Szukaj
Aktualnie jesteś: Strona główna Blogosfera STRASZNE BAJKI I FILMY DLA DZIECI NA HALLOWEEN I NIE TYLKO (CZ.2)

STRASZNE BAJKI I FILMY DLA DZIECI NA HALLOWEEN I NIE TYLKO (CZ.2)

Rok temu stworzyłam listę strasznych bajek i filmów dla dzieci na Halloween i nie tylko, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Nadal chętnie jest ona przeglądana. Postanowiłam odświeżyć temat, czyli stworzyć kontynuację. Poprzednio na liście znalazło się 31 propozycji, które możecie zobaczyć TU, a dziś uzupełniam listę o kolejnych 15 bardzo niepokojących pozycji. Aż strach się bać.

To co, zaczynamy? Przed Wami same straszne bajki i filmy dla dzieci:

„Gęsia skórka”

,,Gęsia skórka” to film dla dzieci powyżej 12. roku życia, choć wiele kin wpuszczało na seans dzieci w wieku 10 lat. Mój siedmiolatek, co prawda, oglądał już rok temu, ale na niego takie produkcje nie działają i po prostu się nie boi. Propozycja idealna do obejrzenia całą rodziną.

„Munio: Strażnik Księżyca”

Tą bajkę odkryłam całkiem niedawno i tak naprawdę to ona zainspirowała mnie do napisania drugiej części listy bajek na Halloween. Pomyślałam, że koniecznie powinna się znaleźć na liście i początkowo miałam listę tylko zaktualizować, ale wtedy przypomniało mi się mnóstwo innych, świetnych pozycji. ,,Munio: Strażnik Księżyca” to niezwykle ciekawa i mądra bajka, która momentami jest naprawdę straszna. Bohaterami są przedziwne stwory, którzy dzielą się oczywiście na tych dobrych i złych. Pozycja godna polecenia dla całej rodziny.

„Siedem minut po północy”

Zanim sięgnęłam po ten film, myślałam, że to typowa produkcja tylko dla młodych widzów. Oj, zaskoczyłam się! Film zdecydowanie godny polecenia również dorosłym, choć starsze dzieci będą oglądać film z ogromnym zaciekawieniem, nie wyniosą z filmu tyle, co dorosły. Tego widza film przytłoczy ogromem emocji. Spłakałam się, jak mało kiedy i jak mało kiedy wyciągnęłam tyle mądrości z filmu kierowanego w sumie do dzieci. Polecam z całego serca.

„Strażnicy marzeń”

Genialna bajka, która przy okazji świetnie wpisuje się w zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Propozycja dla najmłodszych widzów, ale także tych starszych.

„Kubo i dwie struny”

Kolejna propozycja to idealna bajka do obejrzenia przez całą rodzinkę. My uwielbiamy tego typu produkcje. Piękna opowieść o bardzo dzielnym chłopcu, który wyrusza w odległą podróż. Warto zobaczyć, ponieważ – oprócz ciekawej historii – bajka ma mnóstwo mądrości w sobie.

„Sekrety morza”

Za każdym razem, gdy oglądam tą bajkę, targają mną skrajne emocje. Zawsze też płaczę na koniec. Nie napiszę nic więcej niż: zobaczcie ją koniecznie.

„Za niebieskimi drzwiami”

Rewelacyjny film! I na dodatek, nasza rodzima produkcja. Zdecydowanie dla starszych dzieci, myślę, że powyżej 1o lat, choć w kinie były i mniejsze dzieci. Moje dzieciaki będą musiały trochę poczekać zanim pozwolę im obejrzeć ten film i już nie chodzi o to, że momentami jest naprawdę straszny. Film niesie ogromną wartość, mądrość i niesamowite emocje. Chciałabym, by dzieci były wystarczająco dojrzałe, żeby wynieść z tego filmu jak najwięcej.

„Planeta skarbów”

Kolejna pozycja jest jedną z ulubionych bajek mojego syna. Mógłby oglądać ją na okrągło i wcale mu się nie dziwię, bo to rewelacyjna opowieść. Koniecznie pokażcie ją dzieciom.

„Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa”

Tej ekranizacji chyba nikomu nie muszę przedstawiać. Rozważałam dodanie jej już w pierwszej części propozycji bajek i filmów na Halloween. Ostatecznie, z Narnii zrezygnowałam, twierdząc, że nie jest zbyt straszna. Darzę jednak wszystkie części ,,Opowieści z Narnii” ogromnym sentymentem i moje dzieci równie chętnie oglądają. Skoro w Halloween rządzą potwory i dziwne stwory, to w tej produkcji znajdziecie ich bardzo dużo. Polecam.

„Opowieści z Narnii: Książę Kaspian”

Ta część pojawiła się w moim zestawieniu z tego samego względu, jak powyżej. Zachęcam do obejrzenia, choć – moim zdaniem – jest to najsłabsza ekranizacja z trzech dotychczasowych, ale – mimo wszystko – godna uwagi młodego widza.

„Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu”

Ze wszystkich ekranizacji ,,Opowieści z Narnii” ta jest ulubioną mojego syna. Fan smoków wszelakich upodobał sobie tą część nie bez przyczyny. Warto zobaczyć.

„Igor”

,,Lepiej być dobrym nikim, niż kimś złym…” te słowa najlepiej oddają sedno bajki, która niesie wiele uniwersalnych mądrości. Pozycja godna zobaczenia całą rodziną, idealna również dla najmłodszych widzów.

„Potworna rodzinka”

Na koniec pozostawiłam trzy nowości kinowe. Pierwsza z nich w Polsce w kinie pojawi się 20. października, więc warto wybrać się z dziećmi na seans. Moje dzieciaki z pewnością będą zachwycone, ponieważ uwielbiają wszelkie bajki podobne do ,,Hotelu Transylwania”, a tu klimat wydaje mi się bardzo podobny. Przekonamy się już niebawem.

„Między nami wampirami”

Kolejną nowością jest ,,Między nami wampirami”, która w Polsce w kinie pojawi się 27. października. Jestem ciekawa polskiego dubbingu, ale – oglądając zwiastuny – śmiem zaryzykować, że będzie rewelacyjny, tak jak cała bajka.

„Coco”

Na tą pozycję czeka cała nasza rodzinka zakochana po uszy w ,,Księdze życia” i meksykańskiej kulturze. Światowa premiera planowana jest na 20. października. Jednak u nas w kinach film zawita dopiero 24. listopada. My wybierzemy się obowiązkowo, a Wy?
 
Zapraszam do komentowania i przeglądu pozostałych zestawień bajkowych i filmowych. Dajcie znać, jakie jeszcze bajki lub filmy polecacie, a które nie znalazły się w zestawieniu.

Sylwia Wośkowiak-Kierepka z sebucja.pl

Autor: Sylwia Wośkowiak-Kierepka z sebucja.pl

Matka, żona, pielęgniarka z wykształcenia i autorka bloga www.sebucja.pl. Pomaga mamom ujarzmić otaczającą je rzeczywistość. Inspiruje i daje cenne wskazówki na temat wychowania oraz zdrowia dzieci. Dzieli się doświadczeniem bycia matką dziecka przewlekle chorego i udowadnia innym, że z chorobą da się żyć.

Wróć do listy postów
 
Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę