Szukaj
Aktualnie jesteś: Strona główna Artykuły WYPRAWKA DLA NIEMOWLAKA. RODZAJE UBRANEK

WYPRAWKA DLA NIEMOWLAKA. RODZAJE UBRANEK

Czym różni się body od pajacyka? A koszulka od kaftanika? Starsi rodzice doskonale to wiedzą, ale młodsi – niekoniecznie. Oto mały przewodnik po typach ubranek, które powinny znaleźć się w wyprawce dla niemowlaka.

Przesądni nie kupują ubranek dla malucha przed jego przyjściem na świat. Przezorni zaś wiedzą, że po porodzie zwyczajnie nie ma czasu na kompletowanie wyprawki i wszystkie ubranka oraz niezbędne akcesoria kupują odpowiednio wcześnie. To zadanie może jednak debiutującym w roli rodziców przysporzyć problemów. Ich źródłem często okazuje się różnorodność typów dziecięcych ubranek. Warto więc uporządkować ten temat.

Body

Podstawowa część garderoby malucha. To okrywające korpus (i niekiedy także rączki) dziecka ubranko może być zapinane na dwa sposoby. Pierwszy to kilka zatrzasków zlokalizowanych na pieluszce. Drugi – zatrzaski poprowadzone na całej długości body, które w takim wypadku określa się mianem kopertowego. Body zakładane jest bezpośrednio na ciało.

Pajacyki

Ubranko przykrywające całe ciało maluszka, łącznie z nóżkami i często stópkami. Zwykle ubierane jest do spania. Najlepszym rozwiązaniem będą pajacyki zapinane na całej długości, bo ubieranie tych wciąganych przez głowę wymaga pewnej wprawy. W sklepach znajdziecie pajacyki zapinane na zatrzaski oraz zamek błyskawiczny. Wybierając ten drugi, przy każdym ubieraniu sprawdźcie, czy konik jest dobrze schowany i czy nie będzie podrażniał skóry malucha.

Śpiochy + koszulka lub kaftanik

Okrywają nóżki ze stópkami i korpus, utrzymując się na szeleczkach zapinanych na zatrzaski lub guziki. Do kompletu niezbędna jest koszulka lub kaftanik. Pod drugą nazwą kryje się ubranko przypominające koszulkę, ale zapinane – częściowo lub na całej długości.

Bloomersy

To rozwiązanie wręcz idealne na letnie upały. Bloomersy, czyli krótkie spodenki okrywające jedynie pieluchę przebojem weszły w świat dziecięcej mody. Zakrywają to, co niekoniecznie chcemy pokazywać i świetnie wyglądają, nadając kreacji twojego malucha zupełnie nowy charakter. Urocze bloomersy polskich producentów, zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek, znajdziesz na www.malani.pl.

Rampersy

Kolejna propozycja na letni czas. Rampersy nieco przypominają pajacyki, ale w przeciwieństwie do nich nie mają rękawów i długich nogawek, co poprawia komfort termiczny malucha podczas upałów. Mogą być zapinane na różne sposoby – na ramiączkach, na pieluszce lub na całej długości.

 

 
Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę