Szukaj
Aktualnie jesteś: Strona główna Artykuły ŚWIĘTOWANIE DNIA DZIECKA

ŚWIĘTOWANIE DNIA DZIECKA

Dzień Dziecka to świetna okazja, aby zrezygnować z lekcji na rzecz wspólnej zabawy, ciekawych konkursów albo zawodów sportowych. Warto więc zaplanować z okazji święta wszystkich dzieci ciekawe atrakcje, w których udział będą mogli wziąć zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie szkoły podstawowej. O czym pamiętać przygotowując Dzień Dziecka?

W Dniu Dziecka szkoły rezygnują z zajęć lekcyjnych na rzecz wspólnej zabawy. Oczywiście, warto zaplanować spędzanie tego święta w taki sposób, aby nikt się nie nudził – zwolnienie z lekcji to nie wszystko. Pamiętajmy, że młodsi uczniowie szkół podstawowych będą woleli nieco inne rodzaje aktywności niż ich starsi koledzy. Planując Dzień Dziecka warto więc poprosić rodziców o pomoc w organizacji całego przedsięwzięcia i zastanowić się, co może ucieszyć dzieciaki. Poniżej kilka inspiracji i wskazówek dotyczących planowania tego święta w szkole.

 
Na sportowo
 
Początek czerwca to czas, kiedy słoneczna pogoda dopisuje i zachęca do odpoczynku na świeżym powietrzu. Większość dzieci lubi aktywność fizyczną, dlatego warto rozważyć zorganizowanie zawodów w biegach, sportach drużynowych bądź różnego rodzaju wyścigi. Pamiętajmy jednak, aby stopień trudności dostosowany był do wieku uczestników – w przypadku młodszych uczniów ciekawą propozycją będzie, np. bieg z przeszkodami lub wyścigi w workach, zaś starsze klasy mogą wziąć udział w zawodach koszykówki, siatkówki czy piłki nożnej, gdzie rywalizować będą ze sobą poszczególne klasy. Oczywiście, nie możemy zapominać, że liczy się przede wszystkim dobra zabawa i – oprócz nagród dla zwycięzców – należy też zadbać o upominki dla drużyn znajdujących się poza podium.
 
Coś dla maluchów
 
Młodsi uczniowie szkoły podstawowej mogą nie poradzić sobie z zawodami sportowymi, dlatego warto pomyśleć o innych ciekawych atrakcjach. Dobrym pomysłem jest na pewno wynajęcie animatorów, którzy doskonale wiedzą, jakie zabawy przypadną do gustu maluchom. To rozwiązanie świetnie sprawdzi się również w sytuacji, gdy na świętowanie Dnia Dziecka w szkole podstawowej zaproszone zostanie także młodsze rodzeństwo uczniów – dzięki animatorom wszyscy uczestnicy imprezy z całą pewnością będą się bawić świetnie. Oprócz wspólnej zabawy, specjaliści mogą też zaproponować konkursy dostosowane pod względem stopnia trudności do ich wieku.
 
Zaplecze techniczne
 
Planując Dzień Dziecka nie można też pomijać strony technicznej całego przedsięwzięcia. Warto więc pomyśleć o wynajęciu podestów scenicznych, dzięki którym w łatwy sposób można stworzyć scenę, gdzie odbędzie się uroczyste wręczenie nagród i upominków dla uczestników zabawy. Sprawdzą się one również w sytuacji, gdy program imprezy obejmuje część artystyczną bądź różnego rodzaju pokazy, np. tańca. Z racji tego, że nie są trudne w montażu, z powodzeniem dzięki nim można zbudować niemal dowolne konstrukcje sceniczne na miarę konkretnych potrzeb. Stabilne podesty sceniczne dobrej jakości znajdziecie na bscsystem.pl. Pamiętajmy też o odpowiednim nagłośnieniu, które ma ogromny wpływ na komfort widzów podczas różnego rodzaju przedstawień.
 
Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę