możemy, oczywiście, liczyć na fachową pomoc i poradę obsługi. Powinniśmy jednak wiedzieć, na co warto zwrócić uwagę, zanim zdecydujemy się na zakup.

Okulary  dziecięce powinny być przede wszystkim wygodne. Dzieci często zachwycają się fantazyjnym wyglądem oprawek, zanim jednak ulegniemy ich gorącym namowom, upewnijmy się, że oprawki dobrze leżą i nie uciskają małego noska. W przeciwnym razie dziecko szybko może się zniechęcić do noszenia okularów – tłumaczy ekspert z 1242.eu.

Oprawki okularowe dla dzieci muszą być wygodne – każdy, nawet najmniejszy ucisk, który czujemy w salonie, będzie bardziej uciążliwy w ciągu dnia, z każdą minutą noszenia okularów. Dlatego, zanim sięgniemy po gotówkę, by zapłacić za wybrany towar, zapytajmy nasze dziecko, czy okulary nie uciskają noska i czy zauszniki są wygodne. Niektóre pary mają możliwość regulacji, inne, niestety, mogą okazać się po prostu nie dla nas.

Warto zwrócić też uwagę, czy wybrane okulary nie są zbyt szerokie i czy nie odstają po bokach. Ten problem może szczególnie dotykać dzieci o wąskich buziach. Gdyby tak się stało, warto zapytać obsługę salonu, czy wybrana para okularów występuje też w innych rozmiarach – salony często sprowadzają oprawki w kilku rozmiarach, by łatwiej było je dobrać klientom.

Pozwól dziecku wybrać ulubione oprawki okularowe

Okulary dziecięce produkowane są obecnie w wielu interesujących wersjach, by zachęcić małych klientów do chętnego noszenia oprawek i dbania w ten sposób o swój wzrok. Choć oferta okularów dla dorosłych jest zdecydowanie bogatsza, również mali klienci znajdą interesującą propozycję dla siebie.

Okulary dziecięce projektowane są według najnowszych trendów. Wyraziste oprawki, soczyste kolory, solidne wykonanie – to sprawia, że maluchy chętnie noszą je na co dzień – wyjaśnia ekspert z 1242.eu.

Dzisiejsze okulary korekcyjne dla dzieci mają niewiele wspólnego z okularami, które pamiętamy sprzed lat. Są przede wszystkim kolorowe, ładnie wykonane, niektóre zdobione są dodatkowo bajkowymi aplikacjami. By mieć gwarancję, że nasz maluch chętnie będzie nosił swoje okulary, powinniśmy pozwolić mu wybrać model dla siebie. Dzięki temu, zyskamy pewność, że oprawki faktycznie trafiają w gust dziecka i że po kilku dniach nie wylądują w szufladzie biurka.

Oprawki okularowe dla dzieci to modny i praktyczny dodatek do każdej stylizacji. Dzieci zwracają dziś ogromną uwagę na wygląd, dlatego warto pozwolić im wybrać takie oprawki, w jakich będą czuły się naprawdę dobrze. Jeśli nasza córka zakochana w zielonym nie wyobraża sobie noszenia stonowanych, eleganckich oprawek – nie naciskajmy. W przeciwnym razie, możemy skutecznie zniechęcić dziecko do noszenia okularów na długi czas – a to mogłoby negatywnie odbić się na zdrowiu naszej pociechy.

 
Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę