Szukaj
Aktualnie jesteś: Strona główna Artykuły RODZIC I GRYFNA KULTURA

RODZIC I GRYFNA KULTURA

CZYLI CO MOŻNA ROBIĆ W PIĄTKOWE WIECZORY MAJĄC MAŁE DZIECI

 

Rodzic też człowiek i raz na jakiś czas chciałby wybrać się na wieczorny spektakl, koncert lub po prostu spotkać się ze znajomymi albo zjeść kolację na mieście. Szczęśliwi Ci rodzice, którzy mogą skorzystać z pomocy dziadka i babci lub "ulubionej cioci i wujka". Jednak nie zawsze mamy możliwość zostawić nasze pociechy pod opieką zaufanych osób.

Co zrobić kiedy takiej możliwości nie mamy, a suma kosztów opiekunki i biletów na wydarzenia kulturalne przekracza nasz domowy budżet?

Coraz częściej możemy się spotkać z projektami skierowanymi do rodziców, które polegają na zapewnieniu opieki dzieciom podczas spektakli teatralnych i to za naprawdę nie duże pieniądze. Rodzic ogląda spektakl, a w tym czasie jego pociecha bawi się na warsztatach organizowanych w teatrze. Popytajcie w swoich miejscowościach, może akurat teatr w Waszym mieście ma w ofercie opiekę dla dzieci podczas wybranych spektakli?

Jeżeli natomiast mieszkacie w Katowicach lub okolicy, to właśnie rusza akcja "Rodzic i Gryfna Kultura" organizowana przez Gryfne Granie, której Partnerami zostali: Muzeum Śląskie, Filharmonia Śląska, Teatr Śląski, Kinoteatr Rialto oraz kino Światowid. Jest to o tyle ciekawy pomysł, że nie ogranicza się tylko do teatrów, a daje możliwość skorzystania z opieki dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat, każdemu zainteresowanemu rodzicowi. Jeśli więc chcecie w piatkowy wieczór wybrać się do kina, teatru, na spektakl, do muzeum lub np. spotkać się ze znajomymi i potrzebujecie fachowej opieki dla swojej pociechy, to jest to rozwiązanie dla Was.

Na czym dokładnie polega projekt? W jeden piątek w miesiącu (31. marca, 21. kwietnia, 19. maja oraz 9. czerwca) możecie przyprowadzić swoje dziecko do Gryfnego Grania w godzinach 18:00 – 21:30. Istnieje możliwość pozostawienia dziecka we wcześniejszych godzinach, jeżeli macie ochotę wybrać się na seans filmowy, który rozpoczyna się wcześniej. Pamiętajcie, że obowiązuje telefoniczna rezerwacja miejsc. Gryfne Granie mieści się w samym centrum Katowic, w pobliżu wielu instytuacji kulturalnych i jest kolorowym, przyjaznym dzieciom miejscem.

Co czeka na dzieciaki w piątkowe wieczory? Przede wszystkim potyczki w różnorakie gry planszowe, będące świetna alternatywą dla gier elektronicznych, prace plastyczne dla tych dzieciaków które uwielbiają malować, rysować, wycinać i kleić, a także kolorowa ciastolina, z której mogą powstać prawdziwe cuda. Jednym słowem, dzieciaki na pewno nie będą się nudzić!

A teraz odpowiedź na najważniejsze pytanie, czyli: ile to będzie rodzica kosztować? Są dwie opcje cenowe. Rodzic zapłaci za opiekę 15 zł okazując bilet z wydarzenia kulturalnego odbywającego się w danym dniu u Partnerów akcji lub 30 zł jeżeli chce skorzystać z oferty innych instytucji bądź ma inny pomysł na spędzenie piątkowego wieczoru.

Jeżeli temat Was zainteresował, to warto śledzić wydarzenie akcji na profilu FB, które dostępne jest pod linkiem:

www.facebook.com/events/1107639706047990

Posiadanie dzieci, to nie koniec naszego życia towarszystkiego, warto więc porozglądać się za ciekawymi projektami, gdyż coraz częściej realizowane są fajne pomysły, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom rodziców i nie rujnują budżetu domowego. Wy w kinie lub teatrze, a wasze dzieciaki pod opieką pedagogów i animatorów - czyż nie brzmi to dobrze?

Julia Pirowska

Autor: Julia Pirowska

 Pedagog, kierownik Gryfnego Grania, prywatnie miłośniczka gier planszowych.

 
Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę