Szukaj
Aktualnie jesteś: Strona główna Artykuły WARSZTATY TEATRALNE WSPIERAJĄ ROZWÓJ DZIECI

WARSZTATY TEATRALNE WSPIERAJĄ ROZWÓJ DZIECI

Eksperci podkreślają, że edukacja teatralna ma duże znaczenie w rozwoju dziecka. Dzięki niej maluchy mogą nie tylko zapoznać się bliżej z teatrem, ale również mogą one wszechstronne wspierać jego rozwój już od najmłodszych lat.

Warto chodzić z dzieckiem do teatru!

Wielu rodzicom wydaje się, że teatr nie jest zbyt dobrym miejscem dla kilkulatka. W rzeczywistości jednak powstaje coraz więcej teatrów dziecięcych, które cieszą się wśród małych widzów dużym powodzeniem.

Uczestnictwo w spektaklach teatralnych dla dzieci to atrakcyjna alternatywa dla kina. Dziecko ma wtedy szansę na zobaczenie gry aktorskiej na żywo, a dla wielu maluchów takie przedstawienie fabuły jest o wiele bardziej wciągające. Zatem wspólne wizyty w teatrze mogą stać się wtedy kapitalnym pomysłem na rodzinne spędzanie wolnego czasu.

Co ciekawe, do teatru można udać się nawet z dzieckiem mającym roczek! Dla najmłodszych teatry dziecięce przygotowują proste spektakle skoncentrowane głównie na ruchu i dźwięku. Dopiero sztuki dla starszych dzieci posiadają bardziej złożoną fabułę.

Warsztaty teatralne dla najmłodszych

Jeśli maluchowi przypadły do gustu spektakle teatralne, w takim przypadku dobrym pomysłem mogą być także warsztaty teatralne dla dzieci. Zajęcia tego rodzaju są obecnie organizowane przez wiele teatrów oraz inne placówki kulturalne.

W trakcie warsztatów teatralnych dzieci mają najczęściej okazję do zapoznania się z pracą teatru od podszewki. Mogą wejść na scenę i poczuć się jak aktorzy, mogą zajrzeć też za kulisy i dowiedzieć się, kto odpowiedzialny jest za działalność teatru.

Wiele warsztatów, które koncentrują się na rozwijaniu w dzieciach gry aktorskiej, może być też miejscem do odkrycia ukrytych dotychczas talentów. Współpraca z innymi uczestnikami warsztatów pomoże również w nauce pracy w grupie oraz będzie okazją do dobrej zabawy i zawarcia nowych znajomości.

Zatem edukacja teatralna ma duży wpływ na rozwój dziecka i kształtowanie się jego osobowości – warto włączyć ją również do edukacji swojego dziecka!

 
Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę