Szukaj
Aktualnie jesteś: Strona główna Artykuły W CZYM DO KOMUNII ŚWIĘTEJ?

W CZYM DO KOMUNII ŚWIĘTEJ?

 
CZYLI KILKA SŁÓW O TRENDACH I DODATKACH DLA DZIEWCZYNEK I CHŁOPCÓW
 
W co ubrać dziecko na komunię? Te pytanie spędza sen z powiek każdego dorosłego, ponieważ niby nie o to w tym wszystkim chodzi, aby wyglądać, ale jako rodzice chcecie przecież dla swoich pociech jak najlepiej. Jakie stroje wybrać do kościoła i na uroczysty obiad z rodziną? Jakie będą trendy w tym sezonie? Wszystkiego dowiecie się od nas. 
 
Strój na komunię powinien być elegancki i swobodny, aby nie krępował ruchów podczas długiej mszy. Musi też zmieścić się w wytycznych nałożonych przez kościół, dlatego większość parafii jednak wymaga, aby dzieci były ubrane jednakowo w skromne stroje liturgiczne, które jednak nie pozwalają na ekstrawagancję. Uwaga w tym dniu musi być zwrócona na przeżycia duchowe, a nie na efektowną sukienkę koleżanki z ławki dalej. Skromność oraz powaga lepiej wyglądają podczas uroczystości niż małe dziewczynki wyglądające jak panny młode czy księżniczki, chłopcy w „za dorosłym” fraku. Trzeba podkreślać dziecięcy urok, a nie stworzyć bajkową stylizację. Komunia święta to nie wybieg dla modelek.
 
Fryzura stanowi niezbędny dodatek do skromnej sukienki. Może ją doskonale ożywić i nadać odpowiedniego charakteru. W większość przypadków dziewczynka więc zapuszcza włosy, aby potem móc zaprezentować się w okazałych falach. Najlepiej wygląda w naturalnych, dziewczęcych podkręconych lokach lub w warkoczu czy kłosie, przy których wianek będzie się prezentował niezwykle elegancko. Dodatkowo, nie będziecie musieli umawiać się na wizytę w salonie, ponieważ fryzurę łatwo zrobić samemu w domu.
 
Obecnie bardzo trendy jest wianek komunijny upleciony z naturalnych kwiatków lub wyglądający jak prawdziwy, który odpowiednio dobrany odda naturalny charakter dziecięcej urody. Asortyment jednak jest tak duży, że trudno się w tym wszystkim połapać. Wszystko zależy od gustu rodziców i dziecka, które ma do wyboru różnorodną kolorystykę – od srebrnej czy złotej po naturalną zieleń. Dodatki również są niezwykle efektowne – perełki, tasiemki czy kryształki. Wszystko wykonane ręcznie. Musi być nowocześnie, więc bez sztucznych dodatków również się nie obejdzie. Jeśli dziewczynka nie lubi mocnych, zbyt wyrazistych kolorów, może nałożyć na głowę wieniec w odcieniach pastelowego różu z liliom oraz białym kalanchoe. Kto powiedział, że musi być tylko biały lub zielony? Można dodać też kilka fioletowych kwiatów, ale trzeba pamiętać, że maj to już wiosna, więc miejmy ją zatem też na głowie. Odpowiednie będą żonkile, konwalie czy kwiaty jabłoni. Tradycjonalistom polecamy zielony wieniec z chryzantem, goździków i eukaliptusa. Taka stylizacja na głowie z pewnością zachwyci niejedną osobę.
 
Jeśli obawiacie się o fryzurę swojej małej pociechy, możecie kupić opaskę wyglądającą jak żywy wianek. Tutaj jest spory wybór, ponieważ można nabyć zarówno wianek na grzebieniu lub jako tradycyjną opaskę. Taki produkt daje się spokojnie układać ze względu na elastyczne komponenty. Obejmuje cały głowę lub tylko upiętego koka. Trzeba pamiętać, że wieniec musi wytrzymać cały tydzień, więc koniecznie musi być trwały. Są więc dwa wyjścia: albo kupić drugi taki sam, albo zamówić inny z kwiatami, które będą wyglądać świeżo przez kilka dni. Pomyślcie więc o: anemonach, chryzantemach, goździkach, jaskrach, storczykach czy eukaliptusach. Dla tych, którzy nie lubią lub nie mogą z jakiś powodów nosić takich ozdób na głowie, polecamy kokardy.
 
Jako wierzchnie nakrycie dobrze sprawdza się pelerynka, sweterek lub bolerko, natomiast jeśli chodzi o buty – lepiej wybrać zwykłe balerinki, które potem można nosić na co dzień. W tej bardzo formalnej uroczystości czas na obiad w gronie rodzinnym i zabawę z gośćmi. Trzeba się więc ubrać wygodnie oraz mniej formalnie. Kolor też już nie musi być biały, lepszy będzie pastelowy. 
         
Chłopcy nie mają takiej swobody w wyborze stroju na komunię, zresztą teraz i tak najczęściej wybiera się dla nich komżę lub albę. Trzeba jednak wybrać jakieś spodnie. Najlepiej, jeśli będą w kolorze czarnym lub jakimś innym ciemniejszym odcieniu. Alternatywą może być garnitur w ciemnych odcieniach, np. czerń, grafit czy granat lub w jasnych odsłonach, np. w kolorze białym, beżowym czy szarym. Po oficjalnej uroczystości niech chłopiec przebierze się w coś lekkiego i mniej zobowiązującego, aby mógł swobodnie bawić się z kolegami po uroczystym obiedzie z gośćmi.
 
Trendy zmieniają się co kilka sezonów. Jeszcze niedawno do komunii szły małe księżniczki, a obecnie jednak bardziej stawia się na naturalność dziecka, co nie znaczy, że nie można zaszaleć z dodatkami. 
 
Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę