Szukaj
Aktualnie jesteś: Strona główna Artykuły SKĄD WZIĄĆ PIENIĄDZE NA KOLONIE DLA DZIECI?

SKĄD WZIĄĆ PIENIĄDZE NA KOLONIE DLA DZIECI?

WAKACJE – LABA DLA DZIECI I WYZWANIE ORGANIZACYJNE DLA RODZICÓW

W roku szkolnym czas rodziny jest zazwyczaj dobrze zorganizowany. Rodzice chodzą do pracy, dzieci do szkoły, a po swoich zajęciach po południu lub wieczorem wszyscy spotykają się w domu. To typowy i dość często spotykany model życia rodzinnego Polaków, ale tylko w okresie od września do czerwca. Latem nadchodzą wakacje ku uciesze najmłodszych, ale okres ten bywa trudny do zagospodarowania przez rodziców, którzy nie mogą przecież iść na dwumiesięczny urlop, by zapewnić opiekę swoich dzieciom. Można wesprzeć się pomocą rodziny w opiece nad najmłodszymi, ale całe wakacje to raczej za długi czas na taki pobyt. Wakacje to doskonały moment, aby dziecko wyjechało z domu bez rodziców i spędziło czas w towarzystwie rówieśników. Wiedzą o tym organizatorzy przeróżnych eskapad, którzy prześcigają się w pomysłach na taki wypoczynek.

Co zrobić z dziećmi w czasie wakacji?

Dwa miesiące laby od zajęć szkolnych w okresie letniej pogody, warto wykorzystać na to, aby realizować i pielęgnować pasje, poznawać nowe miejsca, uprawiać sport na świeżym powietrzu czy też spędzać czas ze znajomymi, ucząc się współpracy oraz samodzielności. Oferta wyjazdów wakacyjnych i kolonii dla dzieci jest bardzo bogata i zróżnicowana. Każdy znajdzie coś dla siebie, aby wakacje były wspaniałym doświadczeniem. Niestety barierą mogą być pieniądze, które trzeba przeznaczyć na sfinansowanie takiego wyjazdu dla dziecka. Jeśli wyłożenie całej kwoty potrzebnej na opłacenie wyjazdu dla dziecka jest niemożliwe lub mocno obciąży domowy budżet, warto rozważyć zaciągnięcie pożyczki wakacyjnej : https://www.wonga.pl/mala-pozyczka-na-wakacje.

Pożyczka na wakacje?

Zanim zapadnie decyzja o pożyczeniu pieniędzy na wyjazd wakacyjny, trzeba rozważyć czy to na pewno konieczne i obliczyć tylko taką kwotę, jaka jest potrzebna. Ubieganie się o taki kredyt jest proste, decyzja od pożyczkodawcy szybka i pieniądze można mieć błyskawicznie na koncie, przez Internet, bez wizyty w placówce firmy pożyczkowej. Decyzję o zaciągnięciu pożyczki można więc podjąć w ostatniej chwili. Tak łatwy sposób pożyczania nie powinien skłaniać do zaciągania wyższego kredytu niż rzeczywiście jest potrzebny. Najlepiej jeśli pożyczka na wakacje ma być tylko uzupełnieniem brakującej kwoty, której nie udało się wcześniej odłożyć.

Ile kosztują kolonie dla dziecka i jak je sfinansować?

Koszty wyjazdu na kolonie nie kończą się na wpłacie określonej kwoty do organizatorów. Często dodatkowym wydatkiem jest wyposażenie dziecka na wyjazd – zakup ubrań, sprzętu turystycznego czy kieszonkowe, bez którego ani rusz na obozie czy koloniach, jeśli dziecko ma się dodatkowo nauczyć gospodarowania pieniędzmi z dala od domu. Po obliczeniu całej potrzebnej kwoty będzie wiadomo, ile pieniędzy brakuje i o jaką pożyczkę złożyć wniosek. Na wonga.pl można zaciągnąć pożyczkę krótkoterminową (do 1500 zł ze spłatą w ciągu 60 dni) lub długoterminową do 3000 zł spłacaną w ratach przez maksymalnie rok.

Wonga oferuje pożyczki online. Oznacza to, że złożenie wniosku, przedstawienie warunków, zawarcie umowy i wypłata pieniędzy odbywają się przez Internet. Dla klientów pożyczających pieniądze w wonga.pl po raz pierwszy koszt pożyczki krótkoterminowej wynosi jedynie 10 zł.

Jeśli więc na drodze do wymarzonego wyjazdu dziecka na kolonie w okresie wakacji stoi bariera finansowa w postaci kilkuset złotych, nie warto zwlekać. Wspomnienia z wyjazdów wakacyjnych są bezcenne i pozostają w pamięci na długo, a pożyczka na wakacje w wonga.pl nie powinna obciążyć budżetu a na pewno pozwoli zrealizować wakacje marzeń i zorganizować wolny czas dziecku, gdy rodzice muszą pójść do pracy.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

 

 
Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę