Szukaj
Aktualnie jesteś: Strona główna Artykuły POSTANOWIENIA NOWOROCZNE. JAK JE WYPEŁNIĆ?

POSTANOWIENIA NOWOROCZNE. JAK JE WYPEŁNIĆ?

Koniec roku to zawsze początek czegoś nowego i nadzieja na lepsze jutro. Z kieliszkiem szampana w dłoni życzymy sobie spełnienia wszystkich marzeń, ale też stawiamy sobie następne cele, rozbudzamy nadzieje. Jednak to tylko magia, a potem przychodzi rzeczywistość i ostatecznie okazuje się, że tylko niewielki odsetek ludzi potrafi dotrzymać danego sobie słowa. Jak jednak wytrwać w tych postanowienia oraz je spełnić? Jest na to kilka sposobów.

Zacznijmy od tego, że postanowienia noworoczne lubi każdy z nas

Po cichu wierzymy, iż każde wypowiedziane przez nas życzenie spełni się, a my będziemy szczęśliwi. Dlaczego tak się dzieje, skoro ten dzień jest jak każdy? Z prostej przyczyny. Uwielbiamy różnego rodzaju podsumowania w niemal wszystkich dziedzinach życia: polityka, kultura, sport. Pieczołowicie rozpatrujemy wtedy wszystkie nasze sukcesy i porażki. Tymi pierwszymi się chwalimy, a nad tymi drugimi rozpływamy się dość szeroko ze względu na swoją naturę. Komentujemy, ale czasem zastanawiamy się, co zmienić, aby było lepiej. Jest na to kilka sposobów, o którym poniżej Wam chcemy opowiedzieć. Zatem zaczynamy.  

Rzucić palenie, schudnąć, zacząć oszczędzać, przestać się denerwować itd. Jest tego mnóstwo. Niestety, większość niemożliwa do zrealizowania. Wiele z tych rzeczy wykluczają się też nawzajem. Zapomnijcie o tym na chwilę, usiądźcie wygodnie na kanapie z kubkiem swojej ulubionej kawy oraz czymś słodkim, weźcie notes oraz długopis i… zróbcie listę najważniejszych rzeczy, które będą priorytetem w tym roku, ale niech to nie będzie jakiś długi ciąg, który nie ma końca. Wybierz tylko te najważniejsze cele i poukładaj według kolejności, w jakiej chcesz, aby się spełniły. Może to też być tylko jeden punkt – ten najważniejszy, mający zmienić Wasze życie. konsekwentnie dążcie do jego realizacji. Pilnujcie, aby cel był realny, mierzalny i miał moment kulminacyjny.

Tylko realne postanowienia mają szansę na powodzenie. Nie piszcie więc nic w stylu: „nie będę się denerwować” czy „zacznę mniej jeść”, jeśli lubicie często zaglądać do lodówki. Takie rzeczy nigdy nie będą miały pozytywnego zakończenia. Narażą Was tylko na porażkę oraz niepotrzebny stres z nią związani. Znów zaczniecie myśleć o sobie źle i popadniecie w dół, a to nikomu się nie przysłuży. Pamiętajcie, że najważniejsze w walce z powodzeniem jest bycie konsekwentnym, ponieważ obranie celu to dopiero początek Waszej drogi.      

Zanim zaczniecie się katować za brak wytrwałości w postanowieniach z ubiegłego roku, zastanówcie się, gdzie leży problem. Wyciągnijcie wnioski i spróbujcie od nowa, ale tym razem z gotowym planem. Lepiej zmienić postanowienie, cel niż od nowa zmuszać się do wykonywania czegoś, do czego nie jesteście przekonani.

Najważniejsza jest wytrwałość i konsekwencja. Bez tego nic nie osiągniemy. Cóż z tego, że zapragniemy np. nauczyć się języka angielskiego, kiedy nie potrafimy znaleźć na to czasu oraz chęci. Albo gdy zaczniemy biegać, ponieważ „taka jest teraz moda”, a po 2 dniach okaże się, że wczesne wstawanie nie jest naszą mocną stroną, więc rezygnujemy. Ustalmy więc jakiś limit obowiązków będących trampoliną do celu. Lepiej robić coś, co nam sprawia przyjemność, niż poddać się po krótkim czasie. Wtedy osiągniemy sukces, a przecież o to chodzi w spełnianiu marzeń.    

A Wy macie już ustalone cele na ten rok? Jak Wam idzie ich wypełnianie? Podzielcie się z nami swoimi postanowieniami na 2018 rok.        

 
Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę