Szukaj
Aktualnie jesteś: Strona główna Artykuły URODZINY TEMATYCZNE? CZEMU NIE

URODZINY TEMATYCZNE? CZEMU NIE

Urodziny to najbardziej wyczekiwany przez wszystkich milusińskich dzień w roku, gdyż gwarantuje dobrą zabawę, ogrom życzeń i mnóstwo prezentów. Każdy w tym dniu chce czuć się wyjątkowy i być w centrum uwagi. Aby jednak tak było, trzeba solenizantowi zorganizować przyjęcie, które spełni jego marzenia i będzie niezapomnianym przeżyciem przez długie miesiące. Gdzie więc przygotować zabawę? 

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tematycznych sal zabaw dla najmłodszych, centrów kreatywności, akademii kulinarnych, miejsc do wspinaczki czy nauki sztuk walki oraz innych formy aktywności dla nieco starszych użytkowników. Infrastruktura dziecięco-rozrywkowa została w ostatnich latach tak rozbudowana, że nie trudno znaleźć coś, co zainteresuje nawet njawybredniejszego smyka bez względu na wiek. Wszystkie oferty bowiem są dopasowane do indywidualnych predyspozycji i zainteresowań solenizanta. Upodobania dzieci - a co za tym idzie - wymarzone miejsce przyjęcia urodzinowego zmienia się w miarę dorastania naszego milusińskiego.   

Oczywiście, jeśli ktoś chce, można też zrobić córeczce czy synkowi kinderbal w domu i zaprosić najbliższych oraz kolegów z klasy dziecka lub zwyczajnie zorganizować wspólną imprezę, jeśli ktoś z najbliższego otoczenia małego solenizanta ma urodziny w tym samym czasie. Łatwiej wtedy podzielić obowiązki kulinarne, obmyśleć temat przewodni imprezy oraz inne drobiazgi. Wystarczy tylko odrobinę chęci, fantazji oraz zaangażowania samych rodziców.

Dla tych bardziej wymagających jest też alternatywa w postaci dziecięcych oraz młodzieżowych punktów rozrywki, które zorganizują wszystko za nas. Wtedy już nie musimy się o nic martwić, gdyż zazwyczaj takie obiekty dysponują gotowymi ofertami dla każdej grupy wiekowej konstruowanymi w oparciu o najbardziej aktualne preferencje dziecka. Czasem można wprowadzić milusińskiego w świat bajek lub wykorzystać jego sportowe zamiłowania, np. zabierając go w miejsce, gdzie najważniejsza jest aktywność fizyczna, aby zorganizować zawody sportowe w strzelance czy wspinaczce na ściance albo wziąć pod uwagę jego chęć poznawania świata i zdobywania wiedzy podczas warsztatów. Warto pod tym względem zaufać profesjonalistom, którzy - nauczeni doświadczeniem - wiedzą, co robią, bo zwyczajnie lubią dzieci. Podczas tego rodzaju przyjęć jest też bezpiecznie, gdyż obsługa czuwa nad prawidłowym przebiegiem urodzin, więc smykowi nie powinno stać się nic złego.       

Oto powody, dla których warto zorganizować tematyczną imprezę:

Obecność animatora/instruktora w domu czy w miejscu organizowanego przyjęcia tematycznego z pewnością ułatwi sprawę – dziś niemal każdy taki punkt dysponuje animatorem lub instruktorem (w zależności od typu obiektu) zapewniającym doskonałą zabawę i opiekę podczas imprezy w różnych punktach dziecięcej rozrywki. Tutaj nie ma miejsca na spontaniczne nic nie robienie czy wymyślanie w trakcie. Opiekun zwyczajnie realizuje swój plan. Nie straszna mu nawet kilkunastoosobowa grupa „żywych” dzieci. Może np. urządzić warsztaty plastyczne, zainicjować aktywność ruchową czy za pomocą zajęć kulinarnych, technicznych czy naukowych, zjeżdżalni, zabawy strategicznej, wspinaczki lub zwykłej aktywności w centrum rozrywki. Kto wie, może Wasz dziecko odkryje w sobie nową pasję?   

Urodziny tematyczne nie tylko bawią, ale też uczą – specjalne przygotowane scenariusze dla najmłodszych czy zaawansowane atrakcje dla bardziej wymagającej młodzieży mają jeden cel, edukację poprzez zabawę. Otwierają dziecku nowe horyzonty, przekazują wiedzę, aktywizuje umysł i ciało. Dziecko poznaje świat wszystkimi zmysłami. Uczy się nowych rzeczy i sprawności.      

Wspólna zabawa to rozwój umiejętności społecznych  – bardzo ważna jest też integracja, podczas której zawiązują się więzi, wspólne tematy, zainteresowania i oczywiście, element zdrowej rywalizacji, np. przy konstrukcji budowli, podczas wyścigów, warsztatów tematycznych, wspinaczki, zabawy w strzelanie. Wtedy też kształtują się w maluchach zdolności manualne, odpowiedzialność za siebie i innych czy sprawność fizyczna. Przebywanie w większym gronie uczy także umiejętności dzielenia się zabawkami, większej tolerancji i otwartości na drugiego człowieka.

Brak przygotowań w domu – rodzice nie muszą martwić się o dekoracje pomieszczeń, konkursy, gry i zabawy dla maluchów, a czas poświęcony na przyrządzenie potraw na przyjęcie mogą przeznaczyć dziecku. Trzeba też pamiętać o ważnej kwestii: rodzice często nie znają wszystkich znajomych swojego milusińskiego, co utrudnia komunikację oraz dopasowanie tematyki przyjęcia do potrzeb każdego uczestnika. Tort również zostanie dostarczony w miejsce docelowe o umówionej porze. Dorośli mają jedynie przywieźć dzieci i cieszyć się z ich beztroskiej zabawy w gronie rówieśników.

Uniknięcie sprzątania po przyjęciu – zabawa zabawom, ale po takim hucznym świętowaniu zazwyczaj mamy mają pełne ręce roboty, bo a to wylany sok, a to pokruszone ciastko, potłuczone szklanki, a do tego dochodzi jeszcze zmywanie naczyń, sprzątanie zabawek itp.. Nie każdy cieszy się na taką perspektywę. Tym bardziej, gdy np. na drugi dzień trzeba iść do pracy i do szkoły. 

Czynny kącik kawiarniany – doskonały pomysł, gdy na co dzień dorośli mający starsze już dzieci nie mają zbyt wiele czasu na przebywanie we własnym gronie, by napić się kawy, zjeść ciastko i poplotkować. Rodzice poznają więc siebie nawzajem. Wymieniają się rodzicielskimi doświadczeniami. 

Skoro przedstawiliśmu już zalety wynikające z organizowania tematycznej imprezy urodzinowej, poznajmy miejsca, które specjalizują się w tego rodzaju przedsięwzięciu.

​Bricks 4 Kidz

​To miejsce, w którym mogą spotykać się najłodsi miłośnicy klocków Lego i współnie konstruować ogromne budowle, których w swoich zasobach placówka ma aż 400. Całą zabawę koordynują dwie przyjazne dzieciom animatorki, a do dyspozycji maluchów są dwie sale. W ramach organizowanej przez Centrum Kreatywności imprezy urodzinowej milusińscy mogą liczyć na: wystrój i identyfikację dedykowaną poszczególnej grupie, menu i upominek dla gości, dziecięcy szampan, zaproszenia, torbę prezentową dla rodziców oraz T-Shirt dla jubilata. Na życzenie klienta przygotowywane są również rozszerzony posiłek oraz dodatkowe elementy dekoracji. Dorośli mogą w czasie nieprzerwanej zabawy skorzystać ze specjalnie przygotowanej strefy wi-fi, gdzie w spokoju mogą wypić kawę i popracować.    

BRICKS 4 KIDZ Białystok 
ul. Kręta 215-345
Białystok
www.bricks4kidz.com.pl

Laserhouse 

​Laserowe Centrum Rozrywki, w którym zdecydowanie potrzebna jest umiejętność szybkiej reakcji. Dzieci mają w tym miejscu do dyspozycji laserowy paintball, gdzie można postrzelać wiązkami wiązkami światła. W laserowym labiryncie natomiast każdy poczuje się jak w filmie akcji. Amatorzy broni mogą też liczyć na laserową strzelnicę. Po niezwykle wyczerpującej zabawie zaproszeni goście zjedzą urodzinowy poczęstunek. 

Laserhouse Katowice
40-067 Katowice
ul.Kamienna 9
www.laserhouse.pl

Nibylandia 

Największa na Śląsku sala zabaw, gdzie najmłodsi znajdą mnóśtwo atrakcji. Mogą odwiedzić m.in. Statek Piratów Kapitana Hooka czy Las Elfów. Miejsce uwzględnia również wiek swoich gości, gdyż ci najmłodsi mogą bawić się w Przystani Malucha lub w Salce Malucha. Dzieci mogą zaznać wiele ciekawych przygód w labiryncie na wielopoziomowej konstrukcji. Na miluisińskich czekają też: Leśna Brama z podniebną ścieżką i Księżycowym Ślizgiem, Strażnice Elfów, Komnata Światła, Księżycowa Dziupla, Tęczowa Dolina z Kładką Kucyków i Kołderką Pomarańczy, Przełęcz Zamkowa, sale balowe czy salki urodzinowe, w których maluch przeżyje niezapomniane przyjęcie w tym ważnym dla siebie dniu. Oprócz tego, goście znajdą tam też: tor przeszkód w tunelach, dmuchany statek, automaty do gier i zabaw oraz 2 armatki powietrzne.  

Nibylandia w Katowicach
Kołodzieja 44
40-749 Katowice
http://salazabaw.katowice.pl/  

Opisane wyżej obiekty z pewnością sprawią Waszemu dziecku ogromną frajdę w dniu urodzin. Każdy solenizant po takiej imprezie jeszcze długo będzie ją wspominał i z pewnością zechce wrócić na kolejną. Jeśli jednak macie inne propozycje, podzielcie się nimi z nami.  

 
Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę