Szukaj
Aktualnie jesteś: Strona główna Wydarzenia Kultura Wystawa pt. ? Poza kanonem. Sztuka bez dyplomu. Z kolekcji Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu?

To wydarzenie już się zakończyło, wróć na listę wydarzeń

Wystawa pt. ? Poza kanonem. Sztuka bez dyplomu. Z kolekcji Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu?

ikona Data wydarzenia: 2017-04-25 - 2017-06-01

ikona Adres:

Rynek 11, Radom

ikona Cena: zł/dziecko

ikona Strona internetowa: http://www.muzeum.edu.pl/index.php/main/page/pg_flink/poza-kanonem-sztuka-bez-dyplomu-z-kolekcji-muzeum-im-j-malczewskiego/idpage/192

Wystawa ma na celu przybliżenie wieloaspektowości i złożoności sztuki nieprofesjonalnej, innej niż ta postrzegana i rozumiana klasycznie, sztuki Art. Brut, nie poddanej regułom oraz ukazanie indywidualizmu i intuicyjności artystów.Na wystawie prezentowane są prace około trzydziestu artystów pochodzące z kolekcji Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. Zbiory, liczące obecnie ponad 700 obiektów, gromadzone były od końca lat 70. XX w. i uznawane są za jedne ze znaczących w Polsce. Przedstawieni na wystawie autorzy pomimo różnic wynikających z wykształcenia, życiowych doświadczeń oraz odmiennych spojrzeń na sztukę, za pomocą własnych środków wypowiedzi materializowali swoje wizje, wyobrażenia, wrażliwość artystyczną. Tworzyli, bądź wciąż tworzą, sztukę wynikającą z wewnętrznych potrzeb, nie mieszczącą się w klasycznych kanonach uniwersyteckich, niekształconą, intuicyjną. 

  • Zamów produkt:
  • Zgłoś błąd: 
Wydarzenie dodano: 2017-04-25 22:40:43, wyświetleń: 447
 
Chcę korzystać z serwisu i wyrażam zgodę