Szukaj
Aktualnie jesteś: Strona główna Artykuły KONSOLA DO GIER DLA DZIECKA – SPRAWDŹ KIEDY WARTO JĄ KUPIĆ

KONSOLA DO GIER DLA DZIECKA – SPRAWDŹ KIEDY WARTO JĄ KUPIĆ

Twoje dziecko od dłuższego czasu namawia Cię, abyś kupił mu konsolę, ale masz wątpliwości, czy to dobry pomysł? Boisz się, że wirtualna rozrywka będzie odciągała je od nauki i zabawy na świeżym powietrzu? Sprawdź, kiedy warto kupić dziecku konsolę i jak poradzić sobie z dylematami wychowawczymi. Poznaj gry, które nie tylko będą bawić, ale i rozwijać Twojego malucha!

Czy warto kupić dziecku konsolę?

Gry wideo potrafią wciągać na wiele godzin – wiedzą o tym również dorośli, którzy są zresztą głównym odbiorcą konsol do gier. Widać to zresztą także po wydawanych tytułach gier, które często są brutalne, krwawe i absolutnie nie przystosowane do potrzeb dzieci. Czy warto zatem kupić konsolę dla młodszych domowników? To zależy od wielu czynników, chociażby od wieku malucha. Jeśli jednak posiadasz dzieci już w wieku szkolnym, zabawa na konsoli może stać się nie tylko przyjemnym sposobem na spędzenie wolnego czasu, ale i okazją do rozwoju. Pamiętaj jednak, aby decydując się na ten krok, ustalić zasady użytkowania konsoli. Najlepiej umówić się, że dziecko będzie mogło grać na konsoli w weekendy, ok. 2-3 dziennie. Dodatkowy czas spędzony na konsoli można traktować jako nagrodę za dobre wyniki w nauce lub wykonanie dodatkowych zadań domowych. Niech jednak granie w gry nie stanie się jedyną rozrywką Twojego dziecka.

Jaką konsolę dla dziecka wybrać?

Jeśli już zdecydowałeś się na taki krok, jakim jest zakup konsoli do gier dla dziecka, musisz się zastanowić nad tym, jaki model wybrać. Na pewno na początek wystarczą im starsze wersje konsoli Xbox lub Playstation, które jednocześnie są nieraz dwukrotnie tańsze od najnowszej generacji. Xbox One i PS4 to natomiast dobry wybór dla nastolatków, dla których ważny jest dostęp do nowości wśród gier. Świetnie sprawdzi się również konsola dla dzieci Nintendo Switch, która sprawdzi się zarówno do nowych gier, jak Diabli III, jak i kultowych pozycji, np. Super Mario Odyssey.

Do czego konsola może służyć dziecku?

Należy wyszczególnić kilka sposobów na spędzanie wolnego czasu przy wykorzystaniu konsoli:

  • gry wideo – dziecko przede wszystkim będzie chciało grać w gry i nie ma w tym nic złego, o ile zadbasz o to, by były one dopasowane do wieku malucha. Warto postawić na rozwijające wyobraźnię i logiczne myślenie gry, takie jak np. Minecraft. Twoja pociecha nauczy się dzięki temu podejmowania decyzji, ale również radzenia sobie z ich konsekwencjami,
  • inne rozrywki – konsole do gier obecnie dają o wiele więcej możliwości niż tylko instalowanie gier wideo. Pozwalają również na oglądanie filmów, korzystanie z aplikacji do bajek i seriali, a także surfowanie po internecie i słuchanie muzyki,
  • zabawa poprzez ruch – dobrym wyborem będzie również kupienie dziecku konsoli wyposażonej w kontroler ruchu. Do nich bez trudu dokupisz gry opierające się na wykonywaniu określonej sekwencji ruchów w celu zdobywania kolejnych poziomów – przykładem takich pozycji może być Just Dance czy też Kinect Sports. Dzięki nim masz pewność, że Twoje dziecko będzie aktywne fizycznie, nawet jeśli spędzi kilka godzin grając w gry.
 
Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę