Szukaj
Aktualnie jesteś: Strona główna Artykuły MAMY KALENDARZ

MAMY KALENDARZ

CZYLI PLANOWANIE ROKU SZKOLNEGO NAM NIE STRASZNE!

Rok szkolny za pasem i już niedługo zaczniemy organizować sprawy szkolne i przedszkolne naszych dzieci oraz plany związane z zajęciami dodatkowymi. Jestem mamą dwójki dzieci i żoną męża, który nie pamięta o różnych wydarzeniach, dlatego pomoc w postaci funkcjonalnego kalendarza była w naszym przypadku jedynie kwestią czasu. I w ten oto sposób, 4 lata temu zawitał do nas Mamy Kalendarz. Został on stworzony z myślą o rodzinach, które w natłoku pracy i obowiązków zapominają o ważnych sprawach.

Wystarczy poświęcić chwilę, aby wypełnić kalendarz wydarzeniami z góry już ustalonymi, a potem na bieżąco uzupełniać informacje, które są dla nas niezbędne przy organizacji tygodnia czy miesiąca życia całej rodziny.

Teraz opiszę Wam pokrótce, jak wykorzystać w pełni wszystkie funkcjonalności tego sprytnego narzędzia. Ogólnie przeznaczenie kalendarza to planowanie czasu całej rodziny zaczynając od małych domowników, poprzez dużych aż do naszych pupili, jeśli takowych posiadamy. Kalendarz rozpoczyna się od września, czyli wtedy, kiedy rusza cała organizacja związana z planowaniem szkoły, przedszkola i innych aktywności naszych dzieci. Do pomocy służą przyjazne naklejki symbolizujące różnego rodzaju wydarzenia np. znaczek prezentu, który pozwala nam na oznaczenie czyichś urodzin czy znaczek stetoskopu symbolizujący wizytę u lekarza. Do tego wszystkiego dołączony jest pisak umieszczony na dole kalendarza. Mi najbardziej do gustu przypadła właśnie ta wspomniana dolna część kalendarza, gdzie znajduje się odrywana lista zakupów. W ciągu tygodnia zapisuję sobie rzeczy, które potrzebuję kupić, a idąc na zakupy odrywam listę i chowam do portfela.

Fajnym pomysłem jest zaangażowanie całej rodziny w wypełnianie kalendarza, dzieci mogą naklejać naklejki, a rodzice odpowiednio opisywać wydarzenia. Ponadto jest to genialne narzędzie dla naszych mężów, którzy nie mają głowy do pamiętania o imieninach cioci czy urodzinach babci. Warto pamiętać, aby kalendarz wisiał w centralnym miejscu w domu. U nas jest to kuchnia, tuż obok lodówki, gdzie bardzo często zaglądamy.

Kalendarz posiada również kieszonkę, która umieszczona jest na końcu, gdzie można schować rachunki czy jakieś notatki i do nich wrócić w dowolnym momencie.

Dzięki dużym wymiarom kalendarza - 30x38cm (czyli więcej niż A3), pomieścimy w nim wszystkie nasze notatki i plany, a dodatkowe kolumny w pionie przygotowane są dla każdego domownika osobno. Mając podgląd tygodniowy możemy zerkać zarówno na nasze plany jak i na zapiski pozostałych domowników.

Za chwilę nastanie czas jesiennej szarugi i częstszych wizyt popołudniowych u naszych przyjaciół czy znajomych. Zamiast zastanawiać się, co im podarować, przynieś im Mamy Kalendarz! Na pewno będą się cieszyć z takiego upominku przez okrągły rok. Jest to prezent dla całej rodziny: zarówno dla rodziców jak i dzieci, które mogą odnaleźć frajdę w jego wypełnianiu.

Bardzo gorąco polecam Mamy Kalendarz stworzony z miłości do rodziny. Nowoczesny design i przyjazna kolorystyka pozwalają na cieszenie się jego użytkowaniem przez 12 miesięcy. Twórczynie Kalendarza co roku zaskakują nas nowymi kolorami i pomysłami.

A jak Ty radzisz sobie z planowaniem i pamiętaniem?

Katarzyna Karewicz

Autor: Katarzyna Karewicz

Zawodowo zajmuje się sprzedażą, a w wolnym czasie lubi jeździć na rowerze i śpiewać.
Prywatnie mama Hani i Basi.

 
Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę