Szukaj
Aktualnie jesteś: Strona główna Artykuły KLOCKI LEGO® DLA DZIEWCZYNKI – JAKI ZESTAW WYBRAĆ?

KLOCKI LEGO® DLA DZIEWCZYNKI – JAKI ZESTAW WYBRAĆ?

Klocki LEGO® to obecnie najbardziej rozchwytywana przez dzieci zabawka. Wielu dorosłym wydaje się, że gadżety duńskiej marki podobają się tylko chłopcom. Błąd! Bogata oferta oraz coraz to nowe kolekcje spowodowały, iż klockami LEGO® zainteresowały się także dziewczynki. Poniżej przedstawiamy kilka zestawów, które warto mieć na uwadze, szukając dla niej prezentu.

LEGO® Disney Princess Uroczysta łódź Arielki

Ten zestaw dedykowany jest dziewczynkom powyżej 6. roku życia i – jak można się domyślić na podstawie nazwy, znajdują się w nim elementy do rekonstrukcji łodzi z filmu Disneya „Mała Syrenka”. Z ponad 300 klocków można zbudować nie tylko łódź, ale także altankę, którą można połączyć potem z innymi zestawami z serii. Co więcej, w komplecie są także minifigurki Arielki, kraba Sebastiana oraz księcia Eryka. Koszt to ok. 230-250 zł.

LEGO® Duplo Hebratka u Belli

Wśród bogatego asortymentu sklepów takich jak salonklockow.pl specjalizujących się w sprzedaży klocków LEGO®, można znaleźć zestawy z kolekcji LEGO® Duplo. Co je wyróżnia na tle innych? Wiek dzieci, z myślą o których powstały. LEGO® Duplo to komplety klocków dla najmłodszych, czyli dla dzieci od 2 do 5 lat. Szukasz czegoś dla dziewczynki w tym wieku? Sprawdzić się może LEGO® Duplo Herbatka u Belli. Podobnie jak zestaw wyżej, utrzymany jest w stylistyce bajki – tym razem bajki o „Pięknej i Bestii”. Wszystkie znajdujące się elementy (jest ich łącznie 19) są kolorowe i poręczne. Mają też zaokrąglone brzegi, dzięki czemu nie ma obawy, że będą dla dziecka niebezpieczne. Zestaw świetnie sprawdzi się przy czytaniu wspomnianej baśni. Można też wykorzystać go do nauki nazw kolorów.

LEGO® Friends Furgonetka Olivii

Seria LEGO® Friends to obecnie najpopularniejsza kolekcja dedykowana dziewczynkom. Fikcyjne miasto Hearlake City oraz bohaterki takie jak Stephanie, Olivia, Andrea czy Mia znane są małym    miłośnikom LEGO® na całym świecie. Wśród najnowszych kompletów można znaleźć LEGO® Friends Furgonetka Olivii, który zawiera 233 części. W skład zestawu wchodzą minifigurki Olivii oraz jej kota, Vegi, a także klocki do zbudowania modelu furgonetki i fragmentu parku.

 

 
Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę